Wróć do listy wpisów
Pozycjonowanie
Agencja SEO i SEM > Blog > Poznawaj kosmos dzięki Google Space

Poznawaj kosmos dzięki Google Space

Poznawaj kosmos dzięki Google Space

16 października 2017 r. Google na swoim oficjalnym blogu poinformowało o uzupełnieniu usługi „Mapy” o nową przestrzeń – kosmos. Zapewne zastanawiasz się, czy to żart? Otóż nie, kosmos na dobre zawitał do Google Maps i od teraz marzenia wszystkich osób o wyprawie na inną planetę niż Ziemia stały się rzeczywistością. Marzenia te w dodatku można zrealizować bezpłatnie.

Na chwilę obecną dla użytkowników zostały udostępnione następujące ciała niebieskie:

  • Merkury,
  • Mars,
  • Wenus,
  • Pluton,
  • kilka księżyców.

Część z nich to animacja na podstawie oryginalnych zdjęć zrobionych podczas 20-letniej misji statku kosmicznego Cassini, część jest efektem współpracy z Björnem Jónssonem, a część jest wizualizacją. Znając Google, nie jest ostatnie słowo w temacie i jeśli tylko wirtualne wycieczki międzyplanetarne zdobędą uznanie, prawdopodobnie bardzo szybko zostaną dodane kolejne planety układu słonecznego.

Chcesz być widoczny dla klientów w swojej okolicy? Wypróbuj nasze usługi pozycjonowania lokalnego! Zapytaj o szczegóły naszych planów już teraz.

Zainteresowanych kosmiczną wycieczką zapraszamy do otworzenia Google Maps i wybrania widoku Satelity, dzięki któremu zyskamy możliwość podróży po innych planetach. Podajemy też link bezpośredni, bo jak wiadomo w skafandrze kosmicznym wyszukiwanie danych może być delikatnie utrudnione. :) Dobrej zabawy!

Zapisz się do newslettera i odbieraj regularną dawkę wiedzy, ciekawostek i nowości ze świata reklamy internetowej!