Wróć do listy wpisów
HR
Agencja SEO i SEM > Blog > In_TENSE_ywnie praktyczni stażyści – witamy w zespole Grupy TENSE!

In_TENSE_ywnie praktyczni stażyści – witamy w zespole Grupy TENSE!

In_TENSE_ywnie praktyczni stażyści – witamy w zespole Grupy TENSE!

Wakacje jeszcze się nie rozpoczęły, a pierwsi absolwenci techników, które odwiedziliśmy w ramach projektu „In_TENSE_ywnie praktyczny”, rozpoczęli już swój staż. – Szukaliśmy młodych ludzi gotowych na wyzwania, którzy chcą rozpocząć karierę w branży SEO – mówi Karolina Łukaszewska, manager Działu SEO. – Udało się. Witamy na pokładzie Monikę Balcerzak i Patryka Musiała z Technikum Łączności w Poznaniu.

In_TENSE_ywnie praktyczni

8 miast, 12 techników, 260 uczniów, ok. 750 przejechanych kilometrów – tak pokrótce możemy podsumować drugą edycję projektu stażowego „In_TENSE_ywnie praktyczny”. Zespół TENSE, składający się z przedstawicieli działów SEO i HR, ruszył na wielkopolskie drogi, aby wskazać ścieżki kariery przyszłym adeptom pozycjonowania i zachęcać ich do przystąpienia do naszego autorskiego programu stażowego.

Lekcja dobrej szkoły

Podczas spotkań z uczniami wyjaśnialiśmy, na czym polega nasza praca, tłumaczyliśmy, dlaczego pozycjonowanie jest złożonym procesem oraz przedstawialiśmy, jakie wyzwania czekają specjalistów SEO podczas samodzielnej pracy. Nie obyło się bez konkretnych case-study – pokazaliśmy uczniom, jak bardzo codzienne zmagania seowców rzutują na rozwój biznesu klienta.

uczniowie technikum

 

Udział w projekcie był dla mnie bardzo inspirującym doświadczeniem. Mogliśmy zaprezentować potencjał Grupy TENSE oraz poznać potencjał młodych ludzi, przed którymi występowaliśmy. Wiele osób – ku mojemu zaskoczeniu – posiadało całkiem solidną wiedzę na temat SEO, niektórzy nawet prowadzą już własne działalnościzauważa Klaudia Machura z działu HR, która odwiedziła część szkół.

Witamy na pokładzie!

Na efekty spotkań nie czekaliśmy długo. Już na początku maja zaczęliśmy otrzymywać zgłoszenia aplikacyjne od uczniów. A z początkiem czerwca przywitaliśmy pierwszych stażystów – Monikę i Patryka z poznańskiego Technikum Łączności.

Jak tylko usłyszałam o tym, że w naszej szkole odbędzie się spotkanie dotyczące stażu w branży SEO, wiedziałam, że warto na nim być i poznać więcej szczegółówmówi Monika Balcerzak. – Muszę przyznać, że wykład i informacje, które usłyszałam, bardzo mnie zaciekawiły, więc czym prędzej wpisałam Grupę TENSE w wyszukiwarkę, sprawdziłam profil działalności i wiedziałam, że będę się starać się o staż. Udało siędodaje Monika.

Aby rozpocząć staż w TENSE uczniowie musieli rozwiązać w domu test praktyczny oraz przejść rozmowę kwalifikacyjną.

– Nie było stresu – przyznaje Patryk. – Co prawda test kwalifikacyjny różnił się o tych, które rozwiązywaliśmy w szkole, a nawet podczas egzaminu zawodowego, jednak byłem pewien swojej wiedzy. Z technikum wynieśliśmy niezbędną podstawę teoretyczną, a teraz nadszedł czas na poszerzanie wiedzy i praktykę – podsumowuje Patryk.

„In_TENSE_ywnie praktyczny” – stawiamy na rozwój

Opracowując program stażowy w Grupie TENSE zależało nam, aby zapewnić młodym adeptom branży SEO jak najlepsze warunki wejścia na ścieżkę pozycjonowania. Trzymiesięczny program płatnego stażu został zaprojektowany tak, aby po krótkim wstępie teoretycznym absolwenci techników mogli dołączyć do zespołów specjalistów i pracować dla klientów TENSE. Staż w Dziale SEO prowadzony jest przez dedykowaną Sekcję Szkoleń, na której czele stoi Piotr Michalak.

Praktyka, praktyka i jeszcze raz praktykapodkreśla Piotr. – Chcemy kształcić specjalistów pozycjonowania, którzy poradzą sobie w przyszłości na tym wymagającym rynku pracy. W szkole nabyli wiedzę i umiejętności, które teraz mogą wykorzystać i rozwijać pod naszym okiemdodaje Piotr.

Za rekrutację techników do projektu odpowiedzialny był Adam Skrzypek.

Umówienie spotkań w kilkunastu wielkopolskich szkołach na przestrzeni 3 tygodni było nie lada wyzwaniemprzyznaje Adam. – Na początku musiałem nawiązać kontakt z osobami decyzyjnymi w danej szkole, następnie opowiedzieć i zainteresować ich branżą SEO, a na końcu wybrać najlepszy termin naszego przyjazdu. Jestem przeszczęśliwy, że młode pokolenie jest kształcone przez pedagogów świadomych nowych technologii, którzy otwierają się na świat i poszerzają horyzonty uczniów dając im szansę ukierunkowania swojego dalszego rozwojudodaje Adam.

– Już nie możemy doczekać się, kiedy dostaniemy pierwszych klientów, dla których będziemy mogli pracować – mówi Patryk. – Wakacje? Kto by myślał o wakacjach, kiedy możesz rozwijać się, budować ścieżkę zawodową i robić to, co lubisz. Szkoda czasu na siedzenie w domu!

Jeśli Ty też chciałbyś rozpocząć swoją karierę w branży SEO i jesteś zainteresowany naszym stażem, aplikuj TUTAJ.

 

 

 

Zapisz się do newslettera i odbieraj regularną dawkę wiedzy, ciekawostek i nowości ze świata reklamy internetowej!