Menu
Wróć do listy wpisów
Z życia firmy
Strona główna > Blog > Rekruter na szkoleniu – relacja z Business Lunchu w Collegium Da Vinci

Rekruter na szkoleniu – relacja z Business Lunchu w Collegium Da Vinci

Rekruter na szkoleniu – relacja z Business Lunchu w Collegium Da Vinci

Grupa TENSE jest partnerem kierunku Informatyka Collegium Da Vinci w Poznaniu. Dzięki współdziałaniu uczelni z firmą, studenci uczestniczący w praktykach weryfikują wiedzę teoretyczną, zdobytą podczas wykładów, z realiami biznesu. W tym roku po raz kolejny zostaliśmy zaproszeni na Business Lunch, który odbył się w czwartek, 29.09.2016 r., tym razem w kontekście rekrutacji. Tematem spotkania było: „Jak dzisiaj znaleźć idealnego pracownika?”. Inauguracyjny wykład poprowadziła Kamila Wrocińska z firmy Milado, która jest również partnerem biznesowym CDV.

img_0787-001

Business Lunch, a w rzeczywistości intensywna wymiana myśli i spostrzeżeń na temat rekrutacji, zaczął się od kawy, przy której w ramach networkingu można było porozmawiać z innymi uczestnikami, w tym z przedstawicielami portalu pośrednictwa pracy infopraca.pl, z którymi dyskutowaliśmy o rynku IT.

Wiele słów wypowiedziano i napisano na temat rekrutacji i poszukiwań idealnego pracownika, ale kto ma rację? Czyj sposób jest najlepszy? Nie ma jednej dobrej odpowiedzi, jak wobec tego podsumować wydarzenie? Podejście do poszukiwań pracowników, jak i ich zatrudnienia powinno charakteryzować się duuuużą elastycznością ;) O co chodzi? Zwyczajnie, o wyzwanie, jakim jest rynek pracy – zmienny i dynamiczny – oraz o to, jak umiejętnie się do niego dostosować, mając na uwadze fakt, iż to kolejne pokolenia kandydatów napędzają tę zmianę. Ciągłe metamorfozy stymulują też rozwój firm, które, dostosowując się do potrzeb pracowników, rozwijają własną organizację.

20160929_152915

W przerwie, oprócz pysznego lunchu, królowała dyskusja i swobodna wymiana myśli. Anegdoty, ciekawostki na temat rekrutacji – każdy kandydat to inna, równie ciekawa historia, a dla nas, rekrutujących, to interesujący materiał do przemyśleń i spory zastrzyk nowych pomysłów, jak znaleźć idealnego pracownika. Druga część wykładów koncentrowała się na dobrych praktykach rekrutacyjnych, w tym szczególnie na umiejętnym udzielaniu informacji zwrotnej.

Podsumowując, Business Lunch w Collegium Da Vinci to inicjatywa, dzięki której firmy takie jak nasza lepiej poznają potrzeby studentów i są w stanie przygotować się na ich zatrudnienie.