Wróć do listy wpisów
Słowniczek SEO
Agencja SEO i SEM > Blog > Co to jest Baner reklamowy – definicja

Co to jest Baner reklamowy – definicja

Co to jest Baner reklamowy – definicja

Baner reklamowy – przekaz reklamowy w formie graficznej oraz tekstowej wykorzystywany w kampaniach reklamowych Google Ads w sieci reklamowej (GDN). Banery mogą być wyświetlane w różnych serwisach należących do sieci partnerskiej Google. Kliknięcie w baner przenosi użytkownika na stronę docelową wskazaną przez reklamodawcę.

Rodzaje banerów reklamowych

W zależności od celów kampanii reklamowej, banery mogą przybierać różne formy i rozmiary. Najpopularniejsze rodzaje banerów reklamowych to statyczne obrazy, animacje, interaktywne banery oraz wideo. Stosuje się również różne formaty plików, takie jak JPEG, PNG, GIF czy HTML5. Wybór odpowiedniego rodzaju i formatu banera zależy od wymagań technicznych serwisów, na których mają być wyświetlane, oraz od oczekiwań reklamodawcy.

Warto również wspomnieć o tzw. remarketingu, który pozwala na wyświetlanie banerów reklamowych użytkownikom, którzy wcześniej odwiedzili stronę docelową. Dzięki temu możliwe jest bardziej precyzyjne kierowanie przekazu reklamowego do osób zainteresowanych ofertą.

Miejsca wyświetlania banerów reklamowych

Banery reklamowe są wyświetlane w różnych serwisach internetowych należących do sieci partnerskiej Google. Reklamodawca ma możliwość wyboru konkretnych stron, na których chce umieścić swoje banery, lub skorzystać z automatycznego rozwiązania, które dobiera odpowiednie miejsca wyświetlania na podstawie analizy treści i zachowań użytkowników.

Kampanie reklamowe z wykorzystaniem banerów mogą być również prowadzone w innych sieciach reklamowych, takich jak Facebook Ads czy programy afiliacyjne. Warto jednak pamiętać, że każda z tych platform ma swoje specyficzne wymagania dotyczące formatów i rozmiarów banerów, co może wpłynąć na efektywność kampanii.

Ostatecznie, sukces kampanii z wykorzystaniem banerów reklamowych zależy od wielu czynników, takich jak atrakcyjność graficzna, skuteczność przekazu czy odpowiednie dopasowanie do odbiorców. Dlatego ważne jest, aby przy tworzeniu banerów reklamowych kierować się zasadami efektywnego projektowania oraz monitorować wyniki kampanii i wprowadzać ewentualne korekty.

Zapisz się do newslettera i odbieraj regularną dawkę wiedzy, ciekawostek i nowości ze świata reklamy internetowej!