Menu
Wróć do listy wpisów
Z życia firmy
Strona główna > Blog > Polish Technology Go Global – relacja z warsztatów

Polish Technology Go Global – relacja z warsztatów

Polish Technology Go Global – relacja z warsztatów

W połowie października oficjalnie ogłoszono wyniki rankingu Deloitte Technology Fast 50 Central Europe, w którym zdobyliśmy 32 miejsce. W trakcie rozmów prowadzonych na gali zostaliśmy dodatkowo zaproszeni do wzięcia udziału w warsztatach przez Agnieszkę Zielińską, Partnera w Dziale Doradztwa Finansowego, Lidera Programu Central European Fast 50 Deloitte.

Polskie technologie z potencjałem

Warsztaty „Polish Technology Go Global” były dedykowane laureatom rankingu Deloitte Technology Fast 50. Na początku spotkaliśmy się z przedstawicielami polskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych, którzy określili nam możliwości oraz horyzonty podboju rynków zagranicznych. Wskazywali, jak nasze MSZ wspiera przedsiębiorców w realizacji celów globalnych oraz jak pomaga w nawiązaniu kontaktów międzynarodowych z partnerami, którzy czekają na nowe horyzonty rozwoju i eksploracje nowych rynków oraz technologii. Dowiedzieliśmy się również, że polskie MSZ w placówkach dyplomatycznych organizuje liczne spotkania z przedsiębiorcami z lokalnych krajów, a zagraniczni przedsiębiorcy są gotowi na nowe wyzwania w ramach wsparcia technologicznego czy też kooperacji z polskimi podmiotami. MSZ zagwarantowało bezproblemowy kontakt z ministerstwem oraz zapewniło, iż jego pracownicy są głodni nowych wyzwań w dyplomacji gospodarczej w każdym kraju, w którym jesteśmy reprezentowani przez placówkę dyplomatyczną, taką jak ambasada czy konsulat. Przedstawiciele MSZ podawali przykłady spotkań i konferencji, które zostawały zorganizowane w ostatnim czasie, przybliżyli nam swoje dotychczasowe sukcesy i przykłady udanych kooperacji pomiędzy polskimi i zagranicznymi przedsiębiorcami.

Szanse i zagrożenia związane z rozwojem

W drugiej części warsztatów odbył się panel dyskusyjny, w którym uczestniczyli przedstawiciele różnych działów Deloitte oraz laureaci rankingu Deloitte Fast 50, w ramach którego rozmawialiśmy z przedstawicielami firmy Deloitte o szansach i zagrożeniach, które czekają nas na rynkach zagranicznych. Prócz średnich i małych firm w panelu uczestniczyli przedstawiciele zamkniętych i otwartych funduszy inwestycyjnych, którzy w swoim portfelu posiadają szeroki wachlarz różnorakich przedsiębiorstw z różnych branż – podzielili się oni z nami dotychczasowym doświadczeniem z biznesów prowadzonych w rozmaitych sektorach oraz krajach na całym globie. Wspólnie rozmawialiśmy na tematy gospodarcze, wymienialiśmy się doświadczeniami, które zdobyliśmy w ramach już toczących się współpracy z podmiotami zagranicznymi.

Plany na przyszłość

Podczas warsztatów nawiązaliśmy cenne kontakty biznesowe, które już teraz owocują dla nas nowymi polami eksploracji, zarówno na rynku polskim, jak i na rynkach zagranicznych.