Wróć do listy wpisów
Pozycjonowanie
Agencja SEO i SEM > Blog > Selfie Style Videos, czyli kolejna forma prezentacji wyników wyszukiwania w Google

Selfie Style Videos, czyli kolejna forma prezentacji wyników wyszukiwania w Google

Selfie Style Videos, czyli kolejna forma prezentacji wyników wyszukiwania w Google

Selfie Videos to krótkie filmy nagrywane przez celebrytów, w których ci osobiście odpowiadają na najczęściej pojawiające się zapytania na ich temat. Od niedawna takie filmy zagościły w wynikach wyszukiwania Google.

Zapowiedź brzmi dość egzotycznie w kontekście wdrożenia tego typu funkcji akurat w Google. Właściwie nie byłoby w tym nic niezwykłego, gdyby sprawa dotyczyła Instagramu, Snapchata czy Facebooka, ale prezentacja Selfie Video jako wyniku wyszukiwania w Google jest czymś zupełnie nieznanym.

Przykład możecie zobaczyć na poniższej animacji, na której Priyanka Chopra odpowiada na pytanie, w ilu językach potrafi mówić, Tracee Ellis Ross przyznaje się, że potrafi śpiewać, a Will Ferrell potwierdza, że umie grać na perkusji:
premiera Selfie Style Videos

Jak czytamy w bezpośrednim komunikacie ze strony Google zaprezentowana animacja Selfie Style Video jest dopiero początkiem tego co nadchodzi. W wyszukiwarce w przeciągu kilku najbliższych miesięcy będzie można natrafiać na coraz więcej filmów z udziałem gwiazd. Obecnie przeprowadzane są testy na wybranej grupie celebrytów, ale myślę że to grono szybko się powiększy.

Selfie Style Videos dostępne są wyłącznie w mobilnych wynikach wyszukiwania i wyłącznie na amerykańskim rynku. Niestety nie wiadomo kiedy i czy w ogóle Google zdecyduje się rozszerzyć usługę na pozostałe rynki, w tym nasz rodzimy. Prawdopodobnie to zależy od tego, jak usługa zostanie odebrana przez samych użytkowników.

Jestem bardzo ciekawy, czy Selfie Video zagoszczą w Google na stałe.