Menu
Wróć do listy wpisów
Strony www
Strona główna > Blog > Cooking catering – zdrowa dieta na wyciągnięcie ręki

Cooking catering – zdrowa dieta na wyciągnięcie ręki

Cooking catering – zdrowa dieta na wyciągnięcie ręki

W dzisiejszym świecie żyje się coraz szybciej, a codzienne gotowanie zdrowych posiłków dla wielu osób staje się luksusem, na który nie mogą sobie pozwolić. Z braku wyboru sięgają po gotowe do odgrzania jedzenie bądź fast food. Naszym klientem została firma Cooking Catering oferująca wysokiej jakości catering dietetyczny. Zasada jest prosta – wybieramy dietę (np. wegańską, sportową lub bezglutenową) i każdego dnia kurier puka do naszych drzwi z posiłkiem przygotowanym specjalnie dla nas. Nasz klient skorzystał z oferty na stworzenie strony oraz aplikacji do zamawiania diet, zarządzania nimi oraz płatności online.

3 kroki

Pracę rozpoczęliśmy od wdrożenia responsywnego szablonu strony, będącej wizytówką firmy i prezentującą jej ofertę. Projekt oparliśmy na sprawdzonym CMSie WordPress. Dodaliśmy film reklamowy klienta, podstrony z menu, cennikiem i wszystkim co niezbędne. To była łatwa część :)

Następnie przeszliśmy do drugiego etapu, czyli realizacji aplikacji do zamawiania usług cateringowych.

dieta standardowa

Założenia były następujące: użytkownik wybiera dietę, wskazuje miejsce i preferowane czas dostawy, dodaje komentarze do zamówienia (np. gdy bardzo nie lubimy brukselki :), opłaca ją online, a następnie może śledzić terminarz dostaw i zarządzać nim.

nowa dieta

Jeśli Użytkownik kupi dietę na miesiąc, ale spotka go niespodziewany wyjazd na tydzień – nie ma problemu. Może zarządzić swoim kalendarzem dostaw i odznaczyć dni, w których go nie będzie.

Może również zamówić dietę testową (tylko raz – tak na spróbowanie :) lub zamówić wiele diet, np. dla członków swojej rodziny. Każda dieta może zostać dostarczona pod osobny adres oraz posiada swój indywidualny kalendarz dostaw.

zamówkk 2

System na bieżąco aktualizuje terminarze i generuje dla administratora listy dostaw, zestawienia diet i transakcji i inne statystyki.

Aplikacja wykonana została w frameworku PHP Code Igniter i osadzona w dedykowanym szablonie graficznym, spójnym ze stroną główną. Płatności realizowane są za pośrednictwem serwisu PayU.

Aplikacja jest wciąż rozwijana o nowe funkcjonalności, tak by dotrzymywała kroku dynamicznemu rozwoju firmy klienta.

Cel projektu
Stworzenie strony internetowej oraz aplikacji do zamawia cateringu oraz zarządzania nim.

Uczestnicy projektu
Project manager
Front End Developer x2
Back End Developer
Graphic designer