Menu
Wróć do listy wpisów
Marketing
Strona główna > Blog > Wciąż na plusie – kolejny ranking Financial Times z naszym udziałem

Wciąż na plusie – kolejny ranking Financial Times z naszym udziałem

Wciąż na plusie – kolejny ranking Financial Times z naszym udziałem

„Financial Times” wytypował 1000 najszybciej rozwijających się firm w Europie. W stawce znalazły się 22 firmy z Polski. Grupa TENSE zajęła szczęśliwe – 13. miejsce wśród polskich przedsiębiorców, a 481. w klasyfikacji generalnej. – W tym roku poprzeczka została umieszczona wyżej niż w ubiegłym, tym bardziej więc cieszymy się z naszego wyniku – mówi Michał Więcław, Prezes Grupy TENSE.

To już trzecie zestawienie najprężniej rozwijających się europejskich biznesów przygotowane przez „Financial Times”, a drugie, w którym została uwzględniona Grupa TENSE. Sukces cieszy tym bardziej, że organizatorzy podwyższyli próg wejścia. Aby znaleźć się w zestawieniu, należało odnotować wzrost przychodów na poziomie 37,7%, a nie jak w roku ubiegłym – 34,6%. Warto odnotować też fakt, że jesteśmy na czele poznańskich firm sklasyfikowanych w zestawieniu. Na 22 polskie przedsiębiorstwa, 3 – na czele z Grupą TENSE pochodzą ze stolicy Wielkopolski.

Wyniki zestawienia

Pierwsze miejsce na liście 1000 firm zajął Blue Motor Finance, brytyjska platforma umożliwiająca kupno samochodów od rodzimych dealerów i zaciągnięcie na ten zakup pożyczki. Tuż za nią uplasowało się brytyjskie Deliveroo – firma zajmująca się dowozem jedzenia. Podium zamyka estoński Taxify, który z powodzeniem konkuruje z taksówkami i Uberem, umożliwiając proste i szybkie zamówienie samochodu. Najwyżej sklasyfikowana polska firma to Grupa Kapitałowa TenderHunt, która zajęła w rankingu 23. miejsce.

W rankingu uwzględniono przedsiębiorstwa z 31 państw z całej Europy. Aby się w nim znaleźć, trzeba zostać wytypowanym i zaproszonym do udziału przez „Financial Times”. Większość firm w zestawieniu reprezentuje sektor technologiczny, ale to my jesteśmy jedyną polską agencją SEO, która znalazła miejsce w tak zaszczytnym gronie.

Droga na szczyt

Wspaniale jest otrzymywać coraz to nowe informacje o nagrodach i sukcesach, jakie przypadły nam w udziale, tym bardziej biorąc pod uwagę progres, który poczyniliśmy na przestrzeni 10 lat. Widać to choćby w przyroście zatrudnienia. Rodzina TENSE w 2010 roku liczyła 15 osób. Dzisiaj mamy ponad 130 pracowników w dwóch oddziałach – Poznaniu i Bydgoszczy.

Powiększa się także liczba firm, które zaufały naszym kompetencjom i oddały w ręce TENSE powodzenie i wzrost widoczności w swoich marek w Internecie. Pozycjonowanie, kampanie Google Ads, marketing wizerunkowy – coraz szerszy wachlarz usług pozwala nam jak najlepiej odpowiadać na wciąż rosnące zapotrzebowanie polskich przedsiębiorców na reklamę w Internecie. Jak widać – z sukcesami.