Menu
Wróć do listy wpisów
Google Ads Różne
Strona główna > Blog > Dlaczego warto inwestować pieniądze w profesjonalną obsługę kampanii Google Ads

Dlaczego warto inwestować pieniądze w profesjonalną obsługę kampanii Google Ads

Dlaczego warto inwestować pieniądze w profesjonalną obsługę kampanii Google Ads

Bez względu na to, czy głównym celem Twoich działań online jest zwiększenie sprzedaży, budowanie świadomości marki czy zdobywanie jakościowego ruchu dla strony www, płatna reklama w internecie może w doskonały sposób przysłużyć się w każdym z tych obszarów. Musisz więc odpowiedzieć sobie na pytanie nie o to, czy warto stawiać na kampanie reklamowe, ale czy próbować „robić” je samodzielnie czy zaufać doświadczonym specjalistom. Sprawdź, dlaczego warto współpracować z ekspertami, i zobacz, co zyskujesz, wybierając doświadczonego partnera do współpracy.

Czym jest reklama Google Ads

SEM, czyli marketing w wyszukiwarkach, nieustannie ewoluuje, zwiększając możliwości reklamodawców w zakresie skutecznego promowania produktów oraz usług. Kampanie Google Ads prowadzone w sieci wyszukiwania oraz w sieci reklamowej Google pozwalają na wyświetlanie precyzyjnie określonym grupom odbiorców banerów, treści wideo bądź linków sponsorowanych w wynikach wyszukiwania oraz innych miejscach w internecie. Rozliczenie w modelu PPC zakłada płatność wyłącznie za kliknięcie lub za określoną liczbę wyświetleń. Co więcej, system pozwala kierować reklamy zarówno na nowych użytkowników, jak i na tych, którzy wcześniej weszli już w interakcję z daną stroną lub marką.

Jakie efekty dają kampanie reklamowe w internecie

Podobnie jak pozycjonowanie, również reklama Google Ads doskonale sprawdzi się jako narzędzie zwiększające popularność marki, kreujące jej wizerunek czy wspierające sprzedaż produktów oraz usług. Istnieje jednak kilka kluczowych obszarów, w których płatne kreacje mają przewagę nad działaniami SEO. Te najważniejsze znajdziesz poniżej.

Wzrost ruchu na poszczególnych podstronach

Dzięki odpowiednio sprofilowanej reklamie produktowej możesz kierować wartościowy ruch na te podstrony, na których szczególnie Ci zależy. Może to być np. karta produktowa któregoś z kluczowych towarów w Twojej ofercie lub podstrona umożliwiająca przesłanie zapytania ofertowego.

Skuteczność reklamy internetowej

Za jeden z najważniejszych atutów kampanii Google Ads (dawniej AdWords) nieprzypadkowo uznaje się ich wysoką efektywność. Kliknięcie w reklamę powoduje natychmiastowe przeniesienie potencjalnego klienta na stronę sklepu, aby mógł złożyć zamówienie i sfinalizować zakup.

Szybkie efekty

Podczas gdy na pierwsze rezultaty pozycjonowania nierzadko trzeba czekać kilka miesięcy, płatne reklamy w internecie działają niemal natychmiastowo – dzięki temu świetnie sprawdzają się np. przy promowaniu produktów i usług sezonowych. Należy przy tym pamiętać, że skuteczność w dużej mierze zależy od branży, skali działań konkurencji czy budżetu.

co to jest Google Ads

Kampanie Google Ads – samemu czy z agencją?

Osoby zainteresowane promocją w sieci reklamowej lub sieci wyszukiwania, bardzo często zastanawiają się, czy warto inwestować pieniądze w profesjonalną obsługę kreacji przez agencję interaktywną. Często można spotkać się z opiniami, że w sieci dostępnych jest mnóstwo poradników oraz szkoleń, które pozwalają rozwijać swoje umiejętności w zarządzania kampaniami Google Ads. Jednocześnie zwykle zapomina się o tym, że sama wiedza teoretyczna (często niezweryfikowana lub niepoparta realnymi case studies) to za mało, by wypracowywać zadowalające wyniki oraz optymalizować koszty, które generuje reklama w internecie. Samodzielne wdrożenia często równają się działaniu metodą prób i błędów, co z reguły oznacza:

 • znikome efekty,
 • liczne błędy na etapie konfiguracji,
 • bezsensownie wydawane pieniądze.

Co zyskujesz, wybierając Google Ads z doświadczoną agencją

Aby minimalizować ryzyko i uniknąć „przepalania” swojego budżetu na działania, które nie przyniosą zakładanych efektów, warto od samego początku postawić na ścisłą współpracę z profesjonalistami. Doświadczona agencja SEO/SEM nie tylko weźmie na siebie wszystkie niezbędne działania – jej atuty to również bogate doświadczenie, rozbudowany zespół specjalistów, zaawansowane narzędzia oraz konkretne wyniki, które potwierdzają jej skuteczność. Jeśli zastanawiasz się, czy zlecenie obsługi Google Ads na zewnątrz to dobry pomysł, koniecznie sprawdź 8 najważniejszych korzyści ze współpracy z Grupą TENSE.

 1. Regularna optymalizacja reklam

  Nasi specjaliści co najmniej raz w tygodniu logują się na konta klientów w celu wprowadzenia zmian, mających na celu zwiększenie skuteczności działań – przede wszystkim poprawę liczby konwersji. W przypadku rozbudowanych kampanii ich optymalizacja dokonywana jest z jeszcze większą częstotliwością, dzięki czemu masz pewność, że Twoje reklamy zawsze są dopasowane do aktualnych preferencji użytkowników.

 2. Oszczędność czasu

  Wybierając outsourcing w zakresie obsługi reklamy w internecie, możesz skupić się na strategicznych zadaniach w swojej firmie. Masz pewność, że nad kampanią pracuje sztab ekspertów, którzy nieustannie trzymają rękę na pulsie.

 3. Raportowanie wyników

  Klienci Grupy TENSE co miesiąc otrzymują dedykowany raport z wyników Google Ads, jednocześnie mając stały dostęp do panelu, by móc na bieżąco śledzić rezultaty.

 4. Profesjonalny wygląd kampanii

  Wiemy, jak tworzyć atrakcyjne dla oka i skuteczne sprzedażowo kampanie w internecie. Projektujemy reklamy, które na tle Twojej konkurencji prezentują się efektownie, a przy tym generują odpowiednio wysokie wyniki konwersji i sprzedaży.

 5. Dobór formatów dopasowany do potrzeb

  Bazujemy na wieloletnim doświadczeniu oraz nieustannie śledzimy zmieniające się trendy. Dzięki temu jesteśmy w stanie dopasować najskuteczniejsze dla Twojego biznesu formaty, precyzyjnie określić grupy docelowe oraz wybrać najlepsze miejsca do publikacji treści.

 6. Optymalizacja wydatków na reklamę w internecie

  Zlecając nam obsługę kampanii, nie musisz wydawać pieniędzy na szkolenia, narzędzia analityczne czy tworzenie własnego zespołu specjalistów. Jednocześnie masz pewność, że każda złotówka z Twojego budżetu na reklamę w internecie zostanie wydana w sposób, który zapewni maksymalny zwrot z inwestycji, a wszystko rozliczasz jedną fakturą.

 7. Kupon 1200 zł na start

  Jako Google Partner Premier wszystkim naszym klientom zapewniamy darmowy kupon o wartości 1200 zł do wykorzystania na rozwój konta Google Ads!

 8. Indywidualne podejście oraz doradztwo

  Mając na względzie zapewnienie najwyższego standardu usług, do każdej współpracy podchodzimy indywidualnie. Szczegółowo analizujemy branżę, potrzeby Klientów oraz działania konkurencji. Zapewniamy także kompleksowe doradztwo na każdym etapie współpracy – od stworzenia dedykowanej strategii reklamowej, poprzez optymalizację kampanii, aż po propozycję dodatkowych form promocji online. Przez cały okres współpracy Klienci mają bezpośredni kontakt ze specjalistą, co wcale nie jest oczywistym rozwiązaniem w branży. Dzięki temu na bieżąco mogą się z nim konsultować i zadawać pytania.

kampanie reklamowe w agencji

Kampanie w internecie? Zaufaj ekspertom!

Dzięki wiedzy najlepszych specjalistów, Twoje działania reklamowe szybciej przyniosą zakładany rezultat, przy optymalnym wykorzystaniu budżetu na reklamę w internecie. Już dziś zyskaj przewagę nad konkurencją dzięki współpracy z jedną z najlepszych agencji SEO/SEM w Polsce. Z przyjemnością odpowiemy na wszystkie Twoje pytania dotyczące PPC oraz innych narzędzi, które oferuje marketing internetowy. Skontaktuj się z nami już teraz i odkryj korzyści z profesjonalnej obsługi Twoich kampanii.

  Wypełnij formularz, aby zamówić bezpłatną wycenę