Wróć do listy wpisów
Słowniczek SEO
Agencja SEO i SEM > Blog > Co to jest Dopasowanie do wyrażenia – definicja

Co to jest Dopasowanie do wyrażenia – definicja

Co to jest Dopasowanie do wyrażenia – definicja

Dopasowanie do wyrażenia (Phrase Match) – metoda pozwalająca wyświetlać przekaz reklamowy w ramach kampanii reklamowych Google Ads wyłącznie użytkownikom wyszukującym konkretne frazy kluczowe lub wskazane frazy uzupełnione o dodatkowe słowa.

Zasady działania dopasowania do wyrażenia

Dopasowanie do wyrażenia działa na zasadzie porównywania wprowadzonych przez użytkownika słów kluczowych z frazami kluczowymi zdefiniowanymi przez reklamodawcę. Jeśli fraza wpisana przez użytkownika zawiera dokładnie taką samą sekwencję słów jak fraza kluczowa reklamodawcy lub tę samą sekwencję uzupełnioną o dodatkowe słowa, przekaz reklamowy zostaje wyświetlony. Warto zaznaczyć, że kolejność słów w frazie kluczowej ma znaczenie, a także to, że dopasowanie do wyrażenia nie uwzględnia synonimów ani odmian gramatycznych.

Dopasowanie do wyrażenia pozwala na większą kontrolę nad wyświetlaniem reklam w porównaniu z innymi rodzajami dopasowania, takimi jak dopasowanie szerokie czy dopasowanie dokładne. Reklamodawca może lepiej dostosować swoje przekazy do potrzeb odbiorców, co przekłada się na wyższą jakość ruchu na stronie internetowej oraz większą efektywność kampanii reklamowej.

Zastosowanie dopasowania do wyrażenia w praktyce

W praktyce dopasowanie do wyrażenia jest wykorzystywane przez reklamodawców, którzy chcą skierować swoje przekazy do węższej grupy odbiorców zainteresowanych konkretnym tematem lub produktami. Dzięki tej metodzie możliwe jest zredukowanie liczby przypadkowych wyświetleń reklamy, co wpływa na zmniejszenie kosztów kampanii oraz zwiększenie jej efektywności.

Aby skorzystać z dopasowania do wyrażenia, reklamodawca musi dodać frazy kluczowe w odpowiedniej formie do swojej kampanii w Google Ads. Wprowadzenie fraz w cudzysłowie pozwala na ustawienie dopasowania do wyrażenia. Następnie algorytm Google Ads analizuje wyszukiwania użytkowników i porównuje je z wprowadzonymi frazami kluczowymi, decydując o wyświetleniu reklamy.

Dopasowanie do wyrażenia może być łączone z innymi rodzajami dopasowania słów kluczowych w ramach jednej kampanii reklamowej, co pozwala na jeszcze większą kontrolę nad wyświetlaniem przekazów oraz optymalizację kosztów i efektywności kampanii.

Zapisz się do newslettera i odbieraj regularną dawkę wiedzy, ciekawostek i nowości ze świata reklamy internetowej!