Wróć do listy wpisów
Słowniczek SEO
Agencja SEO i SEM > Blog > Co to jest Link building – definicja

Co to jest Link building – definicja

Co to jest Link building – definicja

Link building – proces służący tworzeniu naturalnej i wartościowej struktury odnośników przychodzących do strony internetowej.

Metody link buildingu

Istnieje wiele metod stosowanych w procesie link buildingu, które można podzielić na trzy główne kategorie: naturalne, ręczne i samodzielne. Metody naturalne polegają na zdobywaniu linków poprzez tworzenie wartościowych treści, które inni użytkownicy chętnie udostępniają i linkują. Metody ręczne obejmują działania takie jak wymiana linków, zakup linków czy też pozyskiwanie linków poprzez nawiązywanie współpracy z innymi stronami. Metody samodzielne natomiast polegają na tworzeniu własnych linków, np. poprzez publikowanie komentarzy na forach czy blogach z odnośnikami do swojej strony.

Wartość i jakość linków

W procesie link buildingu niezwykle ważna jest jakość zdobywanych linków. Wysokiej jakości linki pochodzą z wiarygodnych, autorytatywnych źródeł, które są związane tematycznie ze stroną, do której prowadzą. Wartość linku zależy również od jego pozycji na stronie źródłowej oraz od liczby innych linków na tej stronie. Wysokiej jakości linki mają większy wpływ na pozycję strony w wynikach wyszukiwania niż linki niskiej jakości. Dlatego w procesie link buildingu należy dążyć do zdobywania wartościowych odnośników, które przyczynią się do poprawy widoczności strony w Internecie.

Czym są niechciane linki i jak je usunąć?

Niechciane linki to odnośniki, które prowadzą do niepożądanych stron internetowych, często zawierających szkodliwe oprogramowanie, treści reklamowe lub spam. Mogą one znaleźć się na naszej stronie lub w wiadomościach e-mail, a ich usunięcie jest istotne dla bezpieczeństwa naszych danych oraz komputera. Aby pozbyć się niechcianych linków, warto zastosować skaner antywirusowy, który wykryje i usunie potencjalne zagrożenia. Dodatkowo, warto zainstalować blokery reklam oraz unikać klikania na podejrzane odnośniki. W przypadku otrzymania spamu, zawsze zgłaszajmy go jako niechcianą wiadomość, aby chronić swoją skrzynkę e-mail przed kolejnymi próbami ataku.

Zapisz się do newslettera i odbieraj regularną dawkę wiedzy, ciekawostek i nowości ze świata reklamy internetowej!