Menu
Wróć do listy wpisów
Z życia firmy
Strona główna > Blog > Do IT – relacja ze szkolenia Rocket Hive

Do IT – relacja ze szkolenia Rocket Hive

Do IT – relacja ze szkolenia Rocket Hive

W czwartek 1 marca w siedzibie Bee Talents odbyło się szkolenie techniczne organizowane przez Rocket Hive w ramach Akademii Rekrutera IT. Szkolenie miało na celu przekazanie i usystematyzowanie wiedzy z branży IT, aby celniej i skuteczniej poszukiwać kandydatów do pracy. Biorąc pod uwagę badania, które pokazują, że Polacy są w TOP 3 jeżeli chodzi o najlepszych programistów, to jest o kogo walczyć. ?

Rekruter vs IT

Rekruter jest pierwszą osobą, z którą potencjalny pracownik ma styczność. Może więc zachęcić kandydata do rozmowy, dyskusji, negocjacji. Poszukując pozycjonerów czy programistów, rekrutujący muszą posiadać podstawową wiedzę z zakresu kompetencji i umiejętności jakich poszukują u kandydatów. Ułatwia to komunikację i tworzy odpowiednie środowisko do dyskusji.

Źródło: Rocket Hive – Szkolenia dla Rekruterów

W ramach Akademii Rekrutera IT zapewniono wiedzę z zakresu języków programowania począwszy od C, C++ przez Python, Ruby, PHP i wiele innych. Dodatkowo była okazja do wykorzystania wiedzy o tych językach na case’ach opisujących pomysły na aplikację/stronę www, a na podstawie przykładowych CV uczestnicy szkolenia decydowali o kwalifikacji kandydata na przykładowe stanowisko.

Teoretycznie i praktycznie

Warsztat zapewnił również niezbędnik w postaci przykładowych pytań, które warto zadać podczas pierwszego kontaktu z kandydatem. Ponadto część szkolenia poświęcona została metodyce SCRUM, Agile oraz Waterfall. Zdobyta podczas warsztatu wiedza pozwala na swobodną komunikację i otwartą dyskusję w branży IT – na pewno to wykorzystamy!