Wróć do listy wpisów
Słowniczek SEO
Agencja SEO i SEM > Blog > Co to jest CRO – definicja

Co to jest CRO – definicja

Co to jest CRO – definicja

CRO (Conversion Rate Optimization / optymalizacja współczynnika konwersji) – rozbudowany zestaw działań służący zwiększeniu odsetek użytkowników strony internetowej, którzy wykonują istotne czynności, np. zapis do newslettera, wypełnienie formularza kontaktowego, zakup, itp.).

Metody optymalizacji współczynnika konwersji

Optymalizacja współczynnika konwersji opiera się na różnorodnych technikach i narzędziach, które pozwalają na analizę zachowań użytkowników i wprowadzenie zmian w celu poprawy skuteczności strony internetowej. Do najpopularniejszych metod należy A/B testing, czyli testowanie dwóch różnych wersji strony lub jej elementów, aby sprawdzić, która z nich przynosi lepsze rezultaty. Inne techniki to analiza map ciepła (heatmap), która pozwala na zrozumienie, jak użytkownicy poruszają się po stronie oraz które elementy przyciągają ich uwagę. Ponadto, istotnym aspektem jest również analiza danych statystycznych, takich jak liczba odwiedzin, czas spędzony na stronie czy współczynnik odrzuceń.

Korzyści z optymalizacji współczynnika konwersji

Optymalizacja współczynnika konwersji przynosi wiele korzyści dla właścicieli stron internetowych oraz ich użytkowników. Po pierwsze, poprawa skuteczności strony przekłada się na zwiększenie liczby konwersji, co może prowadzić do wzrostu przychodów. Po drugie, optymalizacja CRO może wpłynąć na poprawę jakości ruchu na stronie, gdyż użytkownicy znajdują to, czego szukają, a także są bardziej skłonni do powrotu i dłuższego korzystania z serwisu. Wreszcie, optymalizacja współczynnika konwersji może wpłynąć na poprawę pozycji strony w wynikach wyszukiwania, gdyż wysokie wskaźniki konwersji są jednym z czynników branych pod uwagę przez algorytmy wyszukiwarek internetowych.

Zapisz się do newslettera i odbieraj regularną dawkę wiedzy, ciekawostek i nowości ze świata reklamy internetowej!