Menu
Wróć do listy wpisów
Z życia firmy
Strona główna > Blog > 1. miejsce w European Search Awards 2021

1. miejsce w European Search Awards 2021

1. miejsce w European Search Awards 2021

Grupa TENSE zwyciężyła w prestiżowym konkursie European Search Awards 2021. Zdobyliśmy pierwsze miejsce w kategorii Best Low Budget Campaign SEO za optymalizację strony cukierniasowa.pl. To kolejny sukces Grupy TENSE na arenie międzynarodowej, w którym doceniana jest nasza praca na rzecz klientów.

European Search Awards 2021

ESA to jeden z największych konkursów branżowych na świecie. Biorą w nim udział agencje SEO, SEM, contentmarketingowe oraz PR z całej Europy. W tym roku do organizatorów spłynęło aż 7 tysięcy zgłoszeń w ponad 40 kategoriach. Przy tak zaciętej konkurencji zwycięstwo smakuje jeszcze lepiej.

Słodki przepis na sukces

W ESA prezentowaliśmy pracę dla Klienta Cukiernia Sowa. Naszym zadaniem było sprawienie, aby marka, której kawiarnie znają mieszkańcy wszystkich większych miast w Polsce, stała się równie popularna także w sieci.

Wyprowadziliśmy serwis z kryzysu spowodowanego wcześniejszymi działaniami i przygotowaliśmy nową strategię pozycjonowania. Zależało nam przede wszystkim na tym, aby strona zdobyła szybką poprawę widoczności oraz była lepiej „czytana” przez roboty Googla’a co przełożyłoby się na wyższe pozycje w wyszukiwarce.

Na efekty nie czekaliśmy długo.

• W dwa miesiące wygenerowaliśmy ponad 30 tys. przejść z Google dla fraz zawierających nazwę brandu oraz ponad 4 tys. kliknięć z fraz bez niego!

Zwiększyliśmy liczbę sesji z bezpłatnych wyników o dodatkowe 214 tys.

• W województwie mazowieckim zanotowaliśmy wzrost o 74 tys. sesji z wyników organicznych.

• Uzyskaliśmy pozycje w TOP 3 na jedne z najtrudniejszych fraz w branży: cukiernia, tort weselny oraz tort dla dzieci.

To przykład wspaniałej pracy, która zaowocowała rozwiązaniem wielu problemów Klienta wynikających z pandemii. Przyjęta strategia i obrana taktyka przyniosły wymierne rezultaty, które dowodzą, że założenia stojące za nimi były słuszne usłyszeliśmy od jurorów podczas gali wręczania nagród 27 maja.

Grupa TENSE w czołówce

Wygrana w konkursie ESA nie jest naszym jedynym sukcesem w tym roku. W maju zdobyliśmy drugie miejsce w Global Agency Awards 2021, który nagradza najlepsze agencje marketingowe na świecie. Otrzymaliśmy srebro w kategorii Best Marketing Agency od The Year jako potwierdzenie znakomitej pracy dla Klientów oraz dynamicznego rozwoju.

Cieszy nas każda nagroda, ale uznanie dla Grupy TENSE na arenie międzynarodowej to potwierdzenie kierunku, w którym zmierzamymówi Michał Więcław, Prezes Zarządu.W TENSE jest niemal 180 specjalistów, którzy codziennie pracują na sukces ponad 2000 Klientów. To duża odpowiedzialność, ale także radość, że nasze starania się dostrzegane. Dziękuję wszystkim, którzy mieli wkład w to, że możemy pochwalić się kolejnym wyróżnieniem. Bez waszego zaangażowania i pracy nie byłoby Grupy TENSE.

To jeszcze nie koniec emocji konkursowych. Czekamy na wyłonienie zwycięzców w Global Search Awards 2021. O tym, czy powtórzymy ubiegłoroczny sukces, dowiemy się 13 lipca.