Menu
Wróć do listy wpisów
Z życia firmy
Strona główna > Blog > Grupa TENSE – zmieniamy się dla Was

Grupa TENSE – zmieniamy się dla Was

Grupa TENSE – zmieniamy się dla Was

Po dziesięciu latach nie tylko obecności, ale nadawania tempa polskiej branży SEO, dla Grupy TENSE nadszedł czas na zmiany. Zmiany, które pozwolą nam jeszcze lepiej komunikować się z Klientami i Partnerami Biznesowymi oraz w jasny i przejrzysty sposób przedstawiać skomplikowane procesy związane z pozycjonowaniem i marketingiem internetowym. Grupa TENSE przechodzi proces rebrandingu, a jego pierwsze efekty są już widoczne.

W tym roku Grupa TENSE obchodzi swoje dziesiąte urodziny. Świętowaliśmy je 28 czerwca w Concordia Design w Poznaniu. Na evencie, oprócz rozdania nagród dla pracowników i pamiątkowych statuetek, które powędrowały w ręce managerów, zaprezentowaliśmy również nowe logo i film wizerunkowy. Teraz możemy już oficjalnie przedstawić pierwsze efekty procesu rebrandingu, który od kilku miesięcy toczy się w naszej firmie.

Logo – praca zespołowa i przekraczanie granic

Cała koncepcja nowej strategii komunikacji Grupy TENSE opiera się na motywie wspinaczki i zdobywaniu szczytów.

Wierzymy, że ze szczytu widać więcej. Potwierdzamy to każdego dnia od dziesięciu lat. Codziennie przemierzamy szlaki w górę i stawiamy sobie nowe cele. Dla naszych Klientów i Partnerów Biznesowych osiągnięcie topowej pozycji w wynikach wyszukiwania to pojedyncza wyprawa, jednak jej utrzymanie jest wciągającą przygodą, którą warto kontynuować.

nowe logo Grupy TENSE

Założenia te widać w nowym logo. Nie odchodzimy od koła, które symbolizuje Grupę, ale wpisaliśmy w nie szczyt. Linia, która poprowadzona jest poza koło symbolizuje przekraczanie granic oraz rosnące pozycje w wyszukiwarce. Logo utrzymane jest w chłodnych barwach wskazujących na fachowość i bezpieczeństwo.

Mamy przyjemność przedstawić nowe logo Grupy TENSE. Symbolizuje ono pracę zespołową i drogę na szczyt, którą przemierzamy każdego dnia z naszymi Klientami i Partnerami Biznesowymi – mówi Michał Więcław, Prezes Zarządu Grupy TENSE.

logo grupa tense

„Ze szczytu widać więcej” – film wizerunkowy Grupy TENSE

Koncepcja niespełna trzyminutowego filmu wizerunkowego to przełożenie na obraz założeń ze strategii komunikacji. Prezentujemy w nim charakterystykę naszej pracy, ale odwołujemy się także do górskich konotacji.

Przygotowania, wybór trasy, dobór narzędzi, kompletowanie zespołu, wspinaczka i wejście na szczyt – etapy te charakteryzują zarówno pracę himalaistów czy alpinistów, jak i pozycjonerów. Z tym że w naszym arsenale narzędzi nie ma karabińczyków i lin, a Google Analytics czy Google Tag Manager.

W filmie, obok profesjonalnego aktora Michała Kocurka, wystąpili pracownicy Grupy TENSE: Karolina Szewczuk, Marta Machura, Maciej Tomczyk, Piotr Michalak i Hugon Szulczewski. Wcielili się w role, które wykonują na co dzień – Specjalisty ds. Kampanii Reklamowych PPC, Specjalisty ds. Content Marketingu, Specjalisty ds. SEO i Kierownika Działu Handlowego.

Film wizerunkowy jest dostępny tutaj.

Film wyprodukowała Anna Kocińska, a wyreżyserował Rafał Pijański. Za makijaż odpowiedzialna była Magdalena Kocurek, obsługę planu zapewniła firma Fixservice.

To jeszcze nie koniec

Aktualnie pracujemy nad zmianą materiałów reklamowych, stworzeniem nowych akcydensów i zaprojektowaniem instrukcji, które wysyłamy do klientów. Wprowadzamy do nich nowe kolory – granat i niebieski oraz opatrujemy je grafikami z motywem górskim. Nowe logo to tylko jeden z przystanków na szlaku pozytywnych zmian w Grupie TENSE. O kolejnych wyzwaniach poinformujemy wkrótce.