Wróć do listy wpisów
Słowniczek SEO
Agencja SEO i SEM > Blog > Co to jest Noarchive – definicja

Co to jest Noarchive – definicja

Co to jest Noarchive – definicja

Noarchive – tag umieszczany w kodzie strony dla oznaczenia elementów serwisu, które nie mają trafić do pamięci podręcznej przeglądarki internetowej.

Tag ten pozwala na kontrolowanie, które części strony mają być zapisywane w cache przeglądarki, a które mają być pomijane. Dzięki temu twórcy stron mogą zapewnić, że pewne informacje będą zawsze aktualne, gdyż nie będą przechowywane w pamięci podręcznej.

Zastosowanie tagu noarchive

Tag noarchive może być używany w różnych sytuacjach, w których istnieje potrzeba utrzymania aktualności informacji na stronie internetowej. Przykładem takiej sytuacji może być strona z aktualnymi kursami walut, gdzie ważne jest, aby użytkownik otrzymywał najświeższe dane. Innym zastosowaniem może być strona zawierająca informacje na temat bieżących wydarzeń, takich jak konferencje czy spotkania, gdzie zmiany mogą następować często i nieprzewidywalnie.

Tag noarchive może być również używany w celu ochrony prywatności użytkowników. Jeśli twórca strony nie chce, aby pewne informacje były przechowywane w pamięci podręcznej przeglądarki, może użyć tego tagu, aby uniemożliwić zapisanie tych danych. Dzięki temu użytkownicy mogą czuć się bezpieczniej, wiedząc, że ich prywatne informacje nie są przechowywane przez dłuższy czas w przeglądarce.

Wprowadzenie tagu noarchive do kodu strony

Aby dodać tag noarchive do kodu strony, należy umieścić go w sekcji head strony HTML. Warto zauważyć, że tag noarchive może współpracować z innymi tagami meta, takimi jak „nofollow” czy „noindex”, które również wpływają na sposób, w jaki przeglądarki i wyszukiwarki traktują stronę internetową.

Warto pamiętać, że stosowanie tagu noarchive nie gwarantuje całkowitego braku zapisywania danych w pamięci podręcznej przez wszystkie przeglądarki i wyszukiwarki. Niektóre z nich mogą nie obsługiwać tego tagu lub stosować własne reguły dotyczące cache. Dlatego zawsze warto sprawdzić działanie tagu noarchive w różnych przeglądarkach i dostosować kod strony do konkretnych wymagań.

Zapisz się do newslettera i odbieraj regularną dawkę wiedzy, ciekawostek i nowości ze świata reklamy internetowej!