Wróć do listy wpisów
Pozycjonowanie
Agencja SEO i SEM > Blog > Skok na wyższy poziom personalizacji treści z ACF WordPress

Skok na wyższy poziom personalizacji treści z ACF WordPress

Skok na wyższy poziom personalizacji treści z ACF WordPress

W artykule tym przyjrzymy się zaletom Advanced Custom Fields (ACF). Wtyczka daje nowe możliwości dostosowywania witryn internetowych do indywidualnych potrzeb odwiedzających. Można powiedzieć, że rewolucjonizuje sposób, w jaki tworzymy i prezentujemy treści online oraz jak nimi zarządzamy, umożliwiając bardziej angażujące doświadczenia użytkowników. 

Co to jest ACF?

ACF to popularny plugin do WordPressa, który umożliwia dodawanie niestandardowych pól i typów treści do stron internetowych. Dzięki temu można łatwo dostosować strukturę i zawartość swoich witryn, dodając pola tekstowe, obrazki, wybieralne listy, daty i wiele innych elementów.

To narzędzie jest szczególnie przydatne dla deweloperów i projektantów, ponieważ umożliwia elastyczne zarządzanie treścią, co przekłada się na bardziej spersonalizowane i funkcjonalne strony internetowe. ACF zdobyło uznanie w społeczności WordPressa ze względu na swoją łatwość użycia i potężne możliwości dostosowywania witryn opartych na tym popularnym systemie zarządzania treścią. 

Jakie są wersje ACF?

ACF jest dostępny w dwóch wersjach: bezpłatnej i płatnej ACF Pro. Wersja bezpłatna oferuje podstawowe funkcje, takie jak dodawanie pól tekstowych, pól wyboru i pól listy rozwijanej.

Wersja płatna oferuje dodatkowe możliwości, takie jak: 

 • powtarzające się pola,
 • pola formularzy, 
 • galerie,
 • strony administracyjne, 
 • bloki. 

Advanced Custom Fields – ile to kosztuje?

Zanim zdecydujesz się na wybór opcji płatnej, warto sprawdzić możliwości bezpłatnej wtyczki – być może będzie wystarczająca. Najtańszy plan płatny kosztuje bez promocji 49 dolarów rocznie i umożliwia korzystanie z wtyczki na jednej stronie internetowej. 

Ile kosztuje Advenced Custom Fields

Dlaczego warto używać ACF?

 • Łatwość – ACF jest prosty w użyciu, nawet dla początkujących użytkowników WordPressa. Interfejs jest intuicyjny i pozwala szybko dodać niestandardowe pola do swojej strony. Aby to zrobić, wystarczy kliknąć przycisk „Dodaj pole” i wybrać odpowiedni typ pola. Następnie możesz skonfigurować ustawienia pola, takie jak tytuł, opis, wymagania i inne. 
 • Elastyczność – wtyczka oferuje szeroki wybór pól, dzięki czemu możesz dostosować swoją stronę do swoich potrzeb. Możesz dodać pola tekstowe, pola wyboru, pola listy rozwijanej, pola plików, pola obrazów, pola mapy i wiele innych, a także utworzyć własne pola. 
 • Możliwości – możesz stworzyć niepowtarzalne i funkcjonalne strony internetowe, np. zaawansowane galerie, formularze, strony administracyjne i nie tylko. 

Praktyczne sposoby użycia Advanced Custom Fields

W zależności od wybranego przez Ciebie rodzaju pola masz wiele sposobów na jego unikalne dostosowanie. Możliwości wykorzystania ACF jest mnóstwo, a ogranicza je jedynie wyobraźnia i potrzeby twórcy. Istnieją jednak pewne rozwiązania, które zdobyły szczególną popularność i świetnie sprawdzają się na witrynach o różnorodnym charakterze. Poniżej przedstawiamy opis trzech z nich. 

 • Pola powtarzalne – ACF umożliwia tworzenie pól powtarzalnych, co jest doskonałym rozwiązaniem, gdy użytkownik potrzebuje wprowadzić wiele elementów o podobnej strukturze. Przykładowo w przypadku formularzy rezerwacji można dodać pole powtarzalne dla każdego uczestnika. 
 • Galerie zdjęć – dzięki wtyczce można stworzyć dynamiczne galerie zdjęć na stronie umożliwiające zarządzanie i prezentację różnorodnych obrazów. To jest szczególnie przydatne w przypadku stron z portfolio, sklepów internetowych czy blogów fotograficznych. 
 • Formularz rejestracji – ACF ułatwia dostosowanie formularzy rejestracyjnych poprzez dodawanie niestandardowych pól. To znacznie zwiększa elastyczność w zbieraniu informacji od użytkowników i dostosowywaniu formularza do konkretnych potrzeb witryny. 

Slider – przykład wykorzystania wtyczki ACF

Poniżej zobaczysz, jak można przygotować slider na www dzięki omawianej w tym artykule wtyczce.  

Slider – przykład wykorzystania wtyczki ACF

Podsumowanie

ACF to potężne narzędzie, które może pomóc w personalizacji wyglądu i funkcjonalności Twojej strony internetowej. Jeśli szukasz sposobu na ulepszenie swojej strony WordPressa, ACF jest świetnym wyborem.