Menu

Copywriting internetowy

Jak zainteresować i zachęcić potencjalnego odbiorcę do podjęcia konkretnego działania, np. do zakupu produktu z oferty lub wypełnienia formularza kontaktowego?

Odpowiedzią na to pytanie jest dobry copywriting! Teksty copywriterskie znajdziesz na bilbordach, ulotkach oraz w internecie. Z kolei copywritingiem internetowym, zwanym również webwritingiem, są m.in. wpisy blogowe, teksty na witrynach internetowych oraz newslettery. Te wszystkie treści przygotowuje i publikuje się w określonym celu. Mają one budować pozytywny wizerunek marki, skłaniać klientów do pozostawiania swoich danych kontaktowych, ale też zachęcać do bezpośredniej interakcji z Twoją firmą.

  Wypełnij formularz, aby zamówić bezpłatną wycenę

  Zaufali nam
  logo Warta
  logo Sowa
  logo Alleco
  logo Kubenz
  logo Gemini
  Politechnika Poznańska

  Jedną z dziedzin webwritingu, w której się specjalizujemy, jest SEO copywriting.

  Zakłada on tworzenie treści na potrzeby pozycjonowania i optymalizacji stron internetowych – w celu ich indeksowania przez algorytmy Google’a. Copywriting SEO wymaga szczególnego skupienia się na kilku podstawowych elementach, takich jak:

  • research słów kluczowych,
  • dopasowanie treści do algorytmu wyszukiwarki,
  • analiza contentu u konkurencji.

  Dzięki copywritingowi SEO można poprawić pozycję witryny w wyszukiwarce oraz zwiększyć liczbę jej odwiedzin przez użytkowników. Jeśli zależy Ci na rozwijaniu swojej firmy, inwestycja w copywriting internetowy w Grupie TENSE powinna być jedną z Twoich pierwszych decyzji biznesowych!

  Jakie teksty obejmuje copywriting?

  Treści na stronę internetową

  Content na stronie www to jeden z najważniejszych elementów wizerunkowych każdej firmy. W Grupie TENSE tworzymy treści, które przyciągają uwagę użytkowników w internecie, a jednocześnie wpisują się w aktualne czynniki rankingowe Google’a. Wszystkie teksty są też zoptymalizowane od strony technicznej.

  Gdy podejmiesz z nami współpracę, napiszemy dla Ciebie treści do różnych zakładek, w tym takich jak:

  • Oferta
   • Usługi
   • Kategorie
   • Produkty
  • O nas/O firmie
  • FAQ
  • Kontakt

  Przygotowujemy również treści na landing page.

  Opisy kategorii

  To jedne z pierwszych tekstów, które internauta widzi w sklepie online. Mają funkcję informacyjną. Zadaniem opisu kategorii będzie zarówno przedstawienie ogólnej specyfiki wąskiej części oferty, jak i zaprezentowanie najistotniejszych parametrów technicznych. Tego typu treści przydają się również w pozycjonowaniu na zapytania chunky middle, czyli składające się średnio z 3 słów i na money keywords – frazy, które zazwyczaj przynoszą najwięcej zysku.

  Opisy produktów

  Tworząc opis produktu, doskonale wiemy, że czytelny komunikat odgrywa pierwszoplanową rolę na każdej karcie produktowej w sklepie internetowym. Obecnie pełni funkcję wirtualnego sprzedawcy – często pomaga w podjęciu decyzji o zakupie. Uwydatnia właściwości produktu, sposoby jego użytkowania oraz to, czym najbardziej wyróżnia się na tle towarów konkurencji – działającej nie tylko w Internecie.

  Teksty pozycjonujące

  Twoja strona www poza unikalnymi opisami musi mieć wiarygodny profil linkowy. Do tego niezbędne są treści zapleczowe, przygotowywane zgodnie z zasadami copywritingu SEO. Nasze teksty z odnośnikami do oferty i dobranymi słowami kluczowymi pomagają w osiągnięciu wyższych pozycji w organicznych wynikach wyszukiwania w Google’u. Budują wiarygodność z perspektywy algorytmów, a tym samym mogą zwiększyć ruch w obrębie Twojej witryny.

  Wpisy blogowe

  Artykuły od copywriterów, które pojawią się na Twojej stronie w internecie, to jeden z najważniejszych elementów strategii content marketingowej. Regularne publikacje – zarówno poradniki, jak i teksty odpowiadające na najczęstsze pytania użytkowników – są świetnym sposobem na dotarcie do potencjalnych klientów. To także wzmocnienie działań SEO i kreowanie profesjonalnego wizerunku firmy przy jednoczesnym promowaniu oferty.

  Czy wiesz, że…

  Rocznie realizujemy treści na około 144 000 000 znaków ze spacjami? To tak jakby w ciągu 12 miesięcy George R.R. Martin napisał 95 tomów „Pieśni lodu i ognia” (seria „Gra o tron”). Tymczasem wiemy, że zaczął je tworzyć w 1991 roku i do tej pory oddał tylko… 5 tomów!

  Poznaj nasze możliwości

  Co zyskasz dzięki copywritingowi?

  Lepsze pozycje firmowej strony w Google’u

  Regularnie publikując wartościowe treści, damy sygnał robotom rankingującym, że dbasz o wartość serwisu. Wówczas teksty na stronie mogą być lepiej oceniane przez algorytmy, a strona wyżej wyświetlana w Google’u.

  Większy ruch na stronie internetowej

  Topowa pozycja dobrze wpływa na współczynnik klikalności, czyli zwiększenie CTR (ang. Click Through Rate). Jednym zdaniem – witrynę odwiedza więcej potencjalnych klientów. Wiemy, jak sprawić, żeby właśnie tak było!

  Odporność witryny na zmiany algorytmu

  Tworzymy treści dopasowane do wytycznych Google. Śledzimy, odczytujemy i szybko reagujemy na zmiany algorytmów wyszukiwarki. Wdrażamy w życie dobre praktyki. Dbamy także o unikalność tekstów, nie dopuszczając do zamieszczenia na stronie tzw. duplicate content.

  Lojalnych Klientów

  Internauci chętniej powracają na strony, gdzie znajdują wartościowe dla siebie treści. Pamiętaj, że zaciekawieni czytelnicy mogą stać się wiernymi klientami. Regularne uzupełnianie witryny o nowy content sprawi, że zyska ona wyższą pozycję na konkretne zapytania użytkowników.

  Kompleksową prezentację oferty

  Stworzymy treści, które nie tylko rzetelnie opiszą Twój produkt lub usługę, ale też wskażą potencjalnym odbiorcom korzyści wynikające z zakupu. Nic tak nie buduje potrzeby konsumenckiej, jak przemyślany copywriting.

  Czy wiesz, że…

  W Grupie TENSE wskaźnik poprawy tekstów jest mniejszy niż 2,5%? W zdecydowanej większości uwagi Klientów dotyczą uzupełnienia konkretnych, specjalistycznych informacji. Staramy się jak najlepiej poznać zarówno Ciebie, jak i Twoją konkurencję. Wszystko po to, żeby treści, które przygotowujemy, były merytoryczne!

  Dowiedz się więcej

  Realizacja usługi copywritingu
  w Grupie TENSE krok po kroku

  Brief

  Realizację usługi rozpoczniemy od pozyskania szczegółowych informacji.

  Sprawdzamy Twoje potrzeby – w tym celu uzupełnisz szczegółowy brief. Dzięki niemu wszystkie treści, czy to na stronę internetową, czy na karty produktowe, będą ze sobą spójne.

  Strategia

  Pora na strategię! Specjalista SEO oceni potencjał firmowej witryny, przeanalizuje konkurencję i ustali listę fraz kluczowych, na którą będzie pozycjonował Twoją stronę.

  Zadanie z dokładnymi wytycznymi przekaże do Działu Content Marketingu, który od tej chwili będzie czuwał nad obsługą tekstów – terminami realizacji oraz ich poprawnością.

  Realizacja

  Teraz do pracy przystępują nasi copywriterzy – na podstawie szczegółowych wytycznych stworzą dla Ciebie teksty.

  Będą one spełniały wymogi techniczne wyszukiwarki, a przy tym skutecznie zareklamują Twoją markę. Następnie nasi korektorzy dokładnie sprawdzą gotowe treści.

  Weryfikacja

  Będziesz miał kontrolę nad contentem trafiającym na Twoją stronę internetową.

  Gotowe treści wyślemy Ci do wglądu. Zawsze jesteśmy otwarci na sugestie – jako ekspert w swojej branży jesteś dla nas ważnym partnerem w działaniach copywritingowych.

  Publikacja

  Jeżeli treści będą zgodne z założeniami i Twoimi oczekiwaniami, opublikujemy je na Twojej stronie.

  Efekt ocenią nasi specjaliści, aby upewnić się, że struktura tekstu odpowiednio się prezentuje, a wszystkie odnośniki będą działały poprawnie.

  Co zyskujesz, gdy wybierasz copywriting w Grupie TENSE?

  Opiekę doświadczonych specjalistów

  Gdy rozpoczniesz współpracę z Grupą TENSE, otrzymasz opiekę specjalisty content marketingu, specjalisty SEO oraz korektora SEO. Będą monitorować proces powstawania Twoich treści i wdrożą je na stronie, a Ty zaoszczędzisz swój czas.

  Szybką realizację wybranej usługi

  W Grupie TENSE od ponad 10 lat tworzymy teksty na strony internetowe. Przez ten czas stale optymalizowaliśmy proces realizacji copywritingu SEO, co przekłada się na szybkość publikowania tekstów. Doskonale wiemy, czego potrzebuje Twoja strona internetowa i jaką rolę odgrywają regularnie dodawane na nią treści!

  Wysokiej jakości teksty przyjazne dla internautów

  Treści z błędami są źle odbierane przez użytkowników. Dlatego content, który tworzymy w naszej agencji, przechodzi proces szczegółowej korekty i edycji. Wszystkie teksty naszych copywriterów sprawdzają doświadczeni specjaliści content marketingu i korektorzy SEO.

  Treści, które wspierają pozycjonowanie

  Przygotowujemy teksty zgodne z zasadami SEO (m.in. z określoną strukturą nagłówków i słowami kluczowymi), które skutecznie pozycjonują witryny naszych klientów. Optymalizujemy też elementy wpływające na decyzję użytkownika o wejściu na stronę.

  Teksty od profesjonalnych copywriterów

  Zatrudniamy copywriterów, którzy potrafią tworzyć treści zarówno przyjazne w odbiorze, jak i wartościowe pod kątem pozycjonowania. Wciąż dbamy o rozwój naszych copywriterów, organizując dla nich m.in. cykliczne szkolenia wewnętrzne.

  Zaufali nam

  Nasza agencja współpracuje z około 2000 klientów
  z różnych branż. Średni czas trwania umowy w Grupie TENSE to 4 lata i 3 miesiące. Zobacz sam, kto zdecydował się na współpracę z nami!

  Wyróżnienia i nagrody

  Grupa TENSE zajęła wysokie pozycje w wielu konkursach. Zdobywamy wyróżnienia nie tylko w Polsce, ale też za granicą. Efekty naszej pracy są doceniane w całej Europie.

  Zwycięstwo w kategorii Best low budget campaign (SEO) 2020
  Pierwsze miejsce w kategorii Best low budget campaign (SEO) 2021
  Wyróżnienie w kategorii Kampania SEO 2019

  Grupa TENSE regularnie zajmuje czołowe miejsca w cenionych rankingach firm i przedsiębiorstw. Możemy pochwalić się licznymi wyróżnieniami, takimi jak:

  Forbes
  Deloitte 2017
  Deloitte 2018
  Europe's Fastest Growing Companies
  Poznański LIDER Przedsiębiorczości
  Gazele Biznesu

  Nasi specjaliści mają realny wpływ na rozwój obsługiwanych klientów.

  Pracują u nas wieloletni praktycy, którzy mają doświadczenie w wielu obszarach digital marketingu. Cieszą się uznaniem w branży i są uczestnikami najważniejszych eventów, m.in.:

  SEO Meetup
  Targi eHandlu
  Festiwal SEO Katowice
  semKRK

  Ich wypowiedzi cytują również serwisy i prasa branżowa, np.:

  whitepress
  Puls Biznesu
  Online Marketing Magazyn
  DailyWeb
  interaktywnie.com
  Radio Poznań
  Majestic SEO
  wirtualnemedia.pl
  Nowy Marketing
  eGospodarka.pl
  BRIEF.PL

  Jesteśmy jedną z najlepszych agencji interaktywnych w kraju. Chętnie uczestniczymy w webinarach naszych partnerów. Możesz nas usłyszeć m.in. w:

  semrush
  skyshop

  Dzielimy się swoją wiedzą w raportach oraz artykułach eksperckich:

  eCommerce w Polsce 2019
  Jak koronawirus zmieni SEO?

  Jedną z najważniejszych wartości, którymi się kierujemy, jest edukacja klientów.

  Tworzymy dla nich materiały pozwalające zrozumieć specyfikę prowadzenia e-biznesu.
  W tym celu wydajemy e-booki wspierające rozwój ich działalności.

  Jesteśmy agencją ze statusem Google Partner Premier w Google Ads. Naszą wiedzę potwierdzają certyfikaty Google, które regularnie odnawiamy. Ponadto jesteśmy uczestnikami programu Google Rising Stars.

  Stale rozwijamy swoje umiejętności, biorąc udział w szkoleniach firmowych i zewnętrznych.

  Chcesz poznać dokładną ofertę i dowiedzieć się więcej o wpływie copywritingu SEO na pozycjonowanie?
  Bezpłatna wycena

  Pozostałe usługi content marketingowe w Grupie TENSE

  Blog firmowy
  01
  01

  Zacznij udostępniać w internecie ciekawe treści, a wesprzesz w ten sposób pozycjonowanie witryny i zyskasz ruch z organicznych wyników wyszukiwania. Stworzymy i poprowadzimy za Ciebie blog firmowy. Opracujemy odpowiednią strategię content marketingową i rozpoczniemy publikację artykułów zoptymalizowanych pod kątem SEO.

  Content publishing
  02
  02

  Ciekawe, angażujące treści warto publikować na poczytnych serwisach o zasięgu ogólnokrajowym lub regionalnym. Jeśli chcesz trafić do szerszego grona odbiorców, skorzystaj z naszej oferty content publishingu. Przygotujemy dla Ciebie artykuł sponsorowany i zlecimy zamieszczenie go w serwisie, który chętnie odwiedzają internauci z Twojej grupy docelowej.

  Copywriting w języku angielskim
  03
  03

  Chcesz dotrzeć do klientów z rynków zagranicznych? Do tego potrzeba profesjonalnie przygotowanych treści. Skorzystaj z naszej oferty copywritingu w języku angielskim i rozwijaj bazę odbiorców swoich produktów lub usług także poza granicami Polski.

  Influencer marketing
  04
  04

  Chcesz dotrzeć do nowych użytkowników? Grupa docelowa Twojej marki to ludzie spędzający większość czasu w social mediach? Jeśli na te pytania możesz odpowiedzieć „tak”, influencer marketing zaplanowany przez Grupę TENSE będzie rozwiązaniem, które pozwoli Twojemu biznesowi rozwinąć skrzydła!

  Marketing wizerunkowy
  05
  05

  Chcesz dokładnie wiedzieć, co o Twoich produktach myślą użytkownicy? A może zależy Ci na zachęceniu ich do dyskusji na temat Twoich usług? Dzięki marketingowi wizerunkowemu poznasz oczekiwania swojej grupy docelowej. Znajdziemy najważniejsze potrzeby konsumentów oraz dowiemy się, które elementy wizerunku Twojej firmy trzeba poprawić.

  Najczęściej zadawane pytania

  FAQ - pytania i odpowiedzi dobra agencja seo

  Zebraliśmy najczęściej zadawane pytania przez naszych nowych klientów. Jeśli nie znajdziesz odpowiedzi na swoje – skontaktuj się z nami.

  Jesteśmy do Twojej dyspozycji. Udzielimy odpowiedzi i wyjaśnimy niejasne kwestie.

  Skontaktuj się z nami
  • Czy mogę bezpośrednio skontaktować się z copywriterem?

   Po rozpoczęciu współpracy otrzymujesz stałe wsparcie ze strony doradcy klienta, specjalisty SEO, a niekiedy także specjalisty content marketingu. Wszystkie ustalenia omawiają z Tobą wyznaczeni przedstawiciele Grupy TENSE.

  • Czy copywriterzy korzystają z fachowych publikacji książkowych?

   Copywriterzy korzystają z informacji dostępnych w internecie. Przeprowadzają analizę i na jej podstawie piszą teksty. Jeśli zależy Ci na treści uwzględniającej konkretne informacje, powinieneś nam je dostarczyć. Możesz udostępnić np. skan fachowego artykułu, który posłuży za inspirację.

  • Co to znaczy, że treści uwzględniają zasady copywritingu SEO?

   Wszystkie teksty powstające w naszej agencji mają na celu wypromowanie witryny na jak najwyższą pozycję w organicznych wynikach wyszukiwania. Content od Grupy TENSE ma za zadanie zwiększyć ruch użytkowników na Twojej stronie. Bazujemy na wewnętrznym standardzie i wytycznych, które stosujemy również dla naszych klientów.

  • Jaki muszę mieć budżet, żeby skorzystać z usługi copywritingu?

   W Grupie TENSE stawiamy na elastyczność. Chętnie zaproponujemy Ci rozwiązania dostosowane do potrzeb i możliwości finansowych. Jeśli zajdzie taka konieczność, zawsze możesz zamówić dodatkowe treści w dogodnych pakietach.

  • Jakiego rodzaju treści mogę zamówić?

   Usługa copywritingu Grupy TENSE obejmuje wszystkie rodzaje treści, które tworzy się na potrzeby funkcjonowania w sieci, m.in.:

   • teksty na strony internetowe,
   • artykuły blogowe,
   • artykuły sponsorowane,
   • opisy kategorii i produktów,
   • teksty zapleczowe,
   • treści do katalogów firm,
   • teksty na landing page.
  • Kto będzie pisać moje treści?

   Wszystkie teksty w naszej agencji piszą doświadczeni copywriterzy z odpowiednimi kompetencjami. Treści weryfikują i akceptują specjaliści content marketingu oraz korektorzy SEO.