Wróć do listy wpisów
Słowniczek SEO
Agencja SEO i SEM > Blog > Co to jest Drupal – definicja

Co to jest Drupal – definicja

Co to jest Drupal – definicja

Drupal – system zarządzania treścią (CMS) udostępniany na podstawie bezpłatnej licencji Open Source. Drupal umożliwia tworzenie oraz zarządzanie stronami internetowymi. Drupal wykorzystywany jest w około 2% stronach internetowych na świecie.

Funkcje i możliwości

Drupal oferuje szeroki wachlarz funkcji, które pozwalają na tworzenie różnorodnych stron internetowych, od prostych blogów po zaawansowane portale społecznościowe. System ten umożliwia zarządzanie treścią, strukturą oraz wyglądem strony, a także integrację z innymi systemami i aplikacjami. Dzięki modułowej budowie, Drupal pozwala na łatwe rozszerzanie funkcjonalności poprzez dodawanie nowych modułów.

Wśród najważniejszych funkcji Drupala można wymienić: zarządzanie użytkownikami i ich uprawnieniami, zarządzanie treścią (tekst, zdjęcia, filmy), tworzenie menu i nawigacji, zarządzanie komentarzami oraz wyszukiwanie treści na stronie. Ponadto, Drupal oferuje wsparcie dla wielu języków oraz optymalizację pod kątem wyszukiwarek internetowych (SEO).

Społeczność i rozwój

Społeczność Drupala jest jednym z kluczowych elementów sukcesu tego systemu. Składa się z programistów, projektantów, tłumaczy oraz innych osób zaangażowanych w rozwój i popularyzację tego CMS. Dzięki aktywnej społeczności, Drupal nieustannie się rozwija, a liczba dostępnych modułów i motywów graficznych stale rośnie.

W ramach społeczności Drupala organizowane są regularne spotkania, konferencje oraz warsztaty, które pozwalają na wymianę doświadczeń i wiedzy między uczestnikami. Ponadto, społeczność ta wspiera się wzajemnie w rozwiązywaniu problemów i tworzeniu nowych rozwiązań.

Dzięki otwartemu modelowi rozwoju oraz zaangażowaniu społeczności, Drupal jest systemem zarządzania treścią, który stale się rozwija i dostosowuje do zmieniających się potrzeb użytkowników oraz dynamicznego rynku internetowego.

Zapisz się do newslettera i odbieraj regularną dawkę wiedzy, ciekawostek i nowości ze świata reklamy internetowej!