Menu
Wróć do listy wpisów
Z życia firmy
Strona główna > Blog > Blogujemy! Relacja z warsztatów „Blogujące firmy”

Blogujemy! Relacja z warsztatów „Blogujące firmy”

Blogujemy! Relacja z warsztatów „Blogujące firmy”

W piątek, 29 maja, uczestniczyliśmy w warsztatach „Blogujące firmy”. Wydarzenie organizowane było przez Blogifirmowe.com, projekt Dominika Kaznowskiego związanego z branżą nowych technologii od 1998 roku, autora książek poświęconych internetowi oraz nowym mediom, a także założyciela firmy Digital We. Partnerami warsztatów były duże, polskie blogi formowe, m.in. blog Orange i Play.

Na warsztatach Michał Kluska – adwokat Olesińscy&Wspólnicy – oraz Grzesiek Leśniewski – aplikant adwokacki Olesińscy&Wspólnicy – opowiadał o prawnych aspektach pisania bloga. Prelegenci mówili między innymi o tym, czy i kiedy powinniśmy zarejestrować naszego bloga, jak radzić sobie z krytyką i niechcianymi komentarzami na blogu oraz w jaki sposób zgodnie z prawem pozyskiwać leady.

 

 

Mateusz Ostachowski – założyciel testkombinat.pl – opowiadał o tym, jak pisać, by nasze teksty były dobrze oceniane przez Google. Podał kilka praktycznych wskazówek na temat strategii content marketingowych. Dowiedzieliśmy się również, jak zoptymalizować swój tekst i skutecznie korzystać z link buildingu.

Michał Jerzyk z 5pillowas.pl skupił się natomiast na relacji firma-klient. Radził, jak pisać na blogu, by zaspokoić potrzeby konsumentów oraz rozwiązywać ich problemy. Wskazał na ważne aspekty obsługi Klienta i przeniósł je na grunt blogosfery.

 

            O tym, jak w ciekawy sposób przedstawić swoje treści wideo na blogu, opowiedział Michał Wiśniowski, operator filmowy z PWSFTviT. Podał  kilka ciekawych i inspirujących rozwiązań na stworzenie filmów korporacyjnych przy użyciu chociażby smartfona.

            Na warsztatach obecny był również rzecznik prasowy Orange, Wojtek Jabłczyński, który opowiedział o funkcjonowaniu bloga firmowego znanej sieci telekomunikacyjnej. Wisienką na torcie był jednak Marcin Gruszka, który za sprawą swojej charyzmy wciągnął wszystkich obecnych w świat sieci Play. Opowiadał o tym, jak powstają teksty na blogu Tako rzecze Rzecznik Play i uświadomił nas, że często, aby zaangażować konsumentów i zyskać nieco rozgłosu, należy zaryzykować.

            Było praktycznie i interesująco, a także kameralnie i klimatycznie. Zostaliśmy mile ugoszczeni przez NOON/NOON Meeting Spot w samym centrum Warszawy. Czas na warsztatach spędziliśmy owocnie, chłonąc wszystkie praktyczne wskazówki. Mamy nadzieję już w niedalekiej przyszłości część z nich wykorzystać.

Brałeś ostatnio udział w równie ciekawym wydarzeniu? A może wiesz, co w branży piszczy i wydarzy się wkrótce? Podziel się tym z nami w komentarzu!