Menu
Wróć do listy wpisów
Pozycjonowanie
Strona główna > Blog > Dostęp do narzędzia Submit URL bezpośrednio w SERP również dla Polaków!

Dostęp do narzędzia Submit URL bezpośrednio w SERP również dla Polaków!

Dostęp do narzędzia Submit URL bezpośrednio w SERP również dla Polaków!

W dniu 13. września 2017r. w polskich wynikach wyszukiwania na zapytanie „submit URL” pojawiła się długo wyczekiwana funkcjonalność, która ułatwia i przyspiesza korzystanie ze wskazanego narzędzia. Dotychczas funkcja ta była dostępna tylko na zagranicznych rynkach, ale od dzisiaj można z niej korzystać również i u nas! Aby przesłać nowy adres URL do indeksu Google już nie trzeba otwierać Search Console – wystarczy, że w okno wyszukiwarki wpiszemy hasło „submit URL”, a na liście wyników, na tzw. pozycji 0, wyświetli się pole do wpisania adresu URL, który chcemy zaindeksować.

Wygląda to tak:

Aby konsola Submit URL została wyświetlona należy być zalogowanym w przeglądarce na dowolne konto Google. Przypominamy, że jedna osoba może zgłosić ograniczoną liczbę adresów, dlatego należy zachować umiar podczas zgłaszania kolejnych URL-i.

Zgłaszając adresy URL za sprawą narzędzia Submit URL możemy być niemal pewni ich indeksacji w stosunkowo niedługim czasie. Oczywiście adresy te utrzymają się w indeksie tylko wtedy, gdy opublikowana na nich zawartość będzie wartościowa.