Wróć do listy wpisów
Agencja SEO i SEM > Pozycjonowanie stron > Autouzupełnianie Google ponownie wyświetla 10 podpowiedzi

Autouzupełnianie Google ponownie wyświetla 10 podpowiedzi

Autouzupełnianie Google ponownie wyświetla 10 podpowiedzi

Sugestie Google, czyli podpowiedzi lub rozwinięcia haseł podobnych do wyszukiwanego, opierające się na autouzupełnianiu znacząco ułatwiają korzystanie z wyszukiwarki. Z pewnością każdy z nas miał przyjemność wykorzystać tę funkcję w praktyce, na przykład wtedy, gdy poszukiwał specjalistycznych informacji, a po wpisaniu jednego ze słów (lub nawet jego części) hasło docelowe wraz z jego odpowiednikami było już dostępne do wyboru w podręcznym menu.

Przez długi okres dla każdego zapytania prezentowanych było maksymalnie 10 alternatyw – niestety w lipcu 2017 r. wraz z wyłączeniem usługi Google Instant, czyli ładowania samych wyników wyszukiwania w sposób dynamiczny (wraz z wpisywaniem zapytania), Google postanowiło też ograniczyć liczbę wyświetlanych podpowiedzi z 10 do 4.

Początek października przyniósł jednak dobrą zmianę w autouzupełnianiu Google, ponieważ liczba dynamicznie ładowanych sugestii z powrotem wynosi 10! Stało się to ku uciesze zwykłych użytkowników, jak i osób związanych z branżą SEO – dynamiczne podpowiedzi zapytań pomagają bowiem w ustalaniu i doborze kolejnych słów kluczowych, na które warto promować witrynę. Miło jest zobaczyć ten widok ponownie, mamy nadzieję, że tak już zostanie na dłużej. ?
dynamiczne podpowiedzi Google

Jeśli chcesz poznać dokładne szczegóły działania funkcji wyszukiwania z autouzupełnianiem, możliwości jej ustawień lub dowiedzieć się, w jaki sposób zgłaszać nieodpowiednie hasła, polecamy lekturę Supportu Google.