Wróć do listy wpisów
Marketing
Agencja SEO i SEM > Blog > TOP 10 reklam świątecznych

TOP 10 reklam świątecznych

TOP 10 reklam świątecznych

Pomimo że okres adwentu, czyli przygotowania do świąt Bożego Narodzenia, rozpoczął się pod koniec listopada, świąteczna atmosfera jest kreowana (głównie przez sklepy) już o wiele wcześniej. Kolorowe wystawy, pomysły na prezenty oraz różnorodne zniżki i rabaty mają przyciągnąć jak najwięcej klientów. Dlaczego świąteczny szał rozpoczyna się tak wcześnie? Ponieważ święta, związana z nimi uroczysta kolacja wigilijna, do której zasiadamy z najbliższymi, chwila zadumy oraz  rodzinna atmosfera automatycznie przywołują pozytywne emocje. Możliwość obdarowania ukochanych osób wyjątkowym prezentem i sprawienia im tym samym radości to często wykorzystywany motyw promocji.

Pierwsze świąteczne reklamy pojawiają się na długo przez Bożym Narodzeniem. Największe firmy inwestują w wyjątkowe kreacje, którymi najczęściej są wzruszające historie prezentujące prawdziwe piękno świąt.

Zapraszam do zapoznania się z subiektywnym rankingiem reklam. Wiele z nich to kilkuminutowe spoty, ale moim zdaniem warto poświęcić chwilę na ich obejrzenie.

#10 Oral-B (2014)

Święta to czas spokoju i zadumy? Niekoniecznie! Na szczęście piękny uśmiech to jedna z niewielu rzeczy, o które musimy się w tym okresie martwić.

#9 Cadbury (2015)

Ciężarówka w kolorach Coca-Coli to już reklamowa klasyka. Fioletowe barwy Cadbury zastąpiły tradycyjną czerwień, a 24 ciężarówki ułożone zostały w wyjątkowo słodką kompozycję.

https://www.youtube.com/watch?time_continue=60&v=va0NImPo2aY

#8 Sky Movies (2015)

Podróż w magiczny świat filmów? Dzięki Sky Movies mamy możliwość bycia częścią filmowych historii, które umilą wolne chwile podczas świąt.

https://www.youtube.com/watch?v=3oF9SA25QIg

#7 British Gas (2015)

W święta cenimy szczególnie ciepłą, rodzinną atmosferę i niektórymi ich aspektami nie zawracamy sobie głowy. Uroczy pingwinek z British Gas przypomina nam o jednym z nich.

https://www.youtube.com/watch?v=qw8scHY-Y7s

#6 John Lewis (2013)

Świąteczne reklamy brytyjskiej sieci sklepów są co roku podziwiane za oryginalną kreację. Animacja z 2013 to jedna z najbardziej uroczych opowieści.

#5 Marks & Spencer (2013)

Reklama M&S sprzed dwóch lat to bajeczna rewia mody.

#4 Finnair (2014)

Fińskie linie lotnicze uchyliły rąbka tajemnicy dotyczącej pracy świętego Mikołaja. Jak to możliwe, że zdąży on odwiedzić wszystkie dzieci na świecie w ciągu zaledwie 24 godzin?

#3 John Lewis (2014)

Wyobraźnia dzieci nie zna granic, czyli kolejna propozycja sieci John Lewis z czarującym pingwinkiem w roli głównej.

https://www.youtube.com/watch?v=iccscUFY860

#2 Sainsbury’s (2014)

Niezwykła historia, która wydarzyła się naprawdę. Sainsbury’s zaprezentował wyjątkowe wydarzenie, tzw. rozejm bożonarodzeniowy, które miało miejsce na froncie zachodnim w czasie I wojny światowej. W Wigilię Bożego Narodzenia, w okolicach belgijskiego Ypres oddziały brytyjskich i niemieckich wojsk wyszły z okopów i wspólnie świętowały ten niezwykły czas.

#1 Hiszpańska Loteria Narodowa (2015)

Inspirująca reklama, która stylem do złudzenia przypomina kreskówkę pt. „Odlot” (ang. Up) Pixara to ujmująca historia nocnego strażnika z fabryki manekinów.

Oprócz wymienionych powyżej reklam istnieje także wiele innych, ciekawych przykładów. Nie sposób jednak wymienić wszystkich, dlatego zachęcam do dzielenia się swoimi ulubionymi świątecznymi  reklamami w komentarzach.

Zapisz się do newslettera i odbieraj regularną dawkę wiedzy, ciekawostek i nowości ze świata reklamy internetowej!