Wróć do listy wpisów
Z życia firmy
Agencja SEO i SEM > Blog > 10. urodziny Grupy TENSE

10. urodziny Grupy TENSE

10. urodziny Grupy TENSE

28 czerwca, Concordia Design w Poznaniu. – Dobra, chyba to mamy – Wojtek Taciak, Specjalista ds. obsługi klienta, dzisiaj w roli konferansjera, spogląda ostatni raz na notatki i zaprasza gości do głównej sali. Za chwilę rozpoczynamy świętowanie 10 lat Grupy TENSE.

Początki

A teraz na scenę zapraszam człowieka, który 10 lat temu wpadł na szalony pomysł, aby pozycjonować firmy w Interneciena słowa Wojtka, przy burzy oklasków, wchodzi na scenę Michał Więcław.

To on, jako student drugiego roku Akademii Ekonomicznej w Poznaniu, założył działalność gospodarczą, aby wystawić fakturę pierwszemu klientowi – firmie Mikas. Chyba sam Michał nie spodziewał się, że 10. urodziny firmy będzie świętować w gronie ponad 100 pracowników jako Prezes Zarządu jednej z najlepszych agencji SEO w Polsce. A jednak – marzenia się spełniają.

Michał Więcław

Historia, którą opowiada ze sceny Michał, przypomina nieco hollywoodzką opowieść – o ciężkiej pracy, wielu wyrzeczeniach, pierwszych sukcesach i kamieniach milowych. Jest w niej także miejsce na wyróżnienie ludzi, dzięki którym „szalony pomysł” Michała się ziścił. Szampany wędrują do Bartka Haudy, który ramię w ramię z Michałem rozkręcał Grupę TENSE oraz Adam Skrzypka, specjalisty ds. SEO, bez którego zaangażowania nie było by nas w tym miejscu.

A pozostając w hollywoodzkich klimatach – na urodzinach zobaczyliśmy premierowy pokaz filmu wizerunkowego, w którym główne role odegrali nasi pracownicy. Więcej o procesie kręcenia filmu przeczytacie w relacji Macieja (Grupa TENSE, to się kameruje – relacja z dnia zdjęciowego), jednak na jego oficjalną premierę będziecie musieli jeszcze poczekać.

Michał Więcław

Po 10 latach zmiany

Zrealizowanie filmu wizerunkowego zamknęło pierwszy etap rebrandingu, jaki przechodzi teraz Grupa TENSE. Oprócz spotu, opracowaliśmy nowe logo, które po raz pierwszy jest zaprezentowane pracownikom właśnie podczas urodzin. I uprzedzając Wasze pytania – nie, nie możemy go jeszcze pokazać w Internecie w pełnej krasie. ???? Odświeżone logo, wraz z podaniem jego znaczenia i charakterystyki, opisała ze sceny Liderka Działu Brand Marketingu w naszej firmie.

Dziękujemy za 10 lat

Urodzinowa gala utrzymana była w filmowym charakterze. Dlatego po zaprezentowaniu spotu, Michał zaprosił na scenę głównych aktorów naszej TENSOWEJ produkcji – managerów, którzy od lat budują pozycję Grupy TENSE na rynku i szukają dla niej drogi na szczyt.

Pamiątkowe statuetki otrzymali:

Eliza Woźniacka – Dyrektor Zarządzający Grupy TENSE,

Karolina Łukaszewska – Manager Pionu SEO,

Krystian Wawrzyniak – Manager Działu Obsługi Klienta,

Hugon Szulczewski – Kierownik Działu Handlowego,

Wojtek Popiela – Project Manager TENSEApp!,

Marcin Szukała – IT Manager,

Marta Więcław – Manager Działu Marketingu,

Jarek Pomykajczyk – Manager Działu HR,

Olga Becla – Kierownik Programu Partnerskiego,

Paweł Błaszyk – Specjalista ds. controllingu,

Paweł Kopystiański – Specjalista ds. Windykacji.

Pamiętam, kiedy kilka lat temu Eliza zaprosiła nas na spotkanie, żeby omówić nową strukturę organizacyjną. Pamiętam też,  jak trzasnęłam drzwiami, kiedy wychodziłam – śmieje się na scenie Karolina Łukaszewska. – Wtedy wydawało mi się, że plan, jaki mają w głowie Eliza z Michałem na rozwój firmy, nie ma szans na powodzenie. Struktura organizacyjna, podział obowiązków, ba – nowe obowiązki. Wtedy nie mieściło nam się to w głowie. Ale jak widać – udało się! – dodaje Karolina.

Karolina Łukaszewska

And the Oscar goes to…

„Cześć, w związku ze zbliżającymi się urodzinami firmy chciałybyśmy razem z Agą zaprosić Was do udziału w przyznaniu OSCARÓW TENSE dla Waszych pracowników…”

Taka wiadomość od Klaudii Machury, Specjalistki ds. HE i EB, trafia kilka tygodni temu do skrzynek wszystkich managerów. Po raz pierwszy w historii TENSE planujemy rozdanie firmowych statuetek dla najlepszych z najlepszych. 11 kategorii. Wszystkie nawiązujące do amerykańskich Oscarów, ale z charakterystycznym, TENSOWYM rytem. Do kapituły nadającej nominacje powołujemy managerów wszystkich działów, a zwycięzców wyłaniają Eliza i Michał.

10 urodziny Grupy TENSE nagrody

Całe głosowanie jest oczywiście utrzymane w tajemnicy, a zwieńczeniem konkursu jest TENSOWA Gala Akademii. Oto zwycięzcy pierwszej w historii TENSE Gali Oskarowej:

Najlepszy DebiutAgnieszka Malińska, Program Partnerski – burza pomysłów, wulkan energii, niepohamowana moc stwórcza – mimo tego, że Aga jest w Grupie TENSE dopiero od niedawna, nie sposób wyobrazić sobie firmy bez niej,

Najlepszy MontażRadzisław Bartkowiak, IT – za cierpliwość, profesjonalizm i umiejętność przełożenia pomysłów zrodzonych podczas burzy mózgów na przemyślane i funkcjonalne rozwiązania,

Najlepsza scenografia Mieszko Witkowski, Doradca Klienta – za humor, ostry żart i cięte riposty, które wywołują uśmiech na twarzy największego ponuraka,

Efekty Specjalne: WyzwaniaAdam Płaskodziński, SEO – za to, że niczym król Midas, czego tylko dotknie, zamienia w złoto. Trudne wyzwania to dla niego przygoda. Jego wytrwałość i pracowitość sprawia, że każdy projekt kończy z sukcesem. Nawet najbardziej karkołomne wyczyny – czytaj umowy – dzielnie przyjmuje na klatę i doprowadza do zamierzonego celu.

Najlepsza charakteryzacja Agnieszka Linke, Brand Marketing – za pozytywne podejście do stawianych zadań i uśmiech, który próbuje zachować nawet w najbardziej stresujących sytuacjach.

Najlepsza Drugoplanowa Rola ŻeńskaKatarzyna Musielak, Administracja – dzięki Kasi wyszliśmy cało z niejednej opresji. Co tu dużo mówić – z Kasią czujemy się bezpieczniej.

Najlepsza Drugoplanowa Rola MęskaPiotr Michalak, SEO – najlepszy ambasador GT – zaangażowany w promowanie firmy, zawsze chętny do działania. Doceniamy także jego ogromną rolę w rozwój firmy i szkolenie nowych pracowników,

Najlepsza Pierwszoplanowa Rola MęskaMarcin Górawski, POK – szara eminencja POKU. Indiana Jones z Wolsztyńskiej. Z racji swojej wrodzonej skromności Marcin niewiele o sobie opowiada, ale jego sukcesy mówią same za siebie,

Najlepsza Pierwszoplanowa Rola ŻeńskaDagmara Skowrońska, SEO – jeśli o Marcinie możemy powiedzieć Indiana Jones to ją możemy przyrównać do Margaret Thatcher. Dzięki swojemu uporowi, wiedzy i zaangażowaniu ze stażystki w dziele SEO przeszła drogę do lidera sekcji. Codziennie zarządza zespołem i walczy o jak najwyższe pozycje dla naszych klientów.

Oskar Honorowy – Krzysztof Bezulski, Marketing – najstarszy stażem pracownik Grupy TENSE. Śmiało możemy powiedzieć, że pierwszy klaps na planie TENSE należał właśnie do niego. To człowiek, któremu nie straszne jest ręczna kontrola fraz w monitoringu, bo od niej wszakże zaczynał swoją przygodę z GT.

Jak się okazało, niespodzianki jeszcze się kończą. Niczego nieświadomy Wojtek Taciak, który prowadzi Galę, zostaje zaskoczony przez Karolinę Szewczuk statuetką w kategorii Efekty Specjalne: Kreatywność, która należy mu się jak nikomu innemu. Wojtek jest nieprzebraną studnią pomysłów i patentów na ulepszenie naszej pracy, więc nie mogliśmy pominąć go w gronie laureatów.

I jeszcze czas na dwie statuetki. Wędrują one do Elizy Woźniackiej za najlepszy Scenariusz Oryginalny i do Michała Więcława – oczywiście za Najlepszą Reżyserię. Z racji tego, że jak powiedział Wojtek: „niektóre nasze pomysły bywają trudne do przełknięcia”, Michał otrzymuje jeszcze jeden prezent – zestaw składający się karafki i czterech szklanek do whisky z grawerem na dziesięciolecie firmy.

Tym akcentem kończymy część oficjalną i… bawimy się!

10 pytań do…

Gwoździem programu staje się quiz podsumowujący 10 lat Grupy TENSE. Na scenie znowu pojawia się Wojtek w towarzystwie Karoliny i zaprasza do utworzenia czterech konkursowych drużyn. To, co dzieje się później, śmiało możemy nazwać „TENSOWYM szaleństwem”. A! ABC! B! – drużyny przekrzykują się między sobą walcząc o zwycięstwo i nagrody – honorowy dyplom i butelkę bąbelków. Zwycięża drużyna „Dmuchaczy”. Najlepszy zespół mierzy się między innymi z pytaniami o liczbę fraz, jaką pozycjonujemy oraz zgadł, kim chciał być w dzieciństwie Michał Więcław.

10 urodziny Grupy TENSE

Podziękowania

Uff! Było wspaniale! Tańce, rozmowy, toasty, podziękowania, chwile wzruszenia i duża dawka pozytywnych emocji. Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli w przygotowaniu wydarzenia i… do zobaczenia za rok, na 11. urodzinach Grupy TENSE.

10 urodziny Grupy TENSE

 

Zapisz się do newslettera i odbieraj regularną dawkę wiedzy, ciekawostek i nowości ze świata reklamy internetowej!