Wróć do listy wpisów
Pozycjonowanie
Agencja SEO i SEM > Blog > Google powie Ci, ile czasu poczekasz na zamówienie w restauracji

Google powie Ci, ile czasu poczekasz na zamówienie w restauracji

Google powie Ci, ile czasu poczekasz na zamówienie w restauracji

Nowa funkcja w Google – oprócz informacji o przewidywanym ruchu w danym punkcie gastronomicznym o określonej godzinie – przewidzi również, jak długo będziesz czekał na swoje zamówienie.

Brzmi to niewiarygodnie, ale tak, w dniu 7 listopada 2017 r. Google rozszerzyło funkcjonalność popularnych godzin wizyt i przewidywanego czasu ich trwania, które umieszczone są w wizytówce Google Moja Firma każdej z popularnych lokalizacji. Dotychczas dane dotyczące ruchu w określonych godzinach były określane na podstawie anonimowych danych historycznych, jednak teraz usługa ewoluowała i przed wybraniem się do galerii handlowej lub kina możemy sprawdzić, jak duży jest tam dokładnie w tym momencie ruch. Wyniki prezentowane są bowiem „na żywo”, co można zobaczyć na poniższym zdjęciu:
galeria malta poznan

Co więcej, możemy dowolnie przesuwać wykres i obserwować, w jakich dniach oraz o jakich godzinach ruch w danym miejscu jest na akceptowalnym dla nas poziomie. Opierając się na tych danych, każda zaplanowana wizyta w centrum handlowym powinna być teraz bezstresowa. ?

Gdyby tego było mało, Google poszło o krok dalej i stopniowo wprowadza informację o czasie realizacji zamówienia w punktach gastronomicznych. Dzięki tym statystykom będziemy mogli ocenić, czy jesteśmy w stanie przetrzymać głód i pójść do modnej knajpki czy jednak skierujemy się do rzadziej uczęszczanego lokalu, aby szybciej zaspokoić swój apetyt. W praktyce na naszym rynku wygląda to tak:
czas oczekiwania na zamowienie w google

Aby otrzymać wgląd do opisywanych funkcjonalności, wcale nie trzeba daleko szukać. Wystarczy, że wpiszesz nazwę miejsca, dla którego chcesz sprawdzić te dane, a w panelu informacji o firmie, który wyświetlany jest po prawej stronie wyników wyszukiwania, ukażą się czasy wizyt i ewentualny czas oczekiwania na zamówienie.

Google prezentuje coraz to bardziej zaskakujące funkcje, rzeklibyśmy kontrowersyjne. Z jednej strony świetnie, że można podejrzeć, jaki jest ruch w miejscu, do którego chcemy się w danym momencie wybrać, a w razie tłumów zmienić swoje plany i wybrać alternatywną lokalizację, z drugiej jednak strony wyraźnie widać, jak bardzo nasza aktywność i lokalizacja jest monitorowana. Mamy nadzieję, że służy to tylko celom statystycznym. ?

Źródło: https://www.blog.google/products/maps/skip-line-restaurant-wait-times-search-and-maps/

Zapisz się do newslettera i odbieraj regularną dawkę wiedzy, ciekawostek i nowości ze świata reklamy internetowej!