Menu
Wróć do listy wpisów
Z życia firmy
Strona główna > Blog > Jak zbudować wyróżniającą się na rynku markę – warsztaty z Grupą Fresh

Jak zbudować wyróżniającą się na rynku markę – warsztaty z Grupą Fresh

Jak zbudować wyróżniającą się na rynku markę – warsztaty z Grupą Fresh

Jeżeli śledzisz nasz fanpage na Facebooku, zapewne wiesz, że w 2015 roku udało nam się zdobyć kolejne wyróżnienie w konkursie Lidera Przedsiębiorczości, tym razem w kategorii „Mały Przedsiębiorca”. Z tego tytułu, otrzymaliśmy również nagrodę – szkolenie pt. „Jak zbudować wyróżniająca się na rynku markę?”. Cóż, grzechem byłoby nie skorzystać!

Wyróżnienie Poznańskiego Lidera Przedsiębiorczości

Ostatnie dwa dni zeszłego tygodnia upłynęły pod hasłem „train insane or remain the same”, kiedy to w NH Hotel współwłaściciel Grupy Fresh, Adam Michańków przybliżał nam ideę brandingu. Z pozoru błahostka – ale tworzenie pozytywnego wizerunku marki jest dużo bardziej skomplikowane, niż by się mogło wydawać.  Szkolenie zostało podzielone na dwie części: teoretyczną i praktyczną. Teoria w pigułce dotyczyła zarówno całej terminologii związanej z marką, jak i wiedzy na temat przeprowadzania analizy sygnałów własnych marki.

Warsztaty z Grupą Fresh

W części praktycznej wzięliśmy na warsztat nasze firmy. Prześwietliliśmy je od A do Z: zderzyliśmy się z konstruktywną krytyką, uzmysłowiliśmy sobie zalety i słabości naszych stron internetowych oraz uporządkowaliśmy wartości marki, według jednego z modeli tożsamości. Szkolenie pozwoliło nam nie tylko dokształcić się z zakresu kształtowania wizerunku, ale też stworzyć  jedyne w swoim rodzaju rozwiązania dla naszych firm.

I choć mogłoby się wydawać, że podczas warsztatów skupiano się tylko i wyłącznie na przekazywaniu specjalistycznej wiedzy związanej stricte z kreowaniem marki, to zapewniam, że wcale tak nie było. Zostaliśmy również zapoznani z najnowszymi trendami projektowania logotypów i obejrzeliśmy naprawdę sporo przykładów najlepiej wykonanych stron internetowych na świecie (znalazło się również kilka tych naprawdę złych, tak dla zachowania równowagi i uzmysłowienia sobie, jak nie należy projektować!). Sprawdziliśmy, jak oddziałuje na odbiorców kolorystyka zarówno samego logo, jak i strony oraz udowodniliśmy dlaczego zmiany są dobre, nawet te na pierwszy rzut oka niezauważalne.

Przykłady

źródło: fresh.com.pl/blog

W przerwach nie zabrakło tego, co każdy z nas lubi chyba najbardziej, czyli kawy, herbaty i odrobiny słodkości. A co do lunchu, cóż… wspólne posiłki są zawsze dobrym sposobem na nawiązanie nowych, ciekawych znajomości, wymianę cennych spostrzeżeń i wizytówek:)

Warsztaty

Tak oto w pozytywnej atmosferze niesamowicie szybko upłynęły nam dwa dni szkolenia, dzięki któremu poszerzaliśmy swoją wiedzę na temat budowania wyróżniającej się na rynku marki. Z głowami pełnymi pomysłów i notesami zapisanymi po ostatnią kartkę będziemy testować i wdrażać w życie wszystkie nowe idee.