Menu
Wróć do listy wpisów
Marketing
Strona główna > Blog > Grupa TENSE w rankingu Financial Times – 1000 najszybciej rozwijających się europejskich przedsiębiorstw!

Grupa TENSE w rankingu Financial Times – 1000 najszybciej rozwijających się europejskich przedsiębiorstw!

Grupa TENSE w rankingu Financial Times – 1000 najszybciej rozwijających się europejskich przedsiębiorstw!

Financial Times to jeden z liderów prasy gospodarczej na świecie. Zapewnia dostęp do informacji, wiadomości oraz usług całej światowej społeczności biznesu. Co roku publikuje ranking 1000 najszybciej rozwijających się przedsiębiorstw.

Rozwój gospodarczy państw Unii Europejskiej w dużej mierze opiera się na biznesach start-upowych  oraz intensywnie rozwijających się przedsiębiorstwach technologicznych, które szybko zwiększają liczbę miejsc pracy, a ich działalność wykracza poza granice rodzimego kraju. Dziennik Financial Times monitoruje funkcjonowanie biznesu w 31 europejskich państwach, a w tegorocznym rankingu umieścił te, które osiągnęły najwyższy skumulowany roczny wskaźnik wzrostu przychodów pomiędzy rokiem 2013 a 2016.

Kryteria udziału

Współpracująca z brytyjskim dziennikiem firma badawcza zidentyfikowała dziesiątki tysięcy potencjalnych kandydatów do rankingu. W klasyfikacji pojawiły się niezależne przedsiębiorstwa, które w 2013 roku wygenerowały przychód w wielkości przynajmniej 100,000 euro, a w 2016 powyżej 1.5 mln euro oraz mają swoją siedzibę w jednym z 31 europejskich państw.

Wyniki rankingu

Pierwsze miejsce zajęła brytyjska marka Deliveroo, która króluje na tamtejszym rynku dostaw jedzenia i zdetronizowała niemiecki brand HelloFresh specjalizujący się w tej samej branży. Co nie jest dla nikogo zaskoczeniem, to fakt, że sektor technologii jest najliczniej reprezentowany, bo przez aż 155 przedsiębiorstw. Najwięcej pozycji w rankingu zajmują firmy funkcjonujące w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Francji, Hiszpanii oraz we Włoszech. W ogólnej klasyfikacji niewiele jest jednak państw Europy Wschodniej czy Południowej, gdzie gospodarcza integracja międzynarodowa jest na niższym poziomie, a wzrost technologiczny wolniejszy. Ma to także związek z kursami walut – FT1000 przeliczył dane finansowe na euro dla porównania danych.

 

Grupa TENSE pnie się na szczyt

Z polskich firm najwyższą, bo 26. pozycję, zajął Benhauer, właściciel narzędzia do automatyzacji marketingu SALESmanago. Biorąc pod uwagę, że w roku poprzednim zakwalifikowało się jedynie 6 polskich brandów, a w tym 20, nie da się ukryć, że perspektywy polskiego biznesu się polepszają, a przedsiębiorstwa rozwijają coraz szybciej.

Grupa TENSE plasuje się na 331 pozycji w ogólnym rankingu, a wśród polskich przedsiębiorstw jest na 12. W kategorii „reklama” zajęliśmy miejsce 19 wśród firm z całej Europy! Przychody naszej firmy wzrosły aż o 457% w ciągu czterech lat z wynikiem 1,731 tys. euro w 2016 roku, kiedy całkowite zatrudnienie wynosiło jedynie 60 osób!

– Jestem dumny z tego, jak szybko firma się rozwija. Obsługujemy coraz więcej klientów, poszerzamy ofertę o nowe usługi i bez przerwy powiększamy grono specjalistów, którzy dla nas pracują. Wiem, że zawsze mogę liczyć na zespół i bez niego nie udałoby się tego wszystkiego osiągnąć, szczególnie, że jeszcze 7 lat temu byliśmy typową firmą garażową. Pewnie niewiele osób wtedy przypuszczało, że kiedyś będziemy ponad 100-osobowym zespołem zajmującym kilka biur w Poznaniu i Bydgoszczy. A to nie koniec – raczej dopiero początek! Mamy wiele pomysłów i planów na przyszłość, także uważnie wypatrujcie Grupę TENSE na łamach międzynarodowej prasy. Chciałbym przy okazji pogratulować innym polskim przedsiębiorstwom zakwalifikowanym do rankingu. To, że z roku na rok przybywa polskich firm w tak prestiżowych zestawieniach, świadczy o wysokich kwalifikacjach rodzimej kadry oraz wielkim potencjale drzemiącym w polskiej gospodarce  – zapewnia Michał Więcław, prezes Grupy TENSE.