Menu
Wróć do listy wpisów
Strony www
Strona główna > Blog > Dlaczego warto wybrać CMS WordPress?

Dlaczego warto wybrać CMS WordPress?

Dlaczego warto wybrać CMS WordPress?

Co to jest CMS WordPress?

CMS (Content Management System) może być sercem Twojej strony www. W wewnętrznym systemie zarządzania treścią decydujesz o wyglądzie treści strony. Jednym z takich systemów jest CMS WordPress istniejący od 2003 roku, stale rozbudowywany i cieszący się niesłabnącą popularnością. Jako jeden z najbardziej intuicyjnych systemów CMS, WordPress posiada liczne zalety, które chciałabym dzisiaj omówić.

+ 10 dla WordPressa!

1. WordPress został stworzony jako skrypt Open Source (wolne oprogramowanie). Cieszy się uznaniem blogerów oraz twórców stron internetowych.
2. System jest w 100% darmowy – niezależnie od tego, czy wykorzystujemy go do użytku prywatnego, czy komercyjnego. Dodatkowy koszt może wiązać się np. z zaawansowanymi wtyczkami lub szablonami graficznymi.
3. Posiada bardzo intuicyjny system instalacji, a sam jej proces trwa maksymalnie 5 minut.
4. Charakteryzuje się wyjątkowo prostym w obsłudze panelem administracyjnym. Korzystanie z tego rozwiązania nie wymaga znajomości języka programowania PHP czy HTML, co bardzo ułatwia aktualizowanie strony, nawet przez laika. Bez większego problemu dodamy zdjęcie czy film, przeredagujemy tekst lub poprawimy literówki znajdujące się na stronie.
5. Ma polskie wsparcie techniczne, umożliwiające bieżące rozwiązywanie mniej lub bardziej zaawansowanych problemów.
6. Skupia wokół siebie ogromną społeczność, która chętnie pomaga przy napotkanych problemach.
7. Ma dostępną od ręki dokumentację i wszystko zebrane jest w jednym miejscu.
8. Zawiera ogromną liczbę wtyczek służących do rozwijania serwisu, z czego większość jest darmowa.
9. Jest przyjazny pod kątem optymalizacji i pozycjonowania strony.
10. Udostępnia darmowe i płatne szablony graficzne. Tu jednak warto zaznaczyć, że zdecydowanie lepiej sprawdzają się indywidualne szablony, zaprojektowane przez grafika. Można wówczas uwzględnić obecne trendy, branżę lub niestandardowe rozwiązania. Nie ryzykujemy również zaistnienia sytuacji, w której nasza konkurencja posiada identycznie wyglądającą stronę internetową.

Czy na pewno warto?

  • W przypadku budowy zaawansowanej strony www wykorzystanie WordPressa jest na tyle skomplikowane, że trudno samodzielnie stworzyć w pełni profesjonalną, użyteczną, zoptymalizowaną stronę internetową, która zachwyci wizualnie – o ile nie jesteś programistą, grafikiem i pozycjonerem w jednym.
  • CMS jest zaprojektowany do tworzenia blogów i stron internetowych, nie sprawdza się jednak w przypadku sklepów internetowych.
  • Bez pomocy developerów nie wdrożysz dedykowanych rozwiązań, np. aplikacji oraz wersji responsywnej, która stała się w ostatnim czasie jedną z podstawowych funkcjonalności strony.

Wymienione punkty nie mają jednak wpływu na użytkowanie serwisu przez redaktora. Nie dotyczą również budowy prostych stron czy bloga, które stworzymy z powodzeniem samodzielnie.

Poniżej przedstawiam kilka przykładów stron wykonanych przez nas na WordPressie.

wordpress przykład 1

wordpress przykład 2

wordpress przykład 3
CMS WordPress jest narzędziem godnym polecenia przede wszystkim ze względu na łatwość obsługi. Częste aktualizacje czynią go bezpiecznym rozwiązaniem. Jest oprogramowaniem otwartym, darmowym i stale rozwijanym. Dodatkowo jest też przyjazny dla wyszukiwarek, posiada dokumentację oraz polskie wsparcie techniczne.

Uważam, że CMS WordPress jest idealnym rozwiązaniem dla redaktora serwisu – laika, który samodzielnie, bez większego trudu, jest w stanie go aktualizować. Stworzenie serwisu od zera warto jednak mimo wszystko zlecić profesjonalistom takim jak my. Z wielką przyjemnością zajmiemy się całym procesem od A do Z oraz wdrożymy Cię w bieżącą obsługę systemu.