Menu
biuro

Pozycjonowanie stron internetowych - SEO

Od 14 lat dbamy o pozycje naszych klientów w wyszukiwarce Google. Skuteczne pozycjonowanie stron pozwoliło nam zbudować bogaty zbiór case studies zarówno lokalnych firm, jak i dużych serwisów internetowych.

W międzyczasie zdobyliśmy wiele prestiżowych nagród w międzynarodowych konkursach, m.in. dla najlepszej kampanii SEO. Dzięki sukcesom, pozyskaliśmy status Google Partner 2023.

  Wypełnij formularz, aby zamówić bezpłatną wycenę

  Zaufali nam

  O jakości naszej pracy świadczy liczba blisko trzech tysięcy Klientów. Potwierdzeniem umiejętności specjalistów Grupy TENSE jest średni czas trwania umowy z Klientami – 4,5 roku.

  logo Warta
  logo Sowa
  logo Alleco
  logo Kubenz
  logo Gemini
  Politechnika Poznańska

  Dlaczego warto
  wybrać pozycjonowanie stron?

  Pozycjonowanie stron w internecie - skuteczna forma reklamy
  Skuteczna forma reklamy

  Czy wiesz, że wyszukiwarki Google używa około 97% internautów? Zdecydowana większość użytkowników sieci wybiera jedynie strony, które znajdują się w TOP 10 wyników wyszukiwania.

  Korzystając z możliwości pozycjonowania, masz szansę znaleźć się na górze wyszukiwarki i trafić do większej liczby potencjalnych klientów. Pozycjonowanie wpływa nie tylko na cele biznesowe, ale i wizerunek marki.

  Długofalowe korzyści
  Długofalowe korzyści

  W przeciwieństwie do Google Ads, pozycjonowanie stron internetowych zapewnia długotrwały efekt.

  Regularnie podejmowane działania utrzymują i wzmacniają osiągane efekty. To inwestycja, która się opłaca!

  Skalowalność
  Skalowalność

  Powiększasz ofertę, zmieniasz profil działalności, dodajesz nowe usługi?

  Pozycjonując stronę internetową, jesteś w stanie zwiększać jej zasięg poprzez dodawanie kolejnych słów kluczowych. Poza tym działania SEO mogą obejmować także tworzenie nowych zakładek lub optymalizację obecnych stron.

  Pozycjonowanie stron: dobry stosunek cena - jakość
  Dobry stosunek ceny do jakości

  Długofalowe korzyści płynące z pozycjonowania to m.in. szybki zwrot z inwestycji.

  Działania SEO warto połączyć ze skuteczną reklamą Google Ads. Dzięki niej dotrzesz z materiałami promocyjnymi do ściśle określonej grupy odbiorców w stosunkowo krótkim czasie.

  Działania SEO - kompleksowa usługa
  pozycjonowania stron WWW

  • Audyt SEO

   To pierwszy etap pozycjonowania, w ramach którego weryfikujemy stronę internetową pod kątem technicznym.

   Raport na podstawie audytu pozwala na wprowadzenie odpowiednich zmian i optymalizację serwisu tak, aby spełniał on wymogi SEO. Ułatwia to osiągnięcie wysokiej pozycji w Google oraz innych popularnych wyszukiwarkach.

  • Copywriting SEO

   Są to działania związane z tworzeniem nowych treści (content marketing) lub optymalizacją pod kątem SEO tekstów już znajdujących się na stronie internetowej.

   Dzięki copywritingowi SEO powstaje unikalny content wysokiej jakości, odpowiednio nasycony frazami kluczowymi, na które serwis jest pozycjonowany.

  • Wdrożenie zmian SEO/przygotowanie specyfikacji

   Na tym etapie zajmujemy się optymalizacją witryny pod kątem SEO, biorąc pod uwagę informacje z raportu po wykonanym wcześniej audycie.

   Zmiany na stronie www wprowadzają doświadczeni webmasterzy, od lat pracujący zarówno na najbardziej popularnych, jak i autorskich systemach CMS.

   Istnieje możliwość przygotowania wytycznych dotyczących zalecanych zmian i sposobu ich wdrożenia na Twojej stronie internetowej.

  • Link building

   Pozyskujemy dla naszych Klientów odnośniki z wewnętrznych i zewnętrznych serwisów, aby maksymalizować efekty pozycjonowania osiągnięte dzięki optymalizacji strony.

   Przygotowanie strategii pozyskiwania odnośników jest bardzo ważnym elementem procesu pozycjonowania i zalicza się do działań off site.

  • Analiza skuteczności pozycjonowania

   Analiza efektów

   Nie kończymy swojej pracy w momencie uzyskania pierwszych efektów na rzecz strony internetowej.

   Wciąż monitorujemy ranking i skuteczność naszych działań w Google, wprowadzając w razie potrzeby odpowiednie zmiany. Dostosowujemy przyjętą strategię w celu maksymalizacji efektów SEO.

  • Wsparcie i konsultacja specjalisty SEO

   Wsparcie i konsultacja

   Jesteśmy w stałym kontakcie z Klientami i konsultujemy z nimi wszystkie etapy pozycjonowania.

   Nasi specjaliści zawsze oferują profesjonalne doradztwo związane z działaniami w zakresie SEO i rozwoju biznesu online.

  Nie czekaj!
  Uzyskaj bezpłatną wycenę pozycjonowania Twojej strony internetowej.
  Bezpłatna wycena

  Modele współpracy - ile kosztuje pozycjonowanie strony w Google?

  Starając się sprostać oczekiwaniom wszystkich Klientów, proponujemy współpracę na podstawie jednego z trzech modeli rozliczeń:

  • stała opłata (abonament),
  • stała opłata + cena za efekt,
  • hybryda łącząca oba powyższe modele.

   

  Pomożemy Ci w wyborze najlepszej opcji, która wzmocni efekty pozycjonowania strony www przy maksymalnej optymalizacji ustalonego budżetu (Sprawdź: Pozycjonowanie stron – cennik).

  • Opłata stała - popularna oferta na pozycjonowanie w Google

   Stała opłata (abonament)

   Opłacasz z góry określoną kwotę, w ramach której wykonywane są działania SEO w obrębie serwisu www.

   Wiesz, ile kosztuje Cię pozycjonowanie i z łatwością zaplanujesz budżet marketingowy.

  • Opłata stała + za efekt SEO

   Stała opłata + opłata za efekt (hybryda)

   Co miesiąc płacisz z góry określoną kwotę za pozycjonowanie strony internetowej i rozliczasz się z nami za efekty wypracowane przez ten czas.

   Dla Twojego bezpieczeństwa ustalamy górną granicę kosztów, która nie będzie przekroczona – nawet jeśli efekty przewyższą pierwotne założenia. Wycena zależy od kilku istotnych czynników – skontaktuj się z naszym doradcą, by poznać dokładną cenę pozycjonowania dla Twojej witryny.

  • Opłata za efekt pozycjonowania

   Opłata za efekt

   Popularny model rozliczeń w performance marketingu, gdzie płaci się za osiągnięte efekty pozycjonowania.

   Jest zarezerwowany dla stron www, które posiadają fundamenty SEO i możliwość dalszego skalowania poprzez optymalizację globalną, treści optymalizacyjne i pozyskiwanie wartościowych linków przychodzących (ang. link building). Tutaj również określa się efekt będący podstawą naliczania prowizji.

  Korzyści z pozycjonowania do top10 - tło
  Korzyści z pozycjonowania www

  Korzyści z pozycjonowania
  stron internetowych

  Im wyżej witryna www znajduje się w wynikach wyszukiwania, tym cieszy się większą popularnością. Szacuje się, że:

  • stronę na 1. miejscu odwiedza średnio 34,2% użytkowników,
  • 2. pozycja w rankingu przyciąga ok. 17,1% internautów,
  • serwis internetowy pojawiający się na 5. miejscu w Google odwiedza już tylko 7,4% użytkowników.

  Źródło (marzec 2022):
  https://www.smartinsights.com/search-engine-optimisation-seo/seo-analytics/comparison-of-google-clickthrough-rates-by-position/

  Co najważniejsze, witryny wyświetlające się na pierwszej stronie wyników wyszukiwania przyciągają do siebie aż 91,5% całego ruchu! To najlepszy dowód na to, że jeśli Twój serwis www nie będzie pozycjonowany i znajdzie się poza TOP 10, jego zasięg ulegnie znacznemu ograniczeniu.

  Jak wynika z badań przeprowadzonych przez Ignite Visibility pierwszy link w wynikach wyszukiwania Google przyciąga ok. 43% użytkowników, drugi 37%, a trzeci 30%. Domena zamykająca TOP 10 może liczyć na zainteresowanie około 3% internautów.

  Pamiętaj, że zlecając pozycjonowanie, budujesz także pozytywny wizerunek swojej marki i zwiększasz jej rozpoznawalność, co przekłada się na lepszą sprzedaż. Skorzystaj z usług specjalistów SEO, jeśli nie wiesz jak samemu wypozycjonować stronę w Google.

  Dlaczego należy pozycjonować stronę w Google?

  Dlaczego skuteczne pozycjonowanie w Google jest takie ważne?

  W 2019 roku wydatki na reklamę online wzrosły aż o 7,8%, osiągając poziom 1,69 mld zł (dane Agencji Starcom za 2019 r.) W przypadku Polski środki na działania SEO, w tym pozycjonowanie i kampanie PPC, urosły do poziomu 35,8% (wcześniej 33,6%), biorąc pod uwagę cały budżet przeznaczony na marketing.

  Czy wiesz, że 93% polskich internautów korzysta z Google? (źródło: gs.statcounter.com – maj 2020). To tam znajdują informacje o produktach, porównują ceny, szukają usług czy robią zakupy. Tak mocna pozycja wyszukiwarki Google sprawia, że promocja w konkurencyjnych serwisach, np. Bing, Yahoo czy Yandex, nie przynosi rodzimym przedsiębiorcom satysfakcjonujących efektów.

  Przeczytaj również: Zlecasz działania SEO? Zobacz, dlaczego i jak monitorować pozycje serwisu w Google!

  Wiedza, doświadczenie oraz uznanie w Europie i na świecie

  Działając w branży SEO od 2009 roku, Grupa TENSE zdobyła ogromną wiedzę oraz szerokie doświadczenie m.in. z zakresu pozycjonowania stron. Zatrudniamy najlepszych specjalistów, którzy są odpowiedzialni za realizację wielu ambitnych projektów.

  Zawsze podchodzimy indywidualnie do każdego Klienta. Oferujemy indywidualny cennik, kompleksowe wsparcie techniczne i merytoryczne oraz staramy się zapewnić jak najlepsze efekty prowadzonych działań marketingowych w sieci. Samodzielnie pozycjonowanie serwisu nie zawsze wystarczy –  warto skorzystać z usług ekspertów w branży.

  Potwierdzeniem ogromnego zaangażowania i wiedzy naszych specjalistów są referencje wystawiane przez Klientów.

  Global Search Awards

  Najlepsza kampania SEO na świecie – Global Search Awards 2020

   

  Zobacz więcej
  Diament Miesięcznika Forbes

  Diament Miesięcznika Forbes

  W 2020 roku zostaliśmy wyróżnieni Diamentem Forbesa – tytułem przyznawanym przez miesięcznik firmom, które odznaczają się szybkim tempem rozwoju.

  Zobacz więcej
  Google Partner Premier

  Google PREMIER Partner

  Jako jedna z nielicznych agencji interaktywnych z Polski Grupa TENSE może pochwalić się statusem oficjalnego partnera Google. To najlepszy dowód na to, że zlecając nam pozycjonowanie strony www oraz prowadzenie kampanii reklamowych PPC, możesz liczyć na doskonałe efekty.

  Zobacz więcej
  Gazele Biznesu

  Gazele Biznesu

  W 2018 i 2019 roku zajęliśmy wysokie miejsca w prestiżowym rankingu Gazele Biznesu.

  Zobacz więcej
  Deloitte Technology Fast 50 Central Europe

  Deloitte – Technology Fast 50 Central Europe

  W roku 2018 po raz trzeci znaleźliśmy się w powyższym rankingu.

  Zobacz więcej
  Deloitte Technology Fast 500™ Europe

  Technology Fast 500™ Europe

  Kolejny sukces Grupy TENSE to prestiżowe miejsce w rankingu Deloitte z 2017 roku.

  Zobacz więcej
  semKRK

  Najlepsza kampania SEO – semKRK Awards

  Doskonałe rezultaty pozycjonowania strony internetowej serwisu Allecco docenili także jurorzy semKRK Awards.

  Zobacz więcej
  MADE IN POLAND 2020

  MADE IN POLAND

  Otrzymaliśmy wyróżnienie MADE IN POLAND 2020 za wkład w rozwój polskich przedsiębiorstw.

  Zobacz więcej
  esa 2021

  European Search Awards 2021

  Zdobyliśmy srebro w prestiżowym konkursie.

  Zobacz więcej

  Global Agency Awards 2021

  Zdobyliśmy srebro w prestiżowym konkursie.

  Zobacz więcej
  darmowy audyt seo - tło

  Darmowy audyt SEO

  Zainteresowała Cię nasza oferta, ale nie masz pewności, czy Twoja strona internetowa potrzebuje pozycjonowania? Przetestujemy ją z pomocą darmowego audytu SEO, dzięki któremu:

  Zyskasz informację o stopniu optymalizacji serwisu www
  Dowiesz się, czy strona spełnia wymagania wyszukiwarek
  Otrzymasz raport podstawowych błędów do naprawienia
  bezpłatna wycena

  Skorzystaj z bezpłatnej wyceny!

  Wypełnij formularz i otrzymaj dopasowaną ofertę SEO dla Twojej strony internetowej.

  Bezpłatna wycena

  Jak wybrać skuteczną firmę do pozycjonowania strony www?

  Najlepszym sposobem będzie poznanie ofert kilku agencji SEO. Wysyłając zapytania związane z pozycjonowaniem strony internetowej, pamiętaj, aby przedstawiać w nich swoje cele biznesowe.

  Ułatwi to doradcom handlowym stworzenie oferty dopasowanej do potrzeb Twojego biznesu.

  Grupa TENSE Polska - Agencja seo
  Cechy dobrej
  agencji SEO
  Duże doświadczenie w realizacji SEO

  Ma duże doświadczenie w zadaniach związanych z SEO – poparte case study i referencjami.

  Certyfikowani specjaliści

  Zatrudnia specjalistów posiadających certyfikaty, np. Google Analytics.

  Oferta dopasowana do klienta

  Przygotowuje oferty współpracy dopasowane do konkretnej branży z uwzględnieniem odpowiednich słów kluczowych.

  Strategia na bazie analizy konkurencji

  Opracowuje strategię pozycjonowania, biorąc pod uwagę potrzeby przedsiębiorcy.

  Indywidualny opiekun klienta

  Przydziela Klientom indywidualnych opiekunów zapewniających wsparcie merytoryczne i techniczne.

  Wyróżnienia i nagrody

  Posiada wyróżnienia i nagrody w branżowych konkursach, które potwierdzają skuteczność realizowanych działań.

  Okresowe raporty prac seo

  Raportuje swoją pracę na bieżąco, przedstawiając klientom efekty działań SEO.

  Jak pozycjonować stronę w Google?

  Proces pozycjonowania stron internetowych jest bardzo złożony. Przygotowując i realizując związaną z nim strategię, trzeba brać pod uwagę wiele czynników. To na ich podstawie Google tworzy ranking witryn www. Czego dotyczą najważniejsze wytyczne?

   

  • Technicznej optymalizacji strony

   • dodawanie fraz kluczowych w treści, tytule i meta opisie (title oraz meta description),
   • przygotowanie odpowiedniej struktury nagłówków w tekstach i wykonanie linkowania wewnętrznego,
   • optymalizacja witryny pod kątem prędkości ładowania strony,
   • modyfikacje ze względu na crawl budżet, czyli zadbanie o wysoką częstotliwość odwiedzin robota Google monitorującego stronę,
   • zmiany w zakresie dostępności strony dla urządzeń mobilnych (Mobile friendly Test),
   • wprowadzenie danych strukturalnych, czyli fragmentów kodu, które definiują charakter strony,
   • usunięcie błędów związanych z certyfikatem SSL.
  • Treści na stronie (copywriting)

   • zadbanie o odpowiednią długość tekstów publikowanych na stronie www,
   • przygotowanie unikalnego contentu – weryfikacja duplikatów – zarówno wewnętrznych, jak i zewnętrznych,
   • wybór fraz kluczowych pod pozycjonowanie w Google według ich popularności i nasycenie nimi treści – zgodnie z zasadami SEO,
   • zatroszczenie się o to, aby teksty na stronie www były atrakcyjne i przydatne dla użytkownika.
  • Pozyskiwania odnośników (link building)

   • zbudowanie bazy wysokiej jakości linków pochodzących z zewnętrznych stron internetowych,
   • publikacja odnośników na stronach zapleczowych,
   • dodanie i aktualizacja danych o firmie na zewnętrznych serwisach typu NAP (Name Adres Phone), które publikują dane kontaktowe,
   • zachowanie bezpiecznego i zgodnego z zasadami SEO tempa przyrostu linków.
  • Prowadzenia social mediów

   • publikowanie odnośników do strony internetowej w social mediach.
  Nie czekaj, skorzystaj z naszej
  kompleksowej usługi pozycjonowania
  Bezpłatna wycena
  Jak przebiega proces pozycjonowania?

  Jak przebiega proces
  pozycjonowania strony internetowej?

  Realizacja usług związanych z pozycjonowaniem stron internetowych to proces ciągły i wieloetapowy, na którego efekty trzeba czekać czasem kilka miesięcy.

  Osiągnięcie zamierzonych pozycji w Google nie gwarantuje długotrwałego utrzymywania się w TOP 10. Wymaga to stałej analizy sytuacji, a w razie konieczności wdrożenia zmian w strategii SEO.

  Etapy procesu pozycjonowania

  Aktywności prowadzonych w ramach usługi pozycjonowania witryny www jest wiele i są one realizowane zaplanowanymi etapami.

  Dobór słów kluczowych
  (ang. keyword research)

  Na początku wybiera się frazy kluczowe pod pozycjonowanie witryny zgodnie z branżą Klienta. Słowa te powinny dobrze opisywać ofertę i cieszyć się dużą popularnością w Google, czyli być często wyszukiwane przez internautów.

  Audyt SEO

  To jeden z podstawowych elementów pozycjonowania. Tylko dokładne przeanalizowanie strony internetowej pozwala na wdrożenie odpowiednich działań.

  Na audyt SEO składają się: analiza serwisu oraz przygotowanie rekomendacji zmian. W ramach przygotowań, wdrażane są narzędzia analityczne, np. Google Search Console.

  Optymalizacja strony i przygotowanie wytycznych

  Optymalizacja jest poprzedzona dokładną weryfikacją strony Klienta. W jej trakcie sprawdzane są m.in. ustawienia pod kątem SEO, ewentualne błędy w kodzie czy dopasowanie witryny www do standardów. W wyniku takiej analizy wdraża się wszystkie niezbędne zmiany SEO lub przygotowuje specyfikacje dla Klienta, który planuje samodzielnie wprowadzić w serwisie polecane zmiany. W trakcie tego etapu często instalowane są dodatkowe rozszerzenia (np. Yoast SEO dla WordPress) lub konfigurowane wewnętrzne ustawienia CMS (Joomla, Drupal).

  Rozbudowa i nowe treści

  Wysokiej jakości poradnikowy content ma ogromny wpływ na pozycjonowanie, ale również na wizerunek firmy. Dlatego warto korzystać z pomocy wyłącznie doświadczonych Copywriterów SEO oraz Specjalistów od Content Marketingu, którzy optymalizują treści istniejące w serwisie, i przygotowują nowe teksty – opisy produktów oraz kategorii, wpisy blogowe, teksty ofertowe pod SEO.

  Pozyskiwanie odnośników

  Linki zewnętrzne pozyskuje się m.in. poprzez publikację artykułów sponsorowanych w zewnętrznych serwisach www. Odpowiednio przygotowana strategia budowy ich bazy zwiększa efektywność pozycjonowania, ułatwiając wyprowadzenie strony internetowej na wysokie pozycje w Google. Wykorzystywane są również wewnętrzne zasoby, czyli tzw. serwisy zapleczowe, które pozytywnie wpływają na efekty działań SEO. Nie musisz martwić się o to, ile kosztuje linkbuilding – wszystko robimy w ramach określonego budżetu na pozycjonowanie.

  Analiza efektów i dopasowanie strategii

  Aby utrzymać witrynę wysoko w wynikach wyszukiwania, należy monitorować efekty prowadzonej strategii. Używa się do tego m.in. Google Analytics i Google Search Console. W przypadku stwierdzonych problemów warto szybko wdrożyć odpowiednie zmiany lub dokonać korekty w pierwotnie obranym kierunku.

  Przeczytaj również: Jak sprawdzić pozycję w Google?

  Jak mierzyć efekty pozycjonowania?

  Weryfikację efektów pozycjonowania stron wykonuje się na różne sposoby. Do najważniejszych zalicza się:

  Sprawdzanie pozycji witryny w wynikach wyszukiwania dla konkretnych słów kluczowych – ta metoda pozwala w dużym stopniu ocenić skuteczność realizowanych strategii marketingowych.
  Analizę statystyk ruchu na stronie, m.in. przy pomocy narzędzia Google Analytics – pod uwagę bierze się różnicę pomiędzy unikalnymi odwiedzinami przed rozpoczęciem pozycjonowania a aktualną sytuacją.
  Weryfikację wskaźnika konwersji – w przypadku sklepów internetowych analizuje się związek pomiędzy odwiedzinami a aktywnością użytkowników. Jeśli pomimo dużego ruchu na stronie www, zyski ze sprzedaży są niewielkie, konieczne jest podjęcie odpowiednich działań poprawiających konwersję.
  bezpłatna wycena

  Skorzystaj z bezpłatnej wyceny!

  Wyślij istotne informacje i otrzymaj ofertę skrojoną dla Ciebie.

  Bezpłatna wycena

  Strategie i metody pozycjonowania stron www

  Wykorzystanie standardowych metod pozycjonowania witryn www nie w każdym przypadku przynosi satysfakcjonujące efekty. Czasami należy podjąć działania specjalne – dedykowane dla konkretnej branży, tak, aby zapewnić skuteczne pozycjonowanie. Co się do nich zalicza?

  • Pozycjonowanie sklepów internetowych

   Sklepy www wyróżniają się dużą liczbą podstron z unikalną treścią dostosowaną do standardów SEO.

   W tej strategii pozycjonowania sklepów internetowych pod kątem wyszukiwarek internetowych trzeba skupić się zarówno na optymalizacji strony, jak i na rzetelnym doborze fraz dobrze konwertujących. W ten sposób można uzyskać większe zainteresowanie witryną, a także dochody ze sprzedaży. Jednocześnie z punktu widzenia Klienta takiej platformy ważne jest to, żeby była ona nowoczesna, funkcjonalna, przejrzysta, a do tego gwarantowała bezpieczeństwo podczas zakupów – co również oceniane jest przez algorytmy wyszukiwarek.

  • Pozycjonowanie szerokie

   Kolejna strategia jest dedykowana głównie branży e-commerce, choć sprawdza się również w przypadku większych portali. Konieczna jest w niej dokładna analiza słów kluczowych.

   Chodzi o pozycjonowanie sklepu internetowego na tzw. długi ogon (ang. long tail). Wykorzystuje się w niej frazy składające się z wielu słów. Oprócz tego stronę internetową należy odpowiednio zoptymalizować oraz umieścić na niej rozbudowane treści na poszczególnych podstronach. Zmniejsza to koszty prowadzenia kampanii reklamowej, dodatkowo zwiększając „odporność sklepu” na wahania pozycji pojedynczych fraz.

  • Pozycjonowanie lokalne

   Specjalna strategia pozycjonowania przeznaczona dla właścicieli firm poszukujących Klientów głównie na lokalnym rynku.

   W pozycjonowaniu lokalnym stosuje się tutaj tzw. frazy geolokalizowane, a więc np. z nazwą województwa, miasta czy dzielnicy. Są one mniej konkurencyjne, co ułatwia wyprowadzenie strony www na wysoką pozycję w organicznych wynikach wyszukiwania Google. Ponadto pozwala na dotarcie z ofertą do osób faktycznie nią zainteresowanych.

   Pozycjonowanie Poznań Pozycjonowanie Wrocław Pozycjonowanie Warszawa

    

  • Optymalizacja kanału YouTube

   Celem tej strategii jest optymalizacja kanału prowadzonego przez firmę na YouTube’ie.

   Dzięki temu staje się on atrakcyjniejszy, wyróżnia się na tle konkurencji i przyciąga wielu nowych widzów. Tę strategię często wybierają właściciele sklepów internetowych, którzy publikują autorskie filmy i reklamy w wideo.

  • Pozycjonowanie wizytówki Google Moja Firma

   Dobrze przygotowana wizytówka Google Moja Firma ułatwia klientom np. znalezienie siedziby biznesu, ale także zwiększa jego wiarygodność.

   Prawidłowo zoptymalizowany profil w Google Moja Firma będzie miał również pozytywny wpływ na pozycjonowanie w wyszukiwarce. Algorytm Google potrafi bowiem połączyć wizytówkę z daną stroną internetową.

  • Pozycjonowanie sezonowe

   Doskonałe rozwiązanie dla firm, które poszukują klientów sezonowo – np. dla niewielkich lokali gastronomicznych otwartych tylko latem.

   Promocja takich stron internetowych opiera się głównie na frazach tymczasowych i okolicznościowych. W tej strategii bardzo ważny jest wybór odpowiedniego momentu, w którym rozpocznie się pozycjonowanie. Proces musi być rozpoczęty z wyprzedzeniem, aby polepszyć widoczność witryny przed okresem zwiększonego zapotrzebowania na konkretne produkty lub usługi, dla których słowa kluczowe zyskują na popularności.

  • Pozycjonowanie nowych stron e-commerce

   Strategia dedykowana właścicielom sklepów internetowych, które dopiero rozpoczynają swoją działalność.

   Takie strony www i sklepy internetowe nie znajdują się jeszcze w czołówce rankingu Google, dlatego wymagają indywidualnych działań SEO – skupiających się na uzyskaniu jak największego ruchu na stronie.

  • Pozycjonowanie zagraniczne

   Usługa dedykowana firmom, które poszukują klientów zarówno w Polsce, jak i poza jej granicami.

   W przypadku tego pozycjonowania należy m.in. przygotować różne wersje językowe strony internetowej, a także wybrać odpowiednie domeny i obcojęzyczne frazy kluczowe. Co więcej – trzeba sprawdzić, czy na wybranym rynku nie ma innej przeglądarki oprócz Google, w której wskazane byłoby prowadzenie działań SEO.

  • Pozycjonowanie grafiki

   Dobra strategia budowy wysokiej pozycji w wynikach wyszukiwania powinna opierać się nie tylko na optymalizacji kodu oraz frazach kluczowych.

   Dziś coraz więcej użytkowników poszukuje w sieci informacji z wykorzystaniem wyszukiwarki grafiki. Optymalizacja obrazków ułatwi dotarcie z ofertą firmy również do tych osób. Wykonany przez nas profesjonalny audyt seo strony wykaże, w jakim stopniu potrzebne będą prace nad optymalizacją obrazów w Twojej witrynie.

  Nie czekaj, skorzystaj z naszej
  kompleksowej usługi pozycjonowania
  Bezpłatna wycena
  Szkolenia i konsultacje SEO

  Szkolenia i konsultacje SEO

  Jako specjaliści z wieloletnim doświadczeniem zajmujemy się pozycjonowaniem stron, ale także prowadzeniem specjalistycznych szkoleń z zakresu SEO.

  Organizujemy kursy dla naszych Klientów, dzielimy się specjalistyczną wiedzą podczas wydarzeń branżowych. Chętnie pokazujemy wyniki naszych badań i podpowiadamy, jak skutecznie optymalizować oraz promować w Google witryny www.

  Dlaczego wybrać pozycjonowanie w Grupie TENSE?

  Naszą agencję interaktywną tworzą najlepsi specjaliści z branży SEO/SEM – pozycjonerzy, programiści, copywriterzy, specjaliści PPC, opiekunowie Klienta
  i inni fachowcy odpowiedzialni za skuteczną realizację powierzonych zadań.

  Specjalizujemy się w skutecznym pozycjonowaniu stron internetowych, ale także w content marketingu, prowadzeniu kampanii reklamowych PPC oraz w tworzeniu i unowocześnianiu stron WWW.

  Istniejemy na rynku od 2009 roku. Od tamtej pory zrealizowaliśmy wiele ambitnych projektów, które sprostały oczekiwaniom Klientów. Zdobyliśmy liczne wyróżnienia, w tym m.in.:

  • 1. miejsce w prestiżowym konkursie SEO o międzynarodowym zasięgu – Global Search Awards 2020,
  • Nagrodę MADE IN POLAND 2020,
  • Gazele Biznesu” w 2018 i 2019 roku,
  • Tytuł Poznańskiego Lidera Przedsiębiorczości w 2016 roku.
  Global Search Awards
  Diament Miesięcznika Forbes
  Poznański LIDER Przedsiębiorczości
  Google Partner
  Deloitte Technology Fast 50 Central Europe
  certyfikat Google PREMIER Partner

  Możemy również pochwalić się uzyskaniem certyfikatu Google PREMIER Partner, który otrzymują agencje marketingowe zatrudniające najlepszych specjalistów i realizujące duże kampanie PPC.

  Zaufały nam zarówno rozpoznawalne marki, takie jak Bank Zachodni WBK, Apteka Gemini, Cukiernia Sowa czy DIAMANT, jak imniejsze firmy. O wysokiej jakości usług związanych z pozycjonowaniem stron www świadczą liczne referencje wystawione przez zadowolonych Klientów.

  Co jest kluczem do naszego sukcesu? Wyznaczanie trendów w branży SEO, wykorzystanie najlepszych narzędzi i indywidualne podejście do każdego Klienta. Dla nas nie ma rzeczy niemożliwych – zwiększymy ruch na stronie, poprawimy wskaźnik konwersji i zadbamy o dobry wizerunek oraz lepszą rozpoznawalność marki.

  FAQ SEO – najczęściej zadawane pytania dotyczące pozycjonowania

  FAQ: Często zadawane pytania o pozycjonowanie w Google

  Zebraliśmy najczęściej zadawane pytania przez naszych nowych klientów. Jeśli nie znajdziesz odpowiedzi na swoje – skontaktuj się z nami.

  Jesteśmy do Twojej dyspozycji. Udzielimy odpowiedzi i wyjaśnimy niejasne kwestie.

  Skontaktuj się z nami
  • Na co przeznacza się budżet pozycjonowania?

   Wiele osób zastanawia się ile kosztuje linkbuildng, czy optymalizacja SEO. W większości przypadków pozycjonowanie nie jest tanie – cennik zależny jest bowiem m. in. od konkurencyjności danej branży. Miesięczny budżet przeznaczamy na prace wykonywane w zakresie optymalizacji technicznej strony internetowej, stworzenia nowych bądź rozszerzenia istniejących treści oraz pozyskiwania odnośników zewnętrznych.

   W ramach ustalonego budżetu nasi specjaliści zajmują się m.in.:

   • dokładną analizą serwisu www Klienta oraz jego konkurencji,
   • opracowywaniem raportów z przeprowadzonych działań,
   • tworzeniem treści zgodnych ze standardami SEO,
   • linkbuildingiem, czyli budową bazy wartościowych linków zewnętrznych np. poprzez publikację artykułów sponsorowanych, umieszczanie odnośników na stronach zapleczowych,
   • pracami programistycznymi w obrębie strony internetowej, w tym związanymi z jej optymalizacją.

   Dodatkowo z miesięcznego budżetu finansujemy dostęp do specjalistycznego zewnętrznego oprogramowania, które pozwala nam bardzo dokładnie weryfikować efektywność pozycjonowania, m.in. w Google.

  • Czy pozycjonowanie strony się opłaca?

   Działania marketingowe, w tym również pozycjonowanie stron internetowych, jest usługą, która opłaca się z co najmniej kilku powodów.

   SEO pomaga zdobywać ruch do naszej strony w długim okresie. Koszt pozyskania użytkownika z wyników wyszukiwarki może być sporo tańszy niż w przypadku reklam płatnych. Odpowiednio przygotowana strategia SEO korzystnie wpływa na konwersje w serwisie. Pozycjonowanie strony na wiele zapytań, od long tail, po mid i money keywords, również buduje zaufanie użytkowników do naszego serwisu.

  • Czy nazwa domeny ma znaczenie w pozycjonowaniu?

   Nazwa domeny nie jest wyznacznikiem efektów pozycjonowania. Nawet jeśli jest to domena tzw. generyczna i zawiera słowo kluczowe lub zwrot. Taki stan rzeczy nie niesie ze sobą dodatkowych korzyści w procesie osiągania widoczności.

   Niemniej warto mieć na uwadze, że właściwe rozszerzenie domeny względem kraju lub obszaru może już wpływać na efekty SEO. Więcej na temat wyboru domeny znajduje się na naszym blogu.

  • Dlaczego na niektóre słowa kluczowe serwis jest widoczny szybciej niż na inne?

   W zależności od stopnia trudności i konkurencyjnych serwisów wybrane słowa kluczowe mogą zdobywać widoczność szybciej niż inne.

   Hasła long-tail (rozbudowane zapytania, składające się z kilku słów) mogą jako pierwsze rankingować, a frazy mid-tail oraz money-keywords (krótsze zapytania) potrzebują zwykle większych nakładów i czasu na osiągnięcie zadowalających pozycji. Tym samym w zależności od obranej strategii, pozycjonowanie będzie przynosić efekty szybciej lub wolniej.

   Pozycja strony w wyszukiwarce Google jest zależna od wielu czynników, również od historii i stażu domeny w sieci, które należy budować co najmniej miesiącami. Dlatego wskazana jest długoterminowa strategia i stała praca nad serwisem w celu maksymalizacji efektów.

  • Co lepsze Google Ads (AdWords) czy pozycjonowanie?

   Obie usługi posiadają swoje wady i zalety, począwszy od ceny (w pozycjonowaniu jest relatywnie niska w porównaniu z PPC) i trwałości (efekty pozycjonowania utrzymują się przez długi czas), aż po czasochłonność (pozycjonowanie daje efekty po kilku miesiącach działań). Skontaktuj się z nami – wspólnie określimy co jest lepsze dla Twojego biznesu – Google Ads (AdWords) czy pozycjonowanie SEO.