Wróć do listy wpisów
Słowniczek SEO
Agencja SEO i SEM > Blog > Co to jest Strona docelowa – definicja

Co to jest Strona docelowa – definicja

Co to jest Strona docelowa – definicja

Strona docelowa – strona, na którą trafia użytkownik, klikając w link reklamowy lub wynik wyszukiwania.

Zastosowanie strony docelowej

Strony docelowe są wykorzystywane przede wszystkim w działaniach marketingowych, takich jak kampanie reklamowe czy pozycjonowanie stron internetowych. Dzięki nim można skierować użytkowników na stronę zawierającą konkretną ofertę, promocję lub informację, zamiast kierować ich na ogólną stronę główną serwisu. Strony docelowe pozwalają na lepsze dopasowanie treści do oczekiwań użytkowników oraz na precyzyjne mierzenie efektywności prowadzonych działań marketingowych.

W przypadku kampanii reklamowych, strona docelowa może być powiązana z konkretnym ogłoszeniem lub grupą ogłoszeń, co pozwala na sprawdzenie, które z nich generują najwięcej ruchu i konwersji. W kontekście pozycjonowania stron, strona docelowa może być zoptymalizowana pod kątem fraz kluczowych, co zwiększa jej widoczność w wynikach wyszukiwania i przyczynia się do zwiększenia liczby odwiedzin.

Cechy dobrej strony docelowej

Dobra strona docelowa powinna być przede wszystkim atrakcyjna wizualnie i czytelna dla użytkownika. Ważne jest, aby zawierała jasno sformułowany przekaz oraz zachęcające do działania elementy, takie jak przyciski czy formularze. Strona docelowa powinna być również responsywna, co oznacza, że powinna dostosowywać się do różnych rozdzielczości ekranów i urządzeń, na których jest wyświetlana.

W kontekście optymalizacji konwersji, istotne jest także, aby strona docelowa była pozbawiona zbędnych elementów, które mogłyby rozpraszać uwagę użytkownika. Należy unikać zamieszczania zbyt wielu linków czy banerów reklamowych, które mogą odciągać użytkowników od głównego celu strony. Ponadto, warto zadbać o szybkość ładowania strony, ponieważ długie czasy ładowania mogą zniechęcić użytkowników do dalszego korzystania z serwisu.

Zapisz się do newslettera i odbieraj regularną dawkę wiedzy, ciekawostek i nowości ze świata reklamy internetowej!