Menu
Wróć do listy wpisów
Pozycjonowanie
Strona główna > Blog > Błędy w organicznych wynikach wyszukiwania i nie działający Sitelinks Search Box

Błędy w organicznych wynikach wyszukiwania i nie działający Sitelinks Search Box

Błędy w organicznych wynikach wyszukiwania i nie działający Sitelinks Search Box

Błędy w funkcjonowaniu niektórych procesów czy narzędzi zdarzają się w każdym przedsiębiorstwie. Mogłoby się wydawać, że im większa firma, tym większy w niej zespół osób odpowiedzialnych za testy i rozwój firmowych narzędzi z reguły powołany po to, aby zminimalizować możliwość wystąpienia błędów praktycznie do zera. Mimo wszystko nawet w tak dużych i prężnych zespołach zdarzają się gorsze chwile.

W ostatnich dniach swoją chwilę słabości przeżywa także Google. Całkiem możliwe, że gigant z Mountain View zbyt dużą wagę przyłożył do odświeżania swojego algorytmu – czego oznaki można zauważyć w monitoringach SEPR-ów oraz niestandardowych ruchach pozycji w wyszukiwarce – i nie dostrzegł przy tym, że:
a) na zapytanie „Google USA” w polskiej wyszukiwarce tytuł wyniku wyszukiwania dla własnego adresu URL od kilku dni wskazuje frazę „szkoła tańca dla dzieci Warszawa”, co z resztą jest sporym zaskoczeniem:

Wyniki wyszukiwania dla zapytania google usa

b) przestał wyświetlać się Sitelinks Search Box w SERP-ach – co prawda element ten i tak dostępny był tylko dla wybranych witryn, umożliwiając przeszukanie ich zasobów bezpośrednio z wyników wyszukiwania, ale w ostatnim czasie zniknął chociażby z wyniku prezentowanego dla YouTube, co biorąc pod uwagę brak komunikatu ze strony Google o wycofaniu tej usługi, świadczy o jej błędnym działaniu.
Tak wygląda moduł Sitelinks Search Box, gdy jest aktywny:

Sitelinks Search Box Aktywny

A tak to wygląda na dzień 29.09.2017 r.:

Sitelinks Search Box Wyłączony

Niniejszą treścią chcemy wskazać, że czasami pomimo posiadania niewiarygodnie dużego zaplecza technologicznego oraz bogatych zasobów ludzkich, którymi dysponuje Google, zwyczajnie nie da się uniknąć popełniania błędów. Jeśli więc czasami natrafisz na błąd na jakiejś stronie lub problemy z jej funkcjonowaniem, nie zrażaj się do niej od razu, tylko przypomnij sobie, że potknięcia zdarzają się nawet najlepszym i warto dać drugą szansę. ?

Swoją drogą podejrzewamy, że Google już wprowadza poprawki i dość szybko zauważymy ich efekty. Dotychczas zawsze sprężali się jeśli chodzi o swoje własne gniazdo, więc przypuszczamy, że i tym razem będzie podobnie.

Źródło: http://searchengineland.com/bug-drops-sitelinks-searchbox-google-search-results-283569