modelarstwo Agtom

Sklep Agtom.

Modelowa optymalizacja
9060
fraz
w TOP 10
2895
fraz
w TOP 3
78,6k
ruch
na stronie
Działamy precyzyjnie – możesz to sprawdzić!

Przekonaj się, co możemy dla Ciebie zrobić.

Napisz do nas
  • Agtom to sklep dla fanów modelarstwa
  • Firma walczy o lepszą widoczność w Internecie
  • Przybywamy z odsieczą, czyli z optymalizacją strony i odpowiednimi frazami
  • Dzięki przemyślanej strategii ruch na stronie rośnie
Wstęp

Agtom to sklep dla pasjonatów modelarstwa. Oferuje modele do sklejania, gotowe wersje kolekcjonerskie, a także narzędzia, materiały i akcesoria pozwalające modelarzom spełniać swoje marzenia. Działa stacjonarnie w Krakowie i jako e-sklep w Internecie.

Nasza współpraca trwa od 2016 roku. Firma poprosiła nas wtedy o pomoc w wypozycjonowaniu witryny, a tym samym zadbanie o jej rozpoznawalność w sieci. Agtom chciał trafić z ofertą do większej liczby klientów zainteresowanych modelarstwem.

 

 

Cele
  • Wysoka widoczność na kluczowe frazy
  • Wzrost rozpoznawalności marki w środowisku modelarskim
Wyzwanie

Zanim przystąpiliśmy do pozycjonowania sklepu, przeprowadziliśmy analizę strony pod kątem błędów SEO. Zaplanowaliśmy poprawki optymalizacyjne dedykowane witrynom opartym na silniku PrestaShop i zauważyliśmy konieczność rozwinięcia contentu. Analiza pokazała również, że należy popracować nad profilem linków, ponieważ wymagał on dużego zróżnicowania.

Rozwiązanie

Agtom to sklep stworzony przez prawdziwego pasjonata. Postanowiliśmy skorzystać z wiedzy oraz doświadczenia właściciela i wspólnie dobraliśmy kilkadziesiąt fraz, które najlepiej opisywały asortyment sklepu. To gwarantowało osiągnięcie oczekiwanej widoczności w sieci i wzrost świadomości marki wśród hobbystów.

Wraz z wypracowywaniem zadowalających wyników, rozszerzaliśmy pakiet pozycjonowanych wyrażeń. Aktualnie jest ich znacznie więcej niż na początku, a wszystkie zajmują stabilne miejsce w pierwszej dziesiątce wyników wyszukiwania . Pozycjonujemy między innymi takie wyrażenia, jak: „modele do sklejania”, „sklep modelarski”, „aerograf”, „modele samolotów do sklejania”, „modele czołgów” czy „farby modelarskie”.

W procesie optymalizacji witryny staraliśmy się maksymalnie uprościć strukturę serwisu, aby zapewnić botowi Google bezproblemowe poruszanie się po stronie i ułatwić mu dostęp do wszystkich ważnych podstron. Wdrożyliśmy poprawki w sekcji head, uzupełniliśmy tytuły o frazy kluczowe i uporządkowaliśmy hierarchię nagłówków. Przełomowymi działaniami stały się aktualizacja silnika sklepu do nowszej wersji, zapewnienie serwisowi responsywności oraz wdrożenie certyfikatu SSL.

Dobrane wcześniej frazy podzieliliśmy tematycznie i przypisaliśmy do nich kategorie. Do każdej z nich wdrożyliśmy treści, których tematy odpowiadały zagadnieniom najczęściej wpisywanym do wyszukiwarki. Każda z kategorii otrzymała również specjalne title oraz meta description, a wdrożenie odbywało się z zachowaniem hierarchii nagłówków Hx. Treści umieściliśmy na stronie w taki sposób, aby nie wyświetlały się na podstronach paginacji i nie były przyczyną duplikacji wewnętrznej.

Od początku współpracy dbamy o to, aby zdobywać linki z różnych źródeł oraz by ich profil pozostawał możliwie najbardziej naturalny. Początkowo pozyskiwaliśmy odnośniki z katalogów ofert, następnie dołożyliśmy do nich linki z forów internetowych. Poszczególne wyrażenia promowaliśmy na autorskim zapleczu. Starannie dobrane portale oraz odpowiednio zaplanowane anchory umożliwiły osiągnięcie oczekiwanych efektów.

Chcesz poznać sukcesy innych naszych Klientów?
Zajrzyj tutaj!
Efekt

Strona Agtom z miesiąca na miesiąc stawała się coraz lepiej widoczna w sieci. Przełożyło się to na wyniki biznesowe oraz rozwój firmy. Nasza strategia przyniosła efekty w postaci wysokich pozycji w wynikach wyszukiwania. Obecnie mamy ponad 9 tysięcy fraz w TOP 10.

frazy kluczowe

Co wspólnego ma pozycjonowanie stron i modelarstwo? W obu przypadkach niezbędne są dokładność i precyzja, dobrze zaplanowane działania oraz… czas. Tutaj nie ma miejsca na nieprzemyślane i niecierpliwe ruchy!

 

 

 

 

zdjęcie w tle