Wróć do listy wpisów
Pozycjonowanie
Agencja SEO i SEM > Blog > Łatwiejsza edycja wizytówki GMF

Łatwiejsza edycja wizytówki GMF

Łatwiejsza edycja wizytówki GMF

6. września 2017r. Google na swoim oficjalnym blogu ogłosiło, że użytkownicy usługi Google Moja Firma (Google My Business) od tego dnia zyskują możliwość edycji danych dot. swojej firmy bezpośrednio w wynikach wyszukiwania, tzw. SERP. Aby edytować dane umieszczone w wizytówce, dodać do niej nowe zdjęcia, notatki lub wydarzenia czy prześledzić opublikowane opinie oraz statystyki, wystarczy być zalogowanym na to konto Google, pod które została założona konkretna wizytówka. I to jest wszystko co należy zrobić! Już nie musimy szukać odnośnika do panelu Google Moja Firma, logować się i błądzić – wystarczy po prostu wpisać nazwę swojej firmy do wyszukiwarki i voilà. Proste, prawda?

Co istotne i zarazem praktyczne, opisywana funkcjonalność jest dostępna zarówno dla urządzeń mobilnych, jak i stacjonarnych (desktop). Dzięki temu właściciele wizytówek będą mogli jeszcze lepiej, bo z każdego urządzenia i tym samym miejsca w którym się znajdą, zadbać o atrakcyjność oraz aktualność swoich wizytówek.

Poniżej przedstawiamy screen jak wyglądają przyciski edycji zarówno na urządzeniach stacjonarnych i mobilnych:

Oraz animację z urządzeniem mobilnym w roli głównej:

Uwaga: pomimo oficjalnej zapowiedzi o nowej funkcjonalności, w dniu 7. września jest ona nadal niedostępna – bynajmniej w tych Data Center, z których my osobiście korzystaliśmy. Nie ma się jednak czym przejmować – wdrażanie nowych funkcji jest procesem czasochłonnym i może zająć nawet kilka tygodni. Z pewnością warto jednak na nie zaczekać.

Źródło wiadomości i grafik:
https://www.blog.google/topics/small-business/manage-your-business-listing-without-leaving-google-search/

Zapisz się do newslettera i odbieraj regularną dawkę wiedzy, ciekawostek i nowości ze świata reklamy internetowej!