Menu
Wróć do listy wpisów
Z życia firmy
Strona główna > Blog > AKAI Workshop – warsztaty SEO na poznańskiej Politechnice

AKAI Workshop – warsztaty SEO na poznańskiej Politechnice

AKAI Workshop – warsztaty SEO na poznańskiej Politechnice

W środę, 27 maja, wraz ze studentami Akademickiego Koła Aplikacji Internetowych zorganizowaliśmy warsztaty SEO. Warsztaty prowadzili Michał Jangas, ekspert ds. projektów SEO oraz Piotr Michalak – specjalista ds. projektów SEO.

Wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem. Warsztaty były otwarte, a udział mogły wziąć również osoby niebędące studentami Politechniki Poznańskiej. Jedynym warunkiem uczestnictwa była podstawowa znajomość HTML/CSS oraz podstaw PHP. Wszystkie miejsca już kilka godzin po otwarciu zapisów zostały zarezerwowane.

Uczestnicy warsztatów, podczas kilku godzin wspólnej pracy, mogli dowiedzieć się, w jaki sposób poprawić pozycje swojej strony. Każdy z uczestników pracował nad własną kopią witryny, specjalnie przygotowanej na potrzeby warsztatów.

Na warsztatach mówiliśmy między innymi o tym, jak dobierać słowa kluczowe oraz jak korzystać z narzędzi Google (m.in. z Google Webmaster Tools i Google Analytics). Zapoznaliśmy uczestników warsztatów z podstawowymi zasadami optymalizacji strony internetowej. Mówiliśmy również o tym, jak zdobywać wartościowe linki do swojej wirtualnej wizytówki, aby zostać zauważonym przez potencjalnych pracodawców. Podpowiadaliśmy też, na co warto zwrócić uwagę, prezentując swoją osobę na branżowych portalach społecznościowych oraz przestrzegaliśmy przed złymi praktykami, których warto unikać, aby nie zepsuć swojego wizerunku w sieci.

W przerwie uczestnicy warsztatów zostali poczęstowani pizzą oraz zimnymi napojami. Wszyscy otrzymali również paczki firmowych gadżetów od Grupy TENSE. Mamy nadzieję, że to nie ostatnie edycja warsztatów AKAI z naszym udziałem!

Zainteresowało Cię zorganizowane wydarzenie? Chciałbyś dowiedzieć się więcej na tematy związane z SEO, IT oraz marketingiem internetowym? Napisz do nas! Chętnie poprowadzimy warsztaty również na Twojej uczelni!