Menu
Wróć do listy wpisów
Pozycjonowanie
Strona główna > Blog > 27 września 2017r. Google obchodzi swoje 19. Urodziny

27 września 2017r. Google obchodzi swoje 19. Urodziny

27 września 2017r. Google obchodzi swoje 19. Urodziny

Historia najpopularniejszej wyszukiwarki na świecie trwa już całe 19 lat i obecnie korzysta z niej ponad 4,5 miliarda użytkowników w 160 krajach! Czy Larry Page oraz Siergiej Brin w momencie zakładania firmy Google i udostępnienia swojej wyszukiwarki (wrzesień 1998r., Ameryka) mogli przypuszczać, że ich narzędzie zostanie docenione i będzie rozpoznawalne dokładnie na całym świecie? Nie sądzimy.

Na dzień dzisiejszy Google zatrudnia ok 55 tysięcy pracowników na całym świecie, ale czy aby na pewno „tylko” tyle? W oficjalnych danych podawane są dane ludzi pracujących bezpośrednio pod brandem Google, ale nie zapominajmy, że Google pośrednio daje pracę dużo większej liczbie osób. Pomyślcie sobie o wszystkich firmach, które pomagają w promocji witryn w wyszukiwarce, o wszystkich agencjach SEO, firmach zajmujących się pozycjonowaniem w organicznych wynikach wyszukiwania czy realizujących kampanię AdWords… Tak naprawdę dzięki Google kolejne dziesiątki tysięcy osób znajdują zatrudnienie – myślę, że po zliczeniu wszystkich osób zajmujących się pracą przy wynikach wyszukiwania (bezpośrednio i pośrednio) śmiało można by było powiedzieć, że jest to jeden z największych pracodawców na świecie.

Ze swojej strony i poniekąd we własnym interesie swoim oraz interesie naszych klientów życzymy i śpiewamy Google prawdziwe „sto lat”. Gigant z Doliny Krzemowej jednak nie liczy na prezenty – jest na tyle wspaniałomyślny, że udostępnia w Doodle wszystkim użytkownikom „koło fortuny” po zakręceniu którym możemy zagrać w jedną z 19 dotychczas udostępnianych z różnych okoliczności gier.

Zapraszamy więc do świętowania razem z Google – aby ujrzeć „koło fortuny” wystarczy wpisać w wyszukiwarce hasło: „Google Birthday Suprise Spinner”, a po wylosowaniu gry nacisnąć „kliknij, by otworzyć”. Poniżej animacja:

Dobrej zabawy!