Wróć do listy wpisów
Słowniczek SEO
Agencja SEO i SEM > Blog > Co to jest Planer słów kluczowych – definicja

Co to jest Planer słów kluczowych – definicja

Co to jest Planer słów kluczowych – definicja

Planer słów kluczowych (Keyword Planner) – narzędzie dostępne w ramach konta Google Ads, pozwalające przeprowadzić szczegółową analizę słów kluczowych w kontekście pozycjonowania oraz kampanii reklamowych, a także uzyskać propozycje słów kluczowych do wykorzystania w kampanii reklamowej. Narzędzie jest bezpłatne.

Kolejną funkcją Planera słów kluczowych jest prognozowanie wydajności poszczególnych fraz. Narzędzie pozwala na oszacowanie, ile ruchu może przynieść dana fraza oraz jakie będą koszty związane z jej pozycjonowaniem. Ostatnią funkcją jest możliwość porównania różnych zestawów słów kluczowych, co pozwala na wybranie tych, które będą najbardziej efektywne w kontekście kampanii reklamowej.

Zastosowanie w pozycjonowaniu i kampaniach reklamowych

Planer słów kluczowych jest niezwykle przydatny zarówno w kontekście pozycjonowania strony internetowej, jak i planowania kampanii reklamowych. W przypadku pozycjonowania, narzędzie pozwala na wybór odpowiednich słów kluczowych, które przyciągną ruch na stronę oraz zwiększą jej widoczność w wynikach wyszukiwania. Dzięki temu można skupić się na frazach, które przyniosą najlepsze rezultaty oraz uniknąć tych, które są mało efektywne.

W kontekście kampanii reklamowych, Planer słów kluczowych pozwala na optymalne wykorzystanie budżetu, poprzez wybór fraz, które przyniosą największą ilość kliknięć oraz konwersji. Narzędzie oferuje również możliwość prognozowania wydajności poszczególnych fraz, co pozwala na lepsze planowanie budżetu oraz oszacowanie potencjalnego zwrotu z inwestycji.

Korzystanie z Planera słów kluczowych

Aby skorzystać z Planera słów kluczowych, należy posiadać konto w serwisie Google Ads. Po zalogowaniu do konta, wystarczy przejść do zakładki „Narzędzia i ustawienia”, a następnie wybrać „Planer słów kluczowych” z listy dostępnych narzędzi. Następnie można wprowadzić frazy, które chcemy zbadać lub wygenerować propozycje słów kluczowych na podstawie tematyki strony lub produktu.

Warto pamiętać, że korzystanie z Planera słów kluczowych jest bezpłatne, jednakże prowadzenie kampanii reklamowych w ramach Google Ads wiąże się z kosztami. Dlatego też warto korzystać z narzędzia w sposób świadomy i planować działania tak, aby jak najlepiej wykorzystać dostępne funkcje oraz optymalizować koszty związane z pozycjonowaniem i kampaniami reklamowymi.

Zapisz się do newslettera i odbieraj regularną dawkę wiedzy, ciekawostek i nowości ze świata reklamy internetowej!