Wróć do listy wpisów
Słowniczek SEO
Agencja SEO i SEM > Blog > Co to jest Foundation – definicja

Co to jest Foundation – definicja

Co to jest Foundation – definicja

Foundation – framework CSS umożlwiający tworzenie szablonów stron internetowych, w tym sklepów, stron wizytówkowych, blogów.

Komponenty i style

Foundation zawiera wiele predefiniowanych komponentów i stylów, które ułatwiają tworzenie stron internetowych. Wśród nich znajdują się takie elementy jak przyciski, formularze, nawigacja, siatka czy typografia. Dzięki temu użytkownicy mogą skupić się na tworzeniu treści oraz funkcjonalności strony, zamiast na pisaniu kodu CSS od podstaw. Ponadto, framework ten jest elastyczny i pozwala na modyfikację istniejących komponentów oraz dodawanie własnych stylów, co daje większą kontrolę nad wyglądem i zachowaniem strony.

Responsywność i kompatybilność

Jednym z kluczowych aspektów frameworka Foundation jest jego responsywność, czyli dostosowywanie się strony do różnych rozdzielczości ekranów oraz urządzeń. Dzięki temu strony stworzone przy użyciu tego frameworka wyświetlają się poprawnie zarówno na komputerach, jak i na tabletach czy smartfonach. Foundation wspiera również różne przeglądarki internetowe, co oznacza, że strony internetowe oparte na tym frameworku będą działać poprawnie niezależnie od wybranej przeglądarki. Warto również dodać, że framework ten jest regularnie aktualizowany, co pozwala na utrzymanie zgodności z nowymi standardami oraz technologiami.

Zapisz się do newslettera i odbieraj regularną dawkę wiedzy, ciekawostek i nowości ze świata reklamy internetowej!