Menu
Wróć do listy wpisów
Pozycjonowanie
Strona główna > Blog > Zagraniczne rozszerzenia domeny Google już nie wyświetlają wyników wyszukiwania dla danego kraju

Zagraniczne rozszerzenia domeny Google już nie wyświetlają wyników wyszukiwania dla danego kraju

Zagraniczne rozszerzenia domeny Google już nie wyświetlają wyników wyszukiwania dla danego kraju

Google 27. października 2017 r. wprowadziło i oficjalnie potwierdziło zmianę w dopasowywaniu wyników wyszukiwania do zapytania. Tym razem chodzi o skojarzenie wyników do lokalizacji w jakiej się znajdujemy.

Tak jak dotychczas można było otworzyć adres google.de i wyszukiwać hasła na niemieckim rynku czy google.it by obserwować rynek włoski, tak teraz niezależnie od tego jakie rozszerzenie domeny Google otworzymy, wyniki wyszukiwania zawsze będą dotyczyły tego kraju, w którym w danej chwili będziemy się znajdować (uściślając: tego kraju, którego mamy przydzielony adres IP). I tak na przykład mieszkając w Polsce otrzymujemy wyniki z polskiej wersji Google, ale będąc już w podróży we Francji, w polskiej wersji wyszukiwarki naszym oczom ukażą się wyniki francuskie.

Oczywiście została zachowana możliwość sztywnego wyboru wyszukiwania w wybranym przez siebie kraju – w tym celu należy przejść do ustawień wyszukiwania, a w części dotyczącej ustawień regionu wybrać interesujący nas kraj. Poniżej prezentacja w jaki sposób dokonać zmiany na urządzeniu mobilnym:

zmiana regionu wyszukiwania Google mobile

Google o zmianach poinformowało na swoim blogu. W artykule można przeczytać, że zmiana dotyczy wyszukiwarki dla urządzeń stacjonarnych, mobilnych, jak również map i aplikacji, a ma na celu dostarczanie jak najbardziej użytecznych i dokładnych informacji użytkownikom.

Dodamy jeszcze, że osoby korzystające z narzędzi do monitorowania pozycji fraz powinny zadbać o używanie adresów proxy, tych krajów, na które kierowana jest reklama – wszystko po to, aby wyniki były miarodajne. W większości paczek adresów proxy, mamy do czynienia z różnymi lokalizacjami, przez co statystyki obecnie mogą być błędne.

Źródło: https://www.blog.google/products/search/making-search-results-more-local-and-relevant/