Wróć do listy wpisów
Słowniczek SEO
Agencja SEO i SEM > Blog > Co to jest NOA – definicja

Co to jest NOA – definicja

Co to jest NOA – definicja

NOA (najbardziej oczekiwana akcja) – konkretne działanie, dla realizacji którego stworzona została dana strona internetowa. Może to być pozyskanie danych kontaktowych przez wypełnienie formularza lub zapis na newsletter, pobranie materiałów ze strony czy dokonanie zakupu.

Przykłady NOA

W przypadku sklepu internetowego NOA zwykle polega na dokonaniu zakupu przez klienta. Dla bloga czy strony informacyjnej celem może być zapisanie się na newsletter lub pobranie materiałów, takich jak e-booki czy raporty. Strony oferujące usługi mogą dążyć do pozyskania danych kontaktowych potencjalnych klientów poprzez formularze kontaktowe lub zapisy na webinary. Warto zauważyć, że NOA może różnić się w zależności od branży, rodzaju strony czy celów biznesowych.

Optymalizacja NOA

Optymalizacja NOA polega na wprowadzaniu zmian na stronie internetowej, które mają na celu zwiększenie liczby użytkowników wykonujących najbardziej oczekiwane działanie. Proces ten może obejmować analizę zachowań użytkowników, testowanie różnych wersji strony czy wprowadzanie zmian w treściach i elementach graficznych. Optymalizacja NOA może prowadzić do zwiększenia efektywności strony, czyli lepszego osiągania celów biznesowych, takich jak generowanie leadów, zwiększenie sprzedaży czy budowanie bazy subskrybentów.

W procesie optymalizacji NOA ważne jest monitorowanie wskaźników, takich jak współczynnik konwersji, liczba odwiedzin czy czas spędzony na stronie. Analiza tych danych pozwala na identyfikację obszarów wymagających poprawy oraz wprowadzenie odpowiednich zmian. Ostatecznie, optymalizacja NOA przyczynia się do zwiększenia wartości strony internetowej dla jej właściciela oraz lepszego zaspokojenia potrzeb użytkowników.

Zapisz się do newslettera i odbieraj regularną dawkę wiedzy, ciekawostek i nowości ze świata reklamy internetowej!