Menu
Wróć do listy wpisów
Pozycjonowanie
Strona główna > Blog > Przewodnik turystyczny od Google w mobilnych SERP

Przewodnik turystyczny od Google w mobilnych SERP

Przewodnik turystyczny od Google w mobilnych SERP

Google stale rozwija swoje panele wiedzy, które ułatwiają i przyspieszają odnalezienie poszukiwanych informacji. Tym razem wdrożyli własny przewodnik turystyczny, który dostępny jest w wynikach wyszukiwania na urządzeniach mobilnych.

Jak już wielokrotnie pisaliśmy, Google stale dodaje nowe funkcje do wyszukiwarki mające na celu prezentowanie jak największej liczby bezpośrednich danych. Dzięki częstemu wyświetlaniu featured snippets oraz wdrażaniu coraz rozmaitszych paneli i grafów wiedzy użytkownicy mogą szybko dotrzeć do poszukiwanych informacji. Nie ma potrzeby otwierania i wertowania kolejnych stron, by je odnaleźć – Google w swoich panelach prezentuje wszystkie informacje w sposób uporządkowany i atrakcyjny graficznie. I to ludziom pasuje.

Google właśnie zaprezentowało kolejną odsłonę swoich możliwości i uruchomiło własny przewodnik turystyczny, w którym prezentuje podstawowe, ale najbardziej praktyczne informacje na temat interesującego nas miasta. Aby zobaczyć próbkę możliwości Google, weź do ręki telefon i wpisz do wyszukiwarki hasło: „co zobaczyć w Poznaniu”. Następnie przyciskiem „Więcej atrakcji” umieszczonym pod panelem wiedzy, rozwiń ten wynik i zaspokój swój apetyt na lokalne wydarzenia i miejsca do odwiedzenia.

Przewodnik turystyczny od Google, począwszy od podsumowania informacji o mieście i mieszkańcach, zawiera także zakładki z konkretnymi informacjami turystycznymi oraz sporo innych dodatkowych danych w postaci chociażby najważniejszych atrakcji na określonym terenie.

Wszystkie funkcje przewodnika starałem się ująć na poniższych zrzutach ekranu:

Podsumowanie uwzględniające najważniejsze informacje o konkretnej lokalizacji, powierzchni, ludności czy województwie:

przewodnik google - podsumowanie

Przewodnik turystyczny:

przewodnik google wygląd

Twoje podróże, czyli wgląd do archiwalnych oraz planowanych podróży:

przewodnik google - twoje podroze

Najważniejsze atrakcje w danym mieście – na zrzucie tylko fragment, ale jest tego znacznie więcej:

przewodnik google - najwazniejsze atrakcje

Nie jestem pewny, czy każdy z Was będzie miał okazję zobaczyć tę funkcję u siebie w telefonie, ponieważ prawdopodobnie jest ona obecnie jeszcze w fazie testów. Na przykład dwa dni temu przewodnik dla Warszawy był normalnie dostępny o poranku, ale po południu znalazłem go już tylko dla Poznania. Mimo wszystko, nowe funkcje w Google potrafią zaskoczyć i wyglądają imponująco. Czy Ty również odnosisz takie wrażenie?