Wróć do listy wpisów
Pozycjonowanie
Agencja SEO i SEM > Blog > Aktualizacja Google Maps i Google Flights

Aktualizacja Google Maps i Google Flights

Aktualizacja Google Maps i Google Flights

Od jakiegoś czasu Google regularnie uaktualnia wygląd swoich narzędzi, tak aby ich interfejs nadążał za trendami i był nowoczesny. Tym razem przeprojektowano usługę Map oraz Lotów.

Jeśli chodzi o Google Maps, tutaj mamy do czynienia bardziej z ewolucją niż rewolucją. Podobnie jak w przypadku ostatniej aktualizacji wyglądu mobilnych wyników wyszukiwania, tak i tutaj postawiono na odświeżenie palety barw i użyto bardziej pastelowych odcieni kolorów. Wygląda to tak:

aktualizacja wygladu google maps

Dodatkowo ustalono 8 głównych kategorii branż i dla każdej z nich przyjęto osobny kolor prezentacji – w ten sposób firma z branży gastronomicznej zostanie osadzona na mapie z ikonką w kolorze pomarańczowym, a firma z branży zakupów zaprezentuje kolor chabrowy. Poniżej rozpiska przyjętych branż i przypisanych do nich kolorów:

 legenda kolorow branz w google maps

Zmiany te – zgodnie z zapowiedzią Google – zostaną wdrożone w przeciągu kilku najbliższych tygodni we wszystkich usługach zawierających Mapy Google – w wyszukiwarce, Asystencie, Earth i Android Auto, a docelowo obejmą również wszystkie narzędzia i aplikacje wykorzystujące API Google Maps.

Jeśli zaś chodzi o usługę lotów, czyli Google Flights – tutaj mamy do czynienia nie tyle z aktualizacją interfejsu, co z jego zupełnym przebudowaniem. Trzeba przyznać, że nowy interfejs dużo bardziej przyciąga uwagę i zachęca do skorzystania z jego możliwości.

W chwili obecnej po otworzeniu strony z usługą Google Flights nadal ukazuje się wersja, do której wszyscy jesteśmy przyzwyczajeni. Po prawej stronie wyświetla się jednak baner zapraszający do testów jego nowej wersji, po kliknięciu w który natychmiast ukazuje się nam nowy interfejs. Warto go sprawdzić, ponieważ wyszukiwanie lotów jest bardziej precyzyjne i możemy dokładnie określić preferencje co do ceny biletu, linii lotniczej czy ewentualnych przesiadek. Możemy również zobaczyć prognozę cen biletu w innych okresach oraz obserwować określony lot i tym samym otrzymywać powiadomienia o każdej zmianie ceny biletu. W dużym skrócie Google Flights w swojej nowej wersji stało się bardziej funkcjonalne.

Zdobądź przewagę w lokalnych wynikach wyszukiwania! Obejrzyj nasze usługi pozycjonowania lokalnego i podbij lokalny rynek już dziś.

Dla porównania screen starego interefejsu Google Flights:

google flights stary interfejs

oraz jego nowej wersji:

google flights nowy interfejs

Wraz z odświeżeniem interfejsu Map i Lotów Google odświeżyło wygląd praktycznie wszystkich swoich usług. Został już tylko Gmail – jak myślicie, kiedy nowy interfejs zagości również i tam?

Odkryj korzyści z naszych usług! Sprawdź teraz aktualny cennik pozycjonowania i wybierz najlepszą opcję dla swojej strony internetowej.

Zapisz się do newslettera i odbieraj regularną dawkę wiedzy, ciekawostek i nowości ze świata reklamy internetowej!