Wróć do listy wpisów
Słowniczek SEO
Agencja SEO i SEM > Blog > Co to jest Zebra Page – definicja

Co to jest Zebra Page – definicja

Co to jest Zebra Page – definicja

Zebra Page – rodzaj strony typu Doorway. Zebra Page stosowana jest wyłącznie w celu przekierowania na inna stronę docelową. W związku z tym stanowi element Black Hat SEO.

Doorway Pages

Doorway Pages to strony internetowe, które są tworzone w celu osiągnięcia wysokich pozycji w wynikach wyszukiwania dla określonych fraz kluczowych. Są one jednak mało wartościowe dla użytkowników, gdyż nie dostarczają istotnych informacji, a jedynie przekierowują na inne strony. Doorway Pages mogą być tworzone ręcznie lub generowane automatycznie przez specjalne oprogramowanie. Ze względu na nieetyczne działanie, Doorway Pages są uważane za element Black Hat SEO i mogą prowadzić do nałożenia kar przez wyszukiwarki internetowe.

Black Hat SEO

Black Hat SEO to zbiór nieetycznych praktyk stosowanych w celu manipulowania pozycją strony w wynikach wyszukiwania. Takie działania są sprzeczne z wytycznymi dla webmasterów, które określają zasady optymalizacji stron internetowych. Przykłady Black Hat SEO to m.in. stosowanie Doorway Pages, ukrywanie tekstu, nadmierne używanie słów kluczowych czy tworzenie fałszywych linków. Wyszukiwarki internetowe, takie jak Google, potępiają takie praktyki i mogą nałożyć kary na strony stosujące Black Hat SEO, co może skutkować obniżeniem pozycji w wynikach wyszukiwania lub całkowitym usunięciem strony z indeksu.

Zapisz się do newslettera i odbieraj regularną dawkę wiedzy, ciekawostek i nowości ze świata reklamy internetowej!