gabinety lekarskie

Naszlekarz.pl

Zdrowa zmiana
984
frazy
w TOP 10
342
frazy
w TOP 3
+18k
wzrost
ruchu na stronie
Wyniki jak się patrzy!
Chętnie pomożemy także Twojej firmie.

Skontaktuj się z nami i sprawdź, co możemy dla Ciebie zrobić.

Napisz do nas
  • Przychodnie Medyczne Nasz Lekarz oferują usługi lekarzy specjalistów
  • Firmie zależy na osiągnięciu wysokich pozycji w wynikach wyszukiwania  
  • Budujemy strategię działania opartą o odpowiednie frazy kluczowe
  • Nasze działania przynoszą skutek: liczba klientów gabinetów rośnie
Wstęp

Przychodnie Medyczne Nasz Lekarz oferują kompleksową opiekę medyczną dla pacjentów w Bydgoszczy i Toruniu. O zdrowie mieszkańców dba zespół doświadczonych lekarzy specjalistów oraz pielęgniarek. 

W październiku 2016 roku firma poprosiła nas o pomoc w pozycjonowaniu strony. Zależało jej szczególnie na osiągnięciu wysokich pozycji w wyszukiwaniach dotyczących badań w gabinetach lekarzy specjalistów. Zajęliśmy się tym tematem z chirurgiczną precyzją i aptekarską dokładnością.  

Cele
  • Osiągnięcie jak najwyższych pozycji na frazy związane ze specjalistycznymi usługami
  • Optymalizacja strony internetowej
  • Zwiększenie topical authority strony
Wyzwanie

Witryna naszlekarz.pl była już wcześniej pozycjonowana przez inną agencję, nie przynosiło to jednak pożądanych efektów. W trakcie analizy musieliśmy zatem odpowiedzieć na pytanie, dlaczego serwis nie osiągał wcześniej wysokich pozycji – a następnie stworzyć własną strategię promocyjną. 

Dostrzegliśmy potencjał w istniejących podstronach dotyczących konkretnych specjalizacji medycznych, jednak z uwagi na ich głębokie zagnieżdżenie musieliśmy poprawić linkowanie wewnętrzne

Rozwiązanie

Z usług medycznych korzysta się w głównej mierze lokalnie, dlatego do pozycjonowania lokalnego dobraliśmy wyrażenia bezpośrednio związane z dwiema lokalizacjami przychodni – Toruniem oraz Bydgoszczą. Wśród promowanych fraz znalazły się się m.in.: „medycyna pracy toruń”, „laryngolog toruń”, „endokrynolog toruń”, „kardiolog bydgoszcz”, „ortopeda toruń”, „usg bydgoszcz” czy „ dietetyk toruń”. Dzięki temu na stronę naszlekarz.pl wchodzą pacjenci realnie zainteresowani usługami tej konkretnej przychodni. 

Optymalizację witryny rozpoczęliśmy od poprawy linkowania wewnętrznego. W treści wielu podstron serwisu umieściliśmy linki prowadzące do landing page’y konkretnych specjalizacji medycznych, aby ułatwić do nich dostęp botom wyszukiwarek. Skupiliśmy się także na optymalizacji architektury treści: 

  • poprawiliśmy tytuły, dodając do nich frazy kluczowe, 
  • wdrożyliśmy nagłówki zgodne z hierarchią Hx, 
  • zmieniliśmy adresy URL na bardziej przyjazne i zawierające najważniejsze frazy. 

Na promowane podstrony wdrożyliśmy odpowiednio zoptymalizowane treści, nasycone tematycznymi wyrażeniami oraz spełniające oczekiwania szukających porady pacjentów. Na podstawie analizy witryn konkurencji, które znajdowały się w rankingu, zweryfikowaliśmy, jakie frazy i w jakiej liczbie powinny pojawić się na stronie klienta. Rozbudowaliśmy stronę o content dotyczący badań USG poszczególnych części ciała. To wpłynęło na wzrost pozycji przy wyszukiwaniu zagadnień opisywanych w tekstach.  

Równolegle do optymalizacji witryny oraz prac związanych z content marketingiem zaplanowaliśmy i uruchomiliśmy kampanię link buildingu. Pozyskiwanie odnośników zwrotnych rozpoczęliśmy od publikacji wizytówek w istotnych katalogach stron internetowych, typu panoramafirm.pl. W kolejnym etapie uruchomiliśmy nasze autorskie zaplecze, w którym umieściliśmy odnośniki pozycjonujące stronę. 

Integralną częścią umowy była nasza pomoc w prowadzeniu bloga firmowego. Zaoferowaliśmy wsparcie doświadczonego w branży medycznej copywritera, który co miesiąc tworzy specjalistyczne treści na stronę. Dzięki temu, poza dostarczaniem wartościowej treści dla pacjentów, budujemy większe zaufanie do strony naszlekarz.pl w oczach Google oraz zwiększamy jej topical authority. To pomaga osiągać jeszcze lepsze oraz – co najważniejsze – stabilne pozycje. 

Chcesz poznać sukcesy innych naszych Klientów?
Zajrzyj tutaj!
Efekt

Nasza strategia okazała się skuteczna. Podjęte działania mają odzwierciedlenie w wynikach strony. Niemal wszystkie frazy, na jakie pozycjonuje się witryna naszlekarz.pl, znajdują się w TOP 10 wyników! To sprawia, że liczba osób korzystających z usług gabinetów medycznych Klienta sukcesywnie rośnie.

wykres naszlekarz.pl

W zdrowym ciele zdrowy duch! Przemyślany dobór wyrażeń, odpowiednie nasycenie nimi strony, troska o content dobrej jakości i wartościowy link building to recepta na utrzymanie strony w dobrej formie. Specjaliści z Grupy TENSE polecają się!  

 

zdjęcie w tle