Wróć do listy wpisów
Z życia firmy
Agencja SEO i SEM > Blog > TEDxPoznań – filmy pełne idei

TEDxPoznań – filmy pełne idei

TEDxPoznań – filmy pełne idei

Konferencje TED już od 30 lat inspirują ludzi na całym świecie i co roku gromadzą przed monitorami komputerów miliony widzów. Tak samo było także w ubiegłym tygodniu, podczas tegorocznej edycji, której hasło przewodnie brzmiało „Dream”. Poznaniacy chcący poznać inspirujące idee zgromadzili się w czwartek, 18 lutego, w Collegium Da Vinci, żeby wspólnie obejrzeć wystąpienia marzycieli, którzy zmieniają świat.

Wystąpienia pełne idei

Popularyzacja idei wartych rozpowszechniania – taki cel przyświeca organizatorom konferencji TED, a także lokalnych edycji TEDx, do których należę. Na każdy kolejny event poszukujemy inspirujących ludzi, którzy w ramach 20-minutowych wystąpień są gotowi podzielić się swoją pasją i pozytywną energią. Co ważne, wybór nie opiera się na tym, kim są i czym zajmują się prelegenci, a wyłącznie na ideach, o których chcą oni opowiedzieć. Nierzadko przypominają one odkrywanie nieznanych lądów, gdyż pewne pomysły zyskują na popularności dopiero po konferencji. Wydarzenia te nie są zależne ani od stronnictw politycznych, ani firm. Chodzi wyłącznie o ciekawe pomysły prelegentów i profesjonalne przekazanie wiedzy. To dzięki temu nagrania z poszczególnych wystąpień cieszą się taką popularnością i skłaniają ludzi na całym świecie do dyskusji.

Wystąpienia, które integrują

Konferencje TED to nie tylko ciekawe wystąpienia, ale przede wszystkim spotkania społeczności, którą tworzą ludzie otwarci na nowe idee, szukający inspiracji i wiedzy. To właśnie dla nich tworzone są lokalne konferencje spod znaku TEDx. Jako ich organizatorzy dążymy do tego, żeby głównym celem kolejnych wydarzeń była przede wszystkim wymiana opinii i wrażeń pomiędzy uczestnikami, ponieważ to właśnie podczas takich rozmów rodzą się najciekawsze pomysły. W Poznaniu oprócz corocznej, dużej konferencji TEDxPoznań organizujemy także mniejsze wydarzenia, jak TEDxPoznańSalon, podczas których emitujemy tematycznie dobrane TED talki, czyli nagrania z dotychczasowych konferencji TED i TEDx z całego świata. Poniżej jedno z wystąpień, które cieszyło się dużą popularnością w sieci:

https://www.youtube.com/watch?v=_QdPW8JrYzQ

Na „salony” zapraszamy także ciekawe osoby z Poznania i okolic, które mogą opowiedzieć o swoich aktywnościach, projektach, ideach, a kiedy w Vancouver odbywa się główna konferencja TED zapraszamy mieszkańców Poznania do wspólnego oglądania transmisji na żywo podczas TEDxPoznańLive. Tak było także w tym roku, 18 lutego. W spotkaniu wzięło udział około 250 osób szukających inspiracji i pasji. Tak duża frekwencja świadczy nie tylko o popularności TEDa, ale również o naszej otwartości na nowe idee i żądzy wiedzy.

Wystąpienia, które uczą

Nagrania z TED talków są pełne pasji, ale także wiedzy z różnych dziedzin. Na symbolicznym czerwonym polu stają muzycy, designerzy, artyści, naukowcy, aktywiści i biznesmeni,a na TED.com można znaleźć wystąpienia z zakresu nowych technologii, biologii, fizyki, sztuki, socjologii, psychologii, ekonomii i wielu, wielu innych dziedzin. Są one przedstawiane w bardzo przystępny sposób, tak, aby nawet laik mógł zrozumieć ich przekaz. Nic więc dziwnego, że nagrania często są wykorzystywane przez nauczycieli i wykładowców akademickich. Jest to więc doskonałe narzędzie do poszerzania swoich horyzontów. Czy istnieje lepszy sposób na wykorzystanie Internetu?

TEDx Poznań

Wystąpienia, które wciągają

TED talki niosą też ze sobą pewne zagrożenie – uzależniają. Zaczynasz oglądać jedno nagranie i nim się zorientujesz okazuje się, że obejrzałeś ich dziesięć. Na szczęście nie masz poczucia, że spędzony w ten sposób czas jest zmarnowany – w końcu ciągle uczysz się czegoś nowego. Jeżeli chciałbyś poczuć magię TEDa nie tylko wirtualnie, ale także poznać ciekawych ludzi pełnych pozytywnej energii, którą tak łatwo się zarazić, zajrzyj na nasz fanpage TEDx Poznań i wypatruj kolejnych wydarzeń, zwłaszcza że właśnie pracujemy nad czymś zupełnie nowym, co pozwoli na jeszcze większą integrację w ramach naszej lokalnej społeczności TEDxPoznań.