Wróć do listy wpisów
Newsy Różne
Agencja SEO i SEM > Blog > Ostre cięcia w salonach fryzjerskich. Jak działać, gdy koronawirus odwołuje wszystkie wizyty?

Ostre cięcia w salonach fryzjerskich. Jak działać, gdy koronawirus odwołuje wszystkie wizyty?

Ostre cięcia w salonach fryzjerskich. Jak działać, gdy koronawirus odwołuje wszystkie wizyty?

18 maja salony fryzjerskie i barber shopy znowu będą otwarte dla klientów. Większość z nich zawiesiła działalność już w marcu, czyli jeszcze przed oficjalnym wprowadzeniem restrykcji. Przez to zysków praktycznie nie ma, a zadłużenie tylko rośnie. Krajowy Rejestr Długów mówi nawet o zaległościach rzędu 38 milionów złotych. Prognozy ekspertów przewidują, że ryzyko bankructwa dotyczy aż 90% podmiotów z branży. Poznaj nasze rekomendacje, aby przyciągnąć do salonu więcej klientów i odbudować swoją pozycję na rynku.

Be more social

Znasz się na swoim fachu? Masz dobrą opinię, a Twój kalendarz prawie pęka w szwach? Jeśli tak, to prawdopodobnie prowadzenie firmowych profili w social mediach nie było dla Ciebie priorytetem. Do tej pory „poczta pantoflowa” działała przecież bez zarzutu, prawda? Obecna sytuacja nieoczekiwanie zmieniła biznesowe realia. W tej chwili nie możesz sobie pozwolić na całkowitą utratę kontaktu z klientami. Co więcej – jeśli podczas „izolacji” ich uwagę skutecznie przyciągała konkurencja, mogą już nie skorzystać z Twoich usług. Dlatego Facebook oraz Instagram są teraz narzędziami, z którymi nie powinieneś się rozstawać!

Przenieś relacje na inny poziom

Zadzwoń do swoich ulubionych klientów. Daj w ten sposób do zrozumienia, że zależy Ci na stałym kontakcie. Zachęć ich do śledzenia swoich profili w social mediach. Poinformuj, jakich publikacji mogą się tam spodziewać. Dzięki temu zyskasz kilku aktywnych obserwatorów swojej internetowej działalności, co w tym trudnym czasie jest bardzo ważne.

Jeśli zastanawiasz się, jakie treści obecnie udostępniać w mediach społecznościowych, to odpowiedź jest prosta! Takie, które będą wzmacniać i budować Twój ekspercki wizerunek. Atrakcyjnie wizualnie posty, relacje i Stories, a zwłaszcza transmisje na żywo.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Zastanawiasz się nad zmianą odcienia⁉️ Nie wiesz jaki kolor byłby dla Ciebie korzystny? ‼️Nasz KOLORYSTA służy RADĄ‼️ Przeczytaj nasz post, a następnie dowiedz się czy pasuje Ci taki kolor⁉️ ????????Przygaszony i ciepły blond może wyglądać w następujący sposób????????????????????????????????Jeśli chcesz wypróbować taki odcień, zacznij od chłodniejszego podtonu???????? ????????Przygaszone typy chłodne mogą wypróbować tylko dwa, skrajne kolory z lewej strony???????????????????????? ????????Uroda w typie przygaszonej jesieni odnajdzie się, z kolei we wszystkich proponowanych barwach! Wyjaśnijmy jeszcze jedną rzecz! ????????Ciepły blond to nie rudy!???????????? Nie obawiajcie się subtelnych zmian. ???????? Oznacz osobę, która Twoim zdaniem powinna mieć taki kolor ‼️????????????????????Jeśli macie jakieś pytania zostawcie je w komentarzu! Służymy radą⁉️???????? #mutedblondes #easter #zostańwdomu #coloranalysis #softautumn #softsummer#goldenblonde #hairstyle #haircolorist #longhair #highlighter #highlights #sombrehair #blondebalayage #poznangirl #poznanmiastodoznan #poznanhairdresser #fryzjerpoznan #fryzjerpoznań #staryrynekpoznan

Post udostępniony przez Labirynt Fryzur Academy (@labirynt_fryzur_academy)

Q&A, czyli oni pytają, ja odpowiadam

Format Q&A – Questions and Answers, czyli Pytań i Odpowiedzi, cieszy się dużym powodzeniem. Wykorzystaj to! Opublikuj post zapowiadający taką sesję i zachęć do zadawania pytań, na które odpowiesz w formie wideo. Dla odważnych i tych, którzy nie boją się wystąpień na żywo, Facebook przygotował inną opcję. W tym celu:

  • stwórz wydarzenie na fanpage’u na Facebooku,
  • przygotuj kampanię promującą wirtualny event podstawy znajdziesz tutaj,
  • opublikuj na wydarzeniu serię postów, które zachęcą do obejrzenia transmisji,
  • odpowiedz na żywo na wszystkie otrzymane pytania!

Do takich transmisji nie potrzebujesz profesjonalnego zaplecza technicznego. Dobre, domowe oświetlenie oraz kamera smartfona nagrywająca w jakości 720p (obecnie już standard) w zupełności wystarczą.

w czasie kryzysu komunikuj się z klientami za pomocą Instastory

 

Płatne konsultacje na odległość

Być może nie wszyscy klienci będą chcieli już teraz skorzystać z Twoich usług i będą woleć poczekać jeszcze z umówieniem wizyty. Pomyśl o wprowadzeniu do oferty płatnych konsultacji online. Indywidualne, wirtualne spotkania, będą świetnym rozwiązaniem dla wielu klientów. Panie i Panowie, którym zależy na pięknych włosach, chętnie wysłuchają Twoich sugestii. Jeśli spełnisz ich oczekiwania, z pewnością polecą Twoje usługi swoim bliskim!

 

prowadź płatne konsultacje online

Źródło: sobocinska.com.pl/konsultacje

 

„Tak było” kontra „tak jest”

W swoich archiwach masz fotografie, które mogą posłużyć do tworzenia postów pokazujących porównania przed i po wykonaniu usługi? Jeśli właściciel lub właścicielka cięcia wyrazi zgodę na publikację – śmiało!


Różnica pomiędzy tym, jak było, a tym, co udało się zdziałać, zazwyczaj jest widoczna na pierwszy rzut oka. Tego rodzaju treści po prostu skutecznie przyciągają uwagę. Dlatego pokazuj swoje umiejętności i daj poczuć obserwującym, że wierzysz w szybki powrót do normy!

Idealny moment, żeby się popisać

Teraz jest idealny moment na to, aby opuścić grono czytelników i zasilić krąg autorów. Na blogu znajdującym się na stronie internetowej salonu publikuj wpisy łączące fachową wiedzę i nabyte doświadczenie.

Jakie publikacje są szczególnie cenione? Wszelkie wpisy poradnikowe, w tym m.in.:

  • dokładne opisy zabiegów, które oferujesz w salonie,
  • praktyczne wskazówki w zakresie codziennej pielęgnacji włosów,
  • bezstronne recenzje często reklamowanych preparatów,
  • „rozprawianie się” z mitami branżowymi.

Więcej inspiracji do prowadzenia firmowego bloga znajdziesz w tekście Macieja.

I najważniejsze…

Pozostań w stałym kontakcie z osobami, które chętnie korzystają z Twoich usług. Poinformuj klientów, że otwierasz salon, zaproponuj nowe terminy dla osób, którym przepadła wizyta. Jednocześnie zachęcaj stałych klientów do odpowiedzialnej postawy w kontekście przestrzegania ograniczeń. Pamiętaj także o prowadzeniu i aktualizacji wizytówki w Google Moja Firma. Dbaj o pojawiające się tam opinie – wspomogą pozycjonowanie strony www.

Prowadzisz salon fryzjerski?