domek w Tatrach

goralpoleca.pl

Droga na szczyt
1794
frazy
w TOP 10
484
frazy
w TOP 3
151
URL-ów
w TOP 10
Potrzebujesz przewodnika w drodze na szczyt? Chętnie pomożemy!

Sprawdź, co możemy zrobić dla Twojej firmy.

Napisz do nas
 • Serwis goralpoleca.pl oferuje domy i apartamenty na wynajem w stolicy Podhala
 • Firma chce zająć topowe pozycje dla bardzo konkurencyjnych fraz
 • Stawiamy na optymalizację strony oraz dobór odpowiednich słów kluczowych
 • Wysoka skuteczność działań – przekroczenie założonego celu
Wstęp

Portal goralpoleca.pl prezentuje najciekawsze oferty wynajmu apartamentów oraz domków w Zakopanem i okolicach. W zależności od celu pobytu, klienci mogą wybrać luksusowy pensjonat blisko centrum, stylową willę w spokojniejszej okolicy albo wygodny apartament przy stoku narciarskim czy w pobliżu szlaków pieszych.

Klient postawił przed nami konkretne zadanie –  dla wyrażenia „apartamenty Zakopane” i pokrewnych. Te frazy są niemal w całości zarezerwowane dla agregatorów ofert turystycznych typu booking.com, ale zdecydowaliśmy się podjąć wyzwanie pozycjonowania strony.

Cele
 • Wzrost pozycji w wynikach wyszukiwania
 • Optymalizacja witryny
Wyzwanie

Podejmując się realizacji kampanii SEO dla domeny goralpoleca.pl, wiedzieliśmy, że czeka nas dużo pracy. Przede wszystkim musieliśmy przeprowadzić dokładną analizę zarówno witryny Klienta, jak i stron konkurencji.

Decyzja o rozpoczęciu współpracy to efekt analizy strony Klienta, podczas której oceniliśmy jej zawartość. Wiedzieliśmy, że strona była pozycjonowana przez inne agencje SEO, więc od dłuższego czasu rozwijane były treści na witrynie oraz budowany był profil linków. Poprawy wymagały jednak efekty optymalizacji on-site oraz typ odnośników, który nie był naturalny. Dostrzegliśmy także serwisy bliźniacze Klienta, na których pojawiały się duplikaty treści.

Rozwiązanie

Główny nacisk położyliśmy na pozycjonowanie najważniejszych dla Klienta fraz, które dostarczają największy ruch na stronę. Zależało nam, aby w TOP 10 Google’a pojawiły się m.in. takie frazy:

 • apartament Zakopane,
 • apartamenty Zakopane,
 • apartamenty w Zakopanem,
 • Zakopane apartament,
 • Zakopane apartamenty,
 • apartament Kościelisko.

Wiedzieliśmy, że optymalizacja strony, która ma za sobą przeszłość pozycjonerską, będzie opierała się na odnalezieniu pominiętych przez poprzedników błędów oraz ich eliminacji. Zaczęliśmy więc od poprawy sekcji head, wykorzystując podejście data driven, czyli dokładną analizę rankingujących podstron i dobór schematu, który w danym momencie jest najskuteczniejszy. Poprawki dotyczyły wszystkich promowanych przez nas podstron.

Kolejnym etapem było wdrożenie zmiany wyświetlania danych rejestrowych firmy (która ma siedzibę w innym mieście niż Zakopane) z tekstowej na graficzną. Według naszej opinii obecność danych firmowych z innej miejscowości mogła wprowadzać zamieszanie w Google i tym samym blokować widoczność domeny na zakopiańskie frazy.

W ramach dalszych technicznych działań optymalizacyjnych poprawiliśmy linkowanie wewnętrzne oraz usunęliśmy powtarzające się przekierowania. Wszystkie te działania pomogły odblokować potencjał domeny.

Główną zasadą udanej strategii linkowania w pozycjonowaniu strony internetowej jest zadbanie o naturalny charakter odnośników. Wiedzieliśmy, że musimy być ostrożni i nie możemy stosować agresywnej strategii link buildingu, dlatego zdecydowaliśmy się postawić na jego unaturalnienie. Stale pozyskujemy linki brandowe, a także regularnie zasilamy stronę odnośnikami z autorskich portali promujących oferty firm.

 

Chcesz poznać sukcesy innych naszych Klientów?
Zajrzyj tutaj!
Efekt

Na pierwsze efekty nie czekaliśmy długo. Już po trzech miesiącach najważniejsze słowa kluczowe znalazły się w najlepszej piątce wyników wyszukiwań! Obecnie mamy 1794 frazy w TOP 10.

wykres frazy kluczowe

Aby dostać się na szczyt, trzeba mieć w sobie determinację, pamiętać o odpowiednim ekwipunku i bacznie zwracać uwagę na otoczenie. Podobnie jest z osiąganiem szczytowych pozycji w sieci. Bez przemyślanej strategii działania, zoptymalizowanej witryny i odpowiednio dobranych fraz możemy zboczyć ze szlaku.

zdjęcie w tle