Wróć do listy wpisów
Strony www
Agencja SEO i SEM > Blog > Subiekt GT – jak wykorzystać program obsługi sprzedaży w swoim sklepie

Subiekt GT – jak wykorzystać program obsługi sprzedaży w swoim sklepie

Subiekt GT – jak wykorzystać program obsługi sprzedaży w swoim sklepie

Każdy z nas chociaż raz myślał o tym, aby spróbować sił we własnym biznesie, marzył o czymś, co będzie można prowadzić równolegle z etatowym zajęciem. Wtedy bardzo często w głowie rodził się pomysł sklepu internetowego. Wszystkim tym, którym udało wcielić się plan w życie, z czasem stanęli przed tematem optymalizacji procesów sprzedaży w swoim e-sklepie. W tym właśnie momencie z pomocą przychodzi program magazynowo sprzedażowy Subiekt GT.

Jak zautomatyzować sprzedaż w sklepie internetowym?

Aby tego dokonać potrzebujesz odpowiednich narzędzi, takich, które pozwolą na sprawne uporządkowanie danych o Twoich towarach, usługach, kontrahentach, a także przeanalizują efekty sprzedaży oraz zyski. Takie możliwości oferuje system Subiekt GT, czyli nowoczesny, prosty i intuicyjny program magazynowo księgowy do obsługi sklepu.

Co to jest Subiekt GT?

Subiekt GT jest nowoczesnym programem wspierającym sprzedaż, który po integracji ze sklepem internetowym umożliwia automatyczne generowanie dokumentów sprzedażowo magazynowych oraz ułatwia realizację zamówień i kontrolę stanów magazynowych towarów. Z jego pomocą obsługa zamówień i kontrola stanów magazynowych jest znacznie uproszczona – wymaga zdecydowanie mniejszych nakładów czasu i pracy. Z poziomu programu Subiekt GT możesz swobodnie zarządzać wszystkimi towarami w sklepie, a produkty z zerowym stanem magazynowym automatycznie znikną z oferty. Czas na automatyzację procesu zakupowego także w Twoim sklepie!

Możemy Ci pomóc sprawnie zintegrować sklep internetowy z systemem Subiekt GT tak, abyś szybko usprawnił przepływ zamówień ze sklepu internetowego do narzędzia. Dzięki automatycznemu generowaniu dokumentów sprzedażowych oraz magazynowych zyskasz dużą oszczędność czasu, który będziesz mógł przeznaczyć na rozwój swojego sklepu. W programie będziesz mógł prowadzić gospodarkę magazynową, badać wysokość marży, generować raporty sprzedażowe, czy też plik JPK_VAT.

Optymalizacja SEO, pozycjonowanie w Google – to nasza specjalność! Zainwestuj w skuteczną promocję online i zobacz, jak Twoja strona zdobywa nowych użytkowników. Skontaktuj się z nami już dziś!

Jak możemy Ci pomóc we wdrożeniu programu sprzedażowego Subiekt GT?

Tak naprawdę to rozwiązanie daje nam kilka wariantów pracy. Kiedy zaczynamy nasz biznes, naszym biurem jest nasz pokój, serwerem nasz laptop, a magazynem przydomowa piwnica. Wówczas cała integracja programu sprzedażowego odbywa się na poziomie jednego komputera. To na nim instalujemy Subiekt GT oraz aplikację integrującą. W momencie, kiedy klient złoży zamówienie, aplikacja integrująca pobiera wszystkie potrzebne dane dotyczące zamówienia ze sklepu, przekazuje je do uruchomionego systemu Subiekt GT i automatycznie generuje dokumenty sprzedażowe do wyboru: ZK, ZK z rezerwacjami, ZK + FS/PAi; FS/PAi).

Jakie możliwości niesie ze sobą program Subiekt GT?

Subiekt GT to bardzo prosty program magazynowy, a jego obsługa jest intuicyjna i sprowadza się jedynie do wybrania pozycji z listy zamówień, którą chcemy zaimportować (program automatycznie zaznacza zamówienia, które zostały już przetworzone). Jego podstawowe możliwości to:

  • import zamówień ze sklepu internetowego do Subiekta i generowanie dokumentów sprzedaży (do wyboru: ZK, ZK z rezerwacjami, ZK + FS/PAi, FS/PAi),
  • eksport towarów z Subiekta do sklepu (nazwy, opisy, zdjęcia, ceny, stany magazynowe, wagi),
  • import towarów ze sklepu do Subiekta (nazwy, opisy, zdjęcia, ceny, wagi),
  • synchronizacja towarów w sklepie na podstawie towarów z Subiekta (nazwy, opisy, zdjęcia, ceny, stany magazynowe, wagi),
  • obsługa towarów z wariantami,
  • przesyłanie informacji zwrotnych o statusie przetworzenia zamówienia.

Przypominamy, że w przypadku Subiekta GT konieczne jest posiadanie Sfery GT (Subiekt GT Sfera to nowoczesny program do sprzedaży, który oprócz standardowej funkcjonalności Subiekta GT, został rozbudowany o mechanizm, który umożliwia pisanie rozszerzeń korzystających z wewnętrznych algorytmów systemu Subiekt GT).

A co jeśli nasz biznes się rozrośnie? Nie ma problemu! System obsługi sprzedaży można bezproblemowo rozbudować, serwer Subiekta przenieść na osobny komputer przeznaczony jedynie dla tego celu (bezpieczniejsze i wygodniejsze rozwiązanie), a dokupując odpowiedni router, będziemy mieli możliwość łączenia się do serwera z różnych lokalizacji.

Możemy także przygotować dla Ciebie szersze rozwiązanie, wspomagające pracę wielu oddziałów firmy. Połączenie z serwerem realizowane jest wtedy przez szyfrowany, bezpieczny VPN. Jeżeli jednak nie chcesz inwestować we własną infrastrukturę serwerową, istnieje również możliwość wykupienia serwera z potrzebną usługą w cenie 299 zł netto miesięcznie.

Pytania i odpowiedzi:

Jakiego łącza internetowego będę potrzebował do obsługi programu magazynowego Subiekt GT?

Przede wszystkim łącze musi być stabilne. Każde zerwanie połączenia, chociażby na ułamek sekundy spowoduje błąd serwera bazy danych (SQL). Wybierając odpowiednie łącze internetowe, należy zwrócić uwagę na parametry upload i download oraz to, aby osiągały one prędkość przynajmniej 5 M/s, co zapewni nam odpowiedni komfort pracy. Musimy również pamiętać o tym, aby zadbać o odpowiednią jakość połączenia internetowego, zarówno w lokalizacji gdzie znajduje się serwer, jak i w lokalizacji gdzie znajduje się oddział/pracownik/komputer.

Czy mogę sprawdzić zamówienia bez dostępu do programu Subiekt GT (w panelu sklepu)?

Oczywiście, że tak. Panel sklepu dalej działa i nadal możemy z niego zupełnie normalnie korzystać.

Co dzieje się z zamówieniami w przypadku braku połączenia z systemem, np. na skutek awarii zasilania lub Internetu?

Wówczas osoby znajdujące się w sieci lokalnej, w której znajduje się serwer mogą normalnie pracować i korzystać z programu sprzedażowego Subiekt GT. Niestety, osoby znajdujące się poza tą lokalizacją będą miały z nim połączenia. Dlatego warto zadbać o to, aby odpowiednio przygotować infrastrukturę techniczną. Pamiętajmy o UPS-ie, czyli zasilaczu awaryjnym, który uchroni nas przed awariami prądu oraz dobrze przemyślmy lokalizację serwera, a jeżeli będzie to konieczne, zadbajmy również o łącze zapasowe (ważne, aby było u innego operatora).

Co w sytuacji kiedy dział obsługi sklepu internetowego znajduje się w innej lokalizacji niż magazyn?

Możemy wówczas zastosować proste rozwiązanie z routerem, który daje możliwość konfiguracji połączenia VPN. Wówczas albo na stałe łączymy dwie lokalizacje poprzez VPN, albo korzystając z OpenVPN, łączymy się z odpowiednią lokalizacją w razie potrzeby. Koszty takiego routera kształtują się od 400 do 500 zł.

Jak zabezpieczyć odpowiednio bazę danych w systemie Subiekt GT?

Dobrym rozwiązaniem będzie codziennie robienie kopii naszej bazy – najlepiej w późnych godzinach wieczornych lub nocnych. Można zautomatyzować ten proces, a stosując odpowiednie oprogramowanie np. SQL Master Backup, jedną kopię bazy wysyłać na nasze konto Dropbox lub FTP. Ważne, żeby kopia znajdowała się fizycznie na innym komputerze, a najlepiej w różnych lokalizacjach.

Czy to oznacza, że aby korzystać z programu do automatyzacji sprzedaży muszę zbudować serwerownie i kupić serwery za kilkanaście tysięcy złotych?

Nie. Musimy zadbać o to, aby serwer był zabezpieczony (również pod kątem przepisów RODO), nie znajdował się w pomieszczeniu ogólnodostępnym i nie miały do niego dostępu osoby postronne. Ważne jest zadbać o odpowiednią temperaturę (18-24°C – co ważne, niech ta temperatura będzie stabilna) i wilgotność (45%) w pomieszczeniu, w którym zamknięty będzie serwer. Komputer, który będzie pełnił funkcję serwera, zabezpieczamy programem antywirusowym i Firewallem. Taki sprzęt można kupić już od 2,5 tysiąca złotych i będą to markowe komputery renomowanych marek – wystarczy obserwować aukcje ze sprzętem poleasingowym.

Jakie dodatkowe oprogramowanie będzie mi potrzebne do zintegrowania sklepu internetowego z Subiekt GT? Jaka jest ich cena?

Aby program do obsługi sprzedaży i magazynów Subiekt GT był w pełni funkcjonalny niezbędna będzie instalacja następujących aplikacji:

  • Subiekt GT – 799 zł netto (możliwość pracy w systemie dla 3 osób)
  • Sfera dla Subiekt GT – 799 zł netto
  • SubSync2 – integrator WooCommerce z Subiekt GT – 490 zł netto
  • Licencja na pracę zdalną dla Subiekt GT – 300 zł netto

Jak przebiega synchronizacja danych między sklepem a systemem sprzedażowym Subiekt GT? Jakie dane mogę wymieniać?

Synchronizacja pomoże przenieść zamówienie ze sklepu internetowego do Subiekt GT ze wszystkimi potrzebnymi danymi, aby móc jednym kliknięciem wystawić Fakturę VAT lub paragon. Dane osoby zamawiającej przez sklep internetowy nie muszą być przez Ciebie przepisywane, zostaną przeniesione dzięki naszej integracji. Podobnie sprawa ma się również z zamawianym towarem. Dodatkowo możemy zsynchronizować cały system tak, że jeżeli dany produkt zostanie wyprzedany, przestanie pojawiać się w ofercie sklepu internetowego.

Czy mogę korzystać z Subiekta GT wraz z kolektorami danych?

Tak, jesteśmy w stanie przygotować oprogramowanie w taki sposób, żeby system współpracował z kolektorami danych. Jeżeli cenisz sobie porządek na magazynie, chcesz, aby Twoi przedstawiciele handlowi przygotowywali zamówienia u klienta, a następnie szybko i wygodnie przekazywali je do systemu, możemy Ci w tym pomóc.

Zainwestuj w sukces swojego e-commerce – skorzystaj z naszych usług w zakresie pozycjonowania sklepów!”

Nie jestem z Poznania, czy również mogę skorzystać z usługi wdrożenia programu handlowego Subiekt GT?

Oczywiście, że tak. Cały proces jesteśmy w stanie przeprowadzić zdalnie, a wykupione licencje na programy Subiekt GT oraz Sfera dla Subiekta GT wyślemy do Ciebie przesyłka kurierską. Po ustaleniu wszystkich szczegółów wdrożenia, przygotujemy bazę programu, skonfigurujemy dane firmy, aktywujemy licencję, ustawimy szablony wydruków itp. Gotową bazę prześlemy do Ciebie i zdalnie podłączymy do Twojego serwera. Jeżeli Twoim życzeniem będzie również przygotowanie serwera przez nas, zrobimy to.

Zapisz się do newslettera i odbieraj regularną dawkę wiedzy, ciekawostek i nowości ze świata reklamy internetowej!