Menu
Wróć do listy wpisów
Analityka Audyt SEO Marketing Optymalizacja stron (SEO) Pozycjonowanie SEM Strategie SEO Strony www
Strona główna > Blog > Nowy wygląd Google Search Console

Nowy wygląd Google Search Console

Nowy wygląd Google Search Console

W listopadzie 2021 Gigant rozszalał się z aktualizacjami wyglądu swoich narzędzi. 22 listopada dostrzegliśmy nową, odświeżoną wersję Google Search Console – darmowej platformy dla administratorów stron internetowych. Pozwala ona m.in. na sprawdzenie statusu indeksowania witryny przez wyszukiwarkę i  zoptymalizowanie widoczności strony.
Na ten moment platforma zmieniła jedynie wygląd, nie zmieniło się nic w kwestii obsługi narzędzia i oferowanych funkcji. Zobacz kilka zrzutów odświeżonego Google Search Console poniżej. Najbardziej w oczy rzuca się nowe, błękitne tło aplikacji i zaoblone kształty:

Zmian w GSC ma być więcej

Google informuje na Twitterze, że listopadowa aktualizacja wyglądu to zapowiedź kolejnych zmian w obrębie Google Search Console, które nastąpią na przestrzeni kilku najbliższych miesięcy. Cel, jaki przyświeca odświeżeniu, to poprawa dostępności i ogólnego komfortu użytkowania narzędzia.

Trzymam kciuki za zespół Google


Cieszę się, że narzędzie, z którego korzystam na co dzień, jest rozwijane, a nowy wygląd przypadł mi do gustu. Ciekaw jestem, czy w końcu uda się przenieść stare narzędzia do nowej wersji Google Search Console, np.: tester pliku robots.txt, disavow tool i kierowanie międzynarodowe.

Z drugiej strony, takiemu SEO Dinozaurowi jak ja, przywołują one wspomnienia z czasów GWT (Google Webmaster Tools)…

Przeczytaj również: Google Search Console – poradnik