Wróć do listy wpisów
Słowniczek SEO
Agencja SEO i SEM > Blog > Co to jest Negative keywords – definicja

Co to jest Negative keywords – definicja

Co to jest Negative keywords – definicja

Negative keywords (negatywne słowa kluczowe) – frazy kluczowe, których występowanie w powiązaniu z witryną nie jest pożądane. Negative keywords są powiązane z marką, ale negatywnie wpływają na jej postrzeganie przez użytkowników.

Zastosowanie negatywnych słów kluczowych

W praktyce, negatywne słowa kluczowe stosuje się w ramach kampanii reklamowych, takich jak Google Ads czy Facebook Ads, aby ograniczyć wyświetlanie reklam w przypadku wyszukiwania przez użytkowników niepożądanych fraz. Dzięki temu, reklamy są wyświetlane tylko wtedy, gdy użytkownik wpisze frazy zgodne z zamierzeniami marki, co pozwala na osiągnięcie lepszych wyników i większej efektywności kampanii. Negatywne słowa kluczowe są również używane w celu optymalizacji pozycjonowania stron internetowych (SEO), aby uniknąć niechcianych skojarzeń i zwiększyć widoczność witryny w odpowiednich wynikach wyszukiwania.

Wybór negatywnych słów kluczowych

Proces wyboru negatywnych słów kluczowych wymaga analizy słów i fraz, które mogą być powiązane z marką, ale jednocześnie wpływają na jej negatywne postrzeganie. Należy zidentyfikować takie słowa, a następnie dodać je do listy negatywnych słów kluczowych w ramach kampanii reklamowej lub strategii SEO. Ważne jest również monitorowanie wyników oraz regularne aktualizowanie listy negatywnych słów kluczowych, aby dostosować się do zmieniających się trendów i zachowań użytkowników. Przy wyborze negatywnych słów kluczowych warto również uwzględnić kontekst kulturowy oraz specyfikę rynku, na którym działa marka.

Zapisz się do newslettera i odbieraj regularną dawkę wiedzy, ciekawostek i nowości ze świata reklamy internetowej!